Comparer

Pytania i odpowiedzi

Proces aplikacji o pożyczkę rozpocznij od wybrania zakładki "Kredyty gotówkowe", "Pożyczki ratalne" lub "Chwilówki". Następnie zapoznaj się z przedstawionymi ofertami i wybierz najkorzystniejszą dla Ciebie. Po kliknięciu przycisku "Złóż wniosek" zostaniesz przekierowany/a na stronę pożyczkodawcy. Na stronie pożyczkodawcy należy wypełnić wniosek podając swoje dane. W zależności od wybranego pożyczkodawcy, po złożeniu wniosku nastąpi automatyczna weryfikacja zdolności kredytowej lub pożyczkodawca skontaktuje się w celu omówienia szczegółów oferty.
Aby uzyskać pożyczkę powinieneś/aś przede wszystkim być osobą pełnoletnią i posiadać polskie obywatelstwo. Ponadto musisz udokumentować swój dochód, a także brak zadłużenia komorniczego. Przed rozpoczęciem procesu aplikacji o pożyczkę warto mieć również przy sobie dowód osobisty, ponieważ zostaniesz poproszony/a o wpisanie we wniosku danych osobowych.
Nie, korzystanie z platformy Comparer jest całkowicie darmowe. Kierując się na stronę pożyczkodawcy za pośrednictwem naszej witryny nie zostaniesz obciążony żadnymi dodatkowymi kosztami.
Gdy pożyczkodawca zweryfikuje dostarczone przez Ciebie dokumenty i udzieli pozytywnej decyzji kredytowej, zlecona zostanie wypłata gotówki. Zazwyczaj pieniądze znajdują się na koncie pożyczkobiorcy kolejnego dnia, po zaksięgowaniu wpłaty. Niektórzy pożyczkodawcy wykorzystują do wypłacania specjalne systemy płatności, które umożliwiają otrzymanie pieniędzy nawet w 15 minut.
RRSO jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Określa ona wartość procentową odsetek jaką będziemy musieli oddać pożyczkodawcy po roku od otrzymania kredytu. W odróżnieniu od nominalnego oprocentowania pożyczki, uwzględnia ona również wszystkie dodatkowe opłaty. RRSO zawiera zatem nieoczywiste obciążenia tj. np. opłata za otwarcie pożyczki czy koszt obsługi faktur.
W zależności od wybranego pożyczkodawcy, rozpatrywanie wniosku trwa od 15 minut do 24 godzin. Niektórzy pożyczkodawcy mają w pełni zautomatyzowany proces weryfikacji klienta, dlatego są w stanie ocenić zdolność kredytową bardzo szybko. Większe instytucje, w szczególności banki, są bardziej restrykcyjne wobec pożyczkobiorców, dlatego proces weryfikacji trwa dłużej.
Platforma Comparer funkcjonuje 24 godziny na dobę w każdy dzień tygodnia. W każdej chwili można zatem skorzystać z naszych usług i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Po złożeniu wniosku instytucja pożyczkowa rozpocznie analizę zdolności kredytowej. Niektórzy pożyczkodawcy są w stanie od razu udzielić odpowiedzi czy dostaniemy kredyt. Wypłata pieniędzy następuje w dni robocze.
Gdy nie będziemy mogli spłacić raty kredytu najlepiej skontaktować się z bankiem. Możemy poprosić o przesunięcie terminu płatności. Niektórzy pożyczkodawcy naliczają dodatkowe opłaty za opóźnienia w płatnościach, więc najlepiej zawsze płacić raty w terminie.
Niestety, pożyczkodawcy weryfikują raporty BIK, w których jest widoczna informacja o opóźnieniach w płatnościach oraz ewentualnych zajęciach komorniczych. Taka sytuacja przeważnie dyskwalifikuje potencjalnego klienta podczas procedury aplikacyjnej.
Po zakończeniu procesu upadłości konsumenckiej w raportach biur kredytowych informacja o tym zdarzeniu będzie widniała przez kolejne 5 lat. Z tego względu uzyskanie kredytu lub pożyczki ratalnej będzie utrudnione.
Masz więcej pytań?
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności