Comparer

Kredyty gotówkowe

Ranking kredytów gotówkowych – porównanie najlepszych kredytów w banku

Inflacja rośnie. Stopy procentowe w bankach rosną. Wynagrodzenie pozostaje bez zmian. Oszczędności topnieją. W obliczu takich problemów coraz częściej szukamy dodatkowych źródeł dochodu. Część osób podejmuje dodatkową aktywność zawodową. Inni kierują swoje kroki do instytucji finansowych. Aktualnie na rynku znajdziesz wiele atrakcyjnych ofert, które pomogą podreperować budżet domowy lub zrealizować konkretne cele. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak wybrać optymalne rozwiązanie.

Najlepsze kredyty gotówkowe – zestawienie

Według statystyk udostępnionych przez BIK, liczba kredytów gotówkowych udzielonych przez banki rośnie z każdym miesiącem. Jeżeli również potrzebujesz takiego wsparcia finansowego, nasz ranking kredytów gotówkowych pomoże Ci wybrać optymalne rozwiązanie. Pamiętaj jednak, by ostateczną decyzję podjąć, biorąc pod uwagę swoją indywidualną sytuację. Sprawdź najlepsze kredyty gotówkowe według naszych ekspertów.

W poniższym zestawieniu pojawiają się produkty bankowe, które możesz zaciągnąć przez internet. Oznacza to, że nie musisz wychodzić z domu, by złożyć wniosek. Jeżeli zastanawiasz się, jakie instytucje finansowe zapewniają najkorzystniejsze warunki, skorzystaj z porównywarki kredytów Comparer.pl. Poniżej znajdziesz 5 najlepszych propozycji według naszych ekspertów.

1. Alior Bank

W Alior Bank Twój kredyt może sięgać aż 200 000 zł. W tym przypadku czas spłaty jest jednak o wiele dłuższy niż u konkurencji, ponieważ uregulowanie długu klienci rozkładają maksymalnie na 120 rat. Ważną informacją jest, iż bank chętnie ubezpiecza każdy kredyt gotówkowy powyżej kwoty 70 000 zł.

2. Kasa Stefczyka

Na drugim miejscu ulokowaliśmy Kasę Stefczyka, która oferuje niewielki kredyt gotówkowy (od 1 000 do 4 000 zł), jednak interesujący jest czas spłaty takiej niewielkiej pożyczki, który wynosi aż 48 miesięcy. W ofercie Kasy Stefczyka znajdziemy zarówno propozycję kredytu ze stałym jak i zmiennym oprocentowaniem. Pierwszą ratę klienci tej instytucji mogą spłacić nawet do 60 dni od podpisania umowy.

3. Gotówkovo

Kredyt gotówkowy w tej instytucji mogą otrzymać osoby od 18 do 80 roku życia, co jest rzadkością wśród ofert konkurencji. Pożyczkodawca proponuje swoim klientom wsparcie w wysokości od 1 000 do 200 000 zł, z możliwością spłaty w 120 ratach. RRSO w Gotówkovo nie przekracza 9,6%.

4. Bancovo

Bancovo, podobnie jak poprzednik, oferuje od 1000 do 200 000 zł. Pożyczkodawca rezygnuje również z popularnej cezury wiekowej, umożliwiając zaciąganie pożyczki osobom po 18 roku życia. Kredyt gotówkowy w Bancovo można spłacać od 3 do 120 miesięcy.

5. Banki dostępne regionalnie

Ranking zamyka instytucja, którą cechuje bardzo korzystna oferta kredytów gotówkowych. Mowa o Bankach dostępnych regionalnie, gdzie pożyczymy od 1 000 do 200 000 zł. Czas spłaty wynosi tu minimum 3, a maksimum 120 miesięcy, dlatego na zobowiązanie mogą pozwolić sobie nawet osoby, które nie zarabiają bardzo dużo. Obowiązuje liberalna cezura wiekowa. Klientem może być każdy człowiek po ukończeniu 18 roku życia.

Ranking kredytów gotówkowych – dlaczego warto z niego skorzystać?

Najlepsze kredyty gotówkowe to cel, do którego dąży każda osoba poszukująca wsparcia finansowego. Bez wątpienia może on się okazać nie lada wyzwaniem – zwłaszcza kiedy chcesz znaleźć odpowiednią ofertę samodzielnie. W takich sytuacjach przychodzi z pomocą nasz ranking kredytów gotówkowych. Znajdziesz w nim wszystko, czego potrzebujesz do podjęcia właściwej decyzji.

Jeżeli nie zajmujesz się finansami na co dzień lub rzadko korzystasz z ofert instytucji finansowych, znalezienie właściwej oferty może okazać się zbyt dużym wyzwaniem. Dlatego najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy ekspertów. Pamiętaj, że nawet decydując się na złożeniu wniosku online w instytucji bankowej, masz do dyspozycji infolinie i pomoc doradców.

To właśnie między innymi takie oferty znajdziesz w naszym zestawieniu. Ranking kredytów gotówkowych na Comparer.pl obejmuje wyłącznie instytucje godne zaufania, cieszące się dobrą opinią wśród klientów. Ponadto zyskujesz możliwość prostego porównania dostępnych ofert. Jedyne, co musisz zrobić, to określić kwotę i okres kredytowania za pomocą suwaków. W efekcie pojawi się lista instytucji oferujących produkty o wskazanych przez Ciebie parametrach. Najpierw polecamy jednak przejrzeć ranking kredytów gotówkowych w tym artykule.

Czy ranking kredytów gotówkowych to wiarygodne źródło informacji?

Podstawową zasadą, jeżeli chodzi o wybór produktów finansowych, jest korzystanie z wiarygodnych źródeł. Dzięki temu unikniesz wyboru kredytodawcy budzącego wątpliwości. Ranking kredytów gotówkowych na stronie Comparer.pl to miejsce, w którym pojawiają się wyłącznie zweryfikowane instytucje finansowe.

Nasze zestawienie ofert obejmuje produkty finansowe oferowane przez instytucje, które cieszą się dobrą opinią wśród klientów. Każda z firm wyróżnia się obsługą klienta na wysokim poziomie oraz intuicyjnym procesem wnioskowania. Mimo to kiedy pojawi się problem, masz do dyspozycji zawsze doradców. W wielu bankach infolinia jest czynna nawet przez całą dobę. Warto również zaznaczyć, że ranking kredytów gotówkowych obejmuje produkty finansowe o różnym zakresie kwot oraz terminów spłaty. Dzięki temu każdy klient ma szansę wybrać spośród nich odpowiednią ofertę dla siebie.

Ponadto zwróć uwagę, że każdy produkt jest dokładnie analizowany przez naszych ekspertów. Wybieramy rozwiązania, które oferują zaufane instytucje przestrzegające obowiązujących przepisów oraz regulacji dotyczących kosztów. Najlepsze kredyty gotówkowe dla wielu klientów oznaczają właśnie te najkorzystniejsze pod względem opłat. Pamiętaj jednak, by zwrócić uwagę także na parametry takie jak: okres kredytowania, wysokość zobowiązania czy dodatkowe udogodnienia dla kredytobiorców (odroczenie spłaty, ubezpieczenie kredytu).

Na jaki cel można przeznaczyć kredyt gotówkowy online?

Jednym z pytań, które pojawia się bardzo często wśród klientów w przypadku produktów bankowych, jest celowość otrzymanych środków. Czy wnioskując o kredyt gotówkowy online, będziemy musieli podpisać umowę o przekazanie funduszy na określony cel?

Produkty bankowe przekazywane na konkretny cel dotyczą zazwyczaj umów o charakterze hipotecznym lub firmowym. W przypadku tych ofert musisz wskazać jasno, kiedy i na co przeznaczysz otrzymane pieniądze. Bank wymaga również często potwierdzenia realizacji zakładanych celów. Jakie zasady obowiązują, jeżeli starasz się o kredyt gotówkowy online?

Jedną z cech charakterystycznych dla tego produktu jest możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel. Oznacza to, że nie musisz nawet informować banku, jakie plany zrealizujesz dzięki otrzymanym środkom. Twoim obowiązkiem jest terminowa spłata zobowiązania. Kredyt gotówkowy online to jeden z produktów bankowych, który bez wątpienia wyróżnia się elastycznością.

Koszt kredytu gotówkowego w banku

Ważnym kryterium z perspektywy klienta jest bardzo często koszt, jaki wiąże się z zaciągnięciem zobowiązania. Ranking kredytów gotówkowych umożliwia łatwe porównanie dostępnych ofert. Zanim jednak podejmiesz decyzję i wybierzesz konkretną ofertę, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Koszt kredytu gotówkowego w banku zależy od kilku czynników. Wśród nich pojawiają się między innymi takie informacje jak: kwota zobowiązania oraz okres kredytowania. Im wyższa wartość wsparcia finansowego, tym większą ratę przyjdzie nam opłacać każdego miesiąca. Przez dłuższy czas będziemy również zobowiązani spłacać odsetki, które są powiązane z wysokością zobowiązania oraz generują dodatkowy koszt kredytu gotówkowego.

Wielu klientów kieruje się podczas wyboru konkretnego produktu wysokością RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania). Należy jednak podkreślić, że takie kryterium ma sens wyłącznie w przypadku porównywania produktów z takimi samymi parametrami kwoty i okresu kredytowania. Na koszt kredytu gotówkowego w banku wpływa również wysokość dodatkowych opłat. Wśród nich pojawiają się prowizja za udzielenie kredytu czy też ubezpieczenie.

Jakie warunki należy spełniać, by otrzymać kredyt gotówkowy w banku?

Każda osoba, która chce otrzymać kredyt gotówkowy w banku, musi spełniać kilka podstawowych kryteriów. Wśród nich pojawiają się zarówno te dotyczące wieku i obywatelstwa, jak i związane ze zdolnością kredytową. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, o których powinieneś pamiętać.

Kredyt gotówkowy w banku wymaga posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłaty zaciągniętego zobowiązania w terminie. Mają na nią wpływ przede wszystkim osiągane dochody, ich źródło, a także wysokość kosztów utrzymania oraz innych zobowiązań finansowych. Musisz wykazać, że każdego miesiąca będziesz dysponować środkami pozwalającymi na bezproblemowe uregulowanie zadłużenia.

Równie ważna okazuje się wiarygodność kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się dotychczasowa historia zobowiązań wobec instytucji finansowych. Banki zwracają uwagę przede wszystkim na terminową spłatę rat. Osoby, które starają się o pierwszy kredyt gotówkowy w banku, mogą mieć problem z otrzymaniem wysokich kwot. Z kolei konsekwencją dużych opóźnień w regulowaniu zobowiązania jest często negatywna decyzja kredytowa.

Najtańszy kredyt gotówkowy – gdzie można go otrzymać?

Minimum formalności. Wniosek przez internet. Tani kredyt gotówkowy. Tak można zdefiniować pokrótce wymarzony produkt finansowy dla wielu klientów instytucji bankowych. Jeżeli chcesz skorzystać z takiej oferty, nasz ranking kredytów gotówkowych może Ci pomóc. Musisz jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Tanie kredyty gotówkowe można rozpoznać po wysokości RRSO po porównaniu tego wskaźnika obliczonego dla każdej oferty. Jeżeli chcesz znaleźć zobowiązanie na najkorzystniejszych warunkach, mamy cenną wskazówkę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że najtańszy kredyt gotówkowy znajdziesz w banku, w którym posiadasz konto osobiste.

Twoja instytucja bankowa może zaproponować Ci ofertę szytą na miarę potrzeb na podstawie historii konta bankowego. Dzięki temu możesz również spotkać się z redukcją formalności do minimum. Wiele osób mówi w tym przypadku o tym, że otrzymało kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, czyli bez dodatkowych dokumentów.

Czy można otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Nazewnictwo produktów bankowych budzi nierzadko wiele wątpliwości. Dotyczy to przede wszystkim potocznego stosowania pojęć, które nierzadko w oficjalnym mowie oznaczają coś innego. Dzieje się tak między innymi w przypadku określenia “kredyt gotówkowy bez zaświadczeń”.

Formalności ograniczone do minimum to marzenie każdej osoby, która udaje się do oddziału banku w dowolnej oficjalnej sprawie. Jedną z nich może być chęć zaciągnięcia zobowiązania finansowego. Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to produkt, o który bardzo często pytają klienci banków. Kiedy słyszą odpowiedź przeczącą, są często zaskoczeni. Skąd to wynika?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń według klientów oznacza najczęściej ograniczenie formalności do minimum lub brak konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów między innymi od pracodawcy. Jeszcze do niedawna pojawiała się konieczność przedstawienia w instytucji bankowej dokumentu informującego o rodzaju współpracy, okresie, na jaki została podpisana umowa, a także wysokości wynagrodzenia.

Aktualnie możesz otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń z firmy, w której pracujesz. Jest to duże udogodnienie, ponieważ nie musisz martwić się koniecznością informowania szefa o zaciągnięciu zobowiązania w banku. Należy jednak pamiętać, że dochód będzie trzeba udokumentować w inny sposób, na przykład poprzez wyciąg z konta bankowego, formularz PIT czy odcinki wypłat.

Jak widać, można otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, ale nie oznacza to zwolnienia z obowiązku dostarczania żadnych dokumentów czy potwierdzenia dochodu.

Porównywarka kredytów gotówkowych – w jaki sposób może pomóc?

Nasza porównywarka kredytów gotówkowych to miejsce, w którym znajdziesz wiarygodne, sprawdzone oferty finansowe. Dzięki niej możesz szybko zestawić ze sobą oferty różnych instytucji oraz sprawdzić, kto oferuje wsparcie finansowe, jakiego potrzebujesz. Jak dokładnie może Ci pomóc porównywarka kredytów gotówkowych?

Po przejściu na stronę z wybranymi produktami otrzymujesz listę ofert, które nasi eksperci uznali za najkorzystniejsze. Porównywarka kredytów gotówkowych zapewnia Ci dostęp nie tylko do zestawienia, ale również najważniejszych informacji z perspektywy potencjalnego wnioskodawcy. Wśród nich pojawiają się kwota i okres kredytowania, wymóg dotyczący konta bankowego, dostępne metody wypłaty, a także informacje o sprawdzaniu klientów w bazie dłużników.

Porównywarka kredytów gotówkowych umożliwi Ci również zweryfikowanie najważniejszych zalet oraz wad każdej oferty. Dzięki temu dowiesz się, która z nich spełni najlepiej Twoje potrzeby oraz sprosta oczekiwaniom. Dodatkowo zyskasz możliwość przesortowania produktów według RRSO rosnąco lub malejąco. Bez wątpienia porównywarka kredytów gotówkowych ułatwi Ci podjęcie właściwej decyzji oraz skróci czas, jaki musisz przeznaczyć na wybór oferty.

Kiedy otrzymam kredyt gotówkowy online na konto?

Porównanie kredytów gotówkowych to jednak nie wszystko! Musisz pamiętać również o sprawdzeniu kilku ważnych informacji na stronie instytucji finansowej. Wśród nich pojawiają się między innymi informacje o czasie oczekiwania na decyzję kredytową oraz przelew pieniędzy. Jak szybko możesz otrzymać kredyt gotówkowy online na konto?

Jeżeli decydujesz się na złożenie wniosku o wsparcie finansowe w banku, musisz wiedzieć, że czas oczekiwania może się wydłużyć w przypadku ubiegania się o wyższe kwoty. Kredyt gotówkowy online na konto nie trafi jednak tuż po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Musisz również wiedzieć, że czas oczekiwania na przelew zależy również od zasad obowiązujących w konkretnej instytucji.

Kredyt gotówkowy online na konto może być wysłany nawet następnego dnia roboczego lub kilka dni po wydaniu decyzji kredytowej. Instytucje finansowe mają prawo do wdrożenia w tym obszarze własnych, niezależnych zasad. Informacje na ten temat znajdziesz z pewnością w regulaminie oraz na stronie instytucji finansowej.

Co ważne, czas oczekiwania na kredyt gotówkowy online na konto zależy również od sesji Elixir, czyli transakcji międzybankowych. Nie musisz się nimi martwić, jeżeli bank realizuje przelewy ekspresowe lub masz swój rachunek w instytucji kredytodawcy.

Jaki jest minimalny dochód, by uzyskać kredyty gotówkowe w bankach?

Jednym z kryteriów obowiązujących podczas wnioskowania o kredyty gotówkowe w bankach jest dochód. Co ważne, brak umowy o pracę nie dyskwalifikuje Cię jako kredytobiorcy. Wiele zależy od tego, jakie wynagrodzenie otrzymujesz.

Minimalny dochód, jaki musisz osiągać podczas wnioskowania o kredyty gotówkowe w bankach, zależy tak naprawdę od wysokości zobowiązania oraz okresu kredytowania. To te parametry determinują kwotę raty miesięcznej, a tym samym wymagania kredytodawcy. Musisz wiedzieć, że wysoki dochód nie musi gwarantować pozytywnej decyzji kredytowej. Dlaczego?

Liczy się przede wszystkim kwota, która pozostaje po uregulowaniu wszystkich zobowiązań finansowych oraz odliczeniu kosztów utrzymania. Sytuacja zmienia się dynamicznie, ale zakłada się, że minimalny dochód “na czysto” pozwalający na otrzymanie wsparcia finansowego z banku powinien wynosić około 1000 zł. Pamiętaj jednak, że nie gwarantuje to, że otrzymasz kredyt gotówkowy. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji.

Na jaki maksymalny okres spłaty można otrzymać kredyty gotówkowe w bankach?

Okres kredytowania to jeden z parametrów, który wpływa na realną wysokość miesięcznej raty. Dlatego wiele osób szuka ofert z długim czasem spłaty pozwalającym na zminimalizowanie obciążenia budżetu domowego w skali miesiąca.

Warto pamiętać, że podpisując umowę kredytu na dłuższy okres, decydujesz się na wyższe koszty związane z prowadzeniem zobowiązania. Okres kredytowania wpływa na wysokość odsetek, jakie będziesz musiał spłacać. Maksymalny okres spłaty kredytu wynosi 120 miesięcy, czyli 10 lat. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w opisie oferty każdej instytucji w naszej porównywarce.

Jakie dokumenty są wymagane, by otrzymać tani kredyt gotówkowy w banku?

Jak wspomnieliśmy, porównanie kredytów gotówkowych jest ważne ze względu na wybór najkorzystniejszej oferty pod względem kosztów. Warto jednak zwrócić uwagę również na formalności. Dzięki znajomości obowiązujących wymagań przygotujesz się odpowiednio wcześniej, co usprawni cały proces wnioskowania.

Podstawowym dokumentem, który każdy powinien mieć przy sobie już na etapie wypełniania wniosku, jest dokument tożsamości – najczęściej dowód osobisty. Jeżeli posiadasz konto bankowe w danej instytucji, nie musisz przygotować z reguły dokumentów potwierdzających wysokość dochodu. W innym przypadku podczas wnioskowania o kredyt gotówkowy mogą być potrzebne:

  • zaświadczenie o wysokości dochód od pracodawcy,
  • formularz PIT,
  • kopia umowy,
  • odcinki wypłat.

Porównanie kredytów gotówkowych – o czym pamiętać?

Porównanie kredytów gotówkowych pomoże Ci z pewnością w wyborze odpowiedniego rozwiązania. Musisz jednak pamiętać o kilku prostych zasadach, które należy respektować. Dzięki nim unikniesz być może kosztownego błędu.

Najważniejszą kwestią, o jakiej nie możesz zapomnieć, jest podstawa dobrego porównania RRSO różnych ofert. Musisz dopilnować, by w każdej ofercie wprowadzić ten sam okres kredytowania oraz kwotę. Porównanie kredytów gotówkowych przy różnych parametrach może dać błędne wyniki. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność i dokładnie weryfikować zestawiane oferty.

Ponadto powinieneś zwrócić uwagę na to, że całkowity koszt kredytu gotówkowego nie powinien być decydujący. Przed rozpoczęciem przeglądania ofert skup się na zdefiniowaniu swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Może się zdarzyć, że najtańsze kredyty gotówkowe w banku okażą się zbyt dużym obciążeniem w perspektywie miesiąca ze względu na krótki okres kredytowania i wysoką ratę. Dlatego należy podchodzić ostrożnie do wyzwania, jakim jest porównanie ofert bankowych.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online?

Jeżeli przebrniesz przez etap, jakim jest porównanie kredytów gotówkowych i wybierzesz najlepszą ofertę dla siebie, przychodzi czas na złożenie wniosku o wsparcie finansowe. Większość banków wprowadza podobny, intuicyjny proces wnioskowania przez internet. Dzięki temu nie powinieneś mieć problemów z dopełnieniem formalności.

Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest wybór odpowiedniej kwoty i okresu kredytowania za pomocą suwaków w wirtualnym kalkulatorze. W odpowiedzi otrzymasz najważniejsze informacje na temat obowiązujących kosztów oraz wysokości raty kredytowej. Jeżeli wszystko Ci odpowiada, przechodzisz do wypełniania wniosku o kredyt gotówkowy. Bank poprosi Cię o uzupełnienie danych osobowych, kontaktowych, adresowych oraz finansowych.

Na tym etapie będziesz potrzebował między innymi dowodu osobistego oraz zaświadczenia o dochodach. Jeżeli podasz niezbędne informacje, przychodzi czas na weryfikację tożsamości. Aktualnie odbywa się ona najczęściej za pomocą przelewu wykonywanego z konta bankowego zarejestrowanego na dane osoby składającej wniosek o kredyt gotówkowy. Po dopełnieniu tych formalności pozostaje Ci już tylko zaczekać na decyzję kredytową oraz przelew.

Ranking kredytów gotówkowych – podsumowanie

Nasz ranking kredytów gotówkowych został stworzony z myślą o osobach, które przygotowują się do podjęcia tej ważnej decyzji i nie chcą popełnić błędu. Wskazówki naszych ekspertów pomogą Ci w wyborze najkorzystniejszej oferty zarówno pod kątem finansowym, jak i formalności. Najlepsze kredyty gotówkowe znajdziesz z pewnością w naszym zestawieniu. Każda oferta została przez nas przeanalizowana oraz zweryfikowana.

Jeżeli chcesz korzystać z dostępnych produktów finansowych odpowiedzialnie, zwróć uwagę na informacje znajdujące się w powyższym zestawieniu. Znajdziesz w nim cenne wskazówki, które pozwolą rozpoznać i wybrać tani kredyt gotówkowy. Dzięki nim dowiesz się, jakich błędów nie popełniać, jak analizować dostępne oferty oraz czego będziesz potrzebował, by przejść przez proces wnioskowania bez problemów. Przejrzyj najlepsze kredyty gotówkowe dostępne na Comparer.pl i ciesz się dodatkową gotówką na realizację swoich celów!

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności