Comparer

Pożyczka przez Internet na konto – najważniejsze informacje

pozyczka przez internet na konto
20.02.2022

Dowiedz się o czym musisz pamiętać pożyczając przez Int

W dzisiejszych czasach sektor fin-tech mocno się rozwija. Pokłosiem tego procesu jest zwiększona dostępność do bankowości internetowej, płatności elektronicznych, ale także nowych produktów finansowych dla osób, które potrzebują dodatkowej gotówki. Jednym z nich jest pożyczka przez Internet na konto, która jako ekspresowe i stosunkowo bezpieczne rozwiązanie cieszy się dużym powodzeniem wśród Polaków. Choć pożyczki online są popularne, wiele osób nadal zastanawia się, czy jest to rozwiązanie dla nich. W związku z powyższym postanowiliśmy odpowiedzieć na Wasze najważniejsze pytania dotyczące pożyczek przez Internet na konto.

Czy pożyczka przez Internet na konto jest bezpieczna?

Comparer.pl jako porównywarka kredytów obrał misję, aby uczynić sektor pożyczkowy bardziej godnym zaufania i prokonsumenckiego podejścia. Dlatego zawsze staramy się rzetelnie sprawdzać wszystkie firmy pożyczkowe znajdujących się na naszej platformie. Z tego względu, odpowiadając na pytanie, czy pożyczka przez Internet na konto jest bezpieczna, możemy powiedzieć, że tak, jeżeli udziela jej nam sprawdzony pożyczkodawca. Nietrudno bowiem spotkać się z oszustwem szukając szybkiej gotówki w sieci. Jak go uniknąć? Najważniejsze jest zachowanie kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa.

pożyczka przez internet na konto
  1. Sprawdź, czy firma znajduje się na liście PZIP, Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych,

  2. Porównaj ofertę proponowaną Ci przez daną firmę z innymi dostępnymi na rynku,

  3. Przeczytaj opinie o pożyczkodawcy w Internecie,

  4. Zobacz, gdzie w Polsce dana firma posiada siedzibę oraz czy można łatwo skontaktować się z jej Biurem Obsługi Klienta (np. sprawnie działająca infolinia, obsługa e-mailowa itp.),

  5. Dowiedz się, na jakich warunkach funkcjonują umowy zawierane z danym pożyczkodawcą oraz jakie procedury obowiązują w razie trudności ze spłatą zadłużenia.

Jeżeli nie będziesz miał/a problemów ze znalezieniem nazwy firmy w oficjalnych bazach, zrzeszających zarejestrowanych i legalnie działających pożyczkodawców w Polsce, a także nie sprawi Ci trudności kontakt z obsługą klienta bądź uzyskanie dodatkowych informacji z zakresu warunków spłaty, może to świadczyć o tym, iż dany pożyczkodawca jest wart zaufania. Równocześnie pamiętaj, żeby sprawdzić, czy oferta przedstawiona przez daną firmę jest dla Ciebie dogodna. Pożyczkodawcy rywalizują ze sobą na wolnym rynku, dlatego niektórzy z nich mogą proponować swoim klientom promocyjne warunki umów, aby wyprzedzić konkurencję. Zadbaj zatem o swój interes i sprawdź np. przy pomocy porównywarki kredytów Comparer.pl standardowe RRSO oraz warunki spłaty, jakie proponują inni pożyczkodawcy, dla kwoty, którą chcesz pożyczyć.

Pożyczka przez Internet na konto – jak ją uzyskać?

Wiesz już, w jaki sposób upewnić się, czy pożyczkodawca jest rzetelny i wart zaufania. Drugim krokiem będzie zatem zapoznanie się ze standardowymi wymogami formalnymi, które należy spełnić, aby pożyczka przez Internet na konto została przyznana nam bez większych problemów. Co do nich należy?

pozyczka online na konto

Po pierwsze musisz wiedzieć, że polscy pożyczkodawcy podpisują umowy tylko z osobami pełnoletnimi, a także posiadającymi polskie obywatelstwo. Jeżeli nie spełniasz, któregoś z tych warunków, będzie stanowiło to o dyskwalifikacji Twojej aplikacji na starcie. Polacy powyżej 18 r. ż. starający się o pożyczkę powinni natomiast przygotować dokument potwierdzający ich tożsamość, najlepiej dowód osobisty oraz mieć otworzony aktywny rachunek bankowy, aby firma udzielająca pożyczki mogła w łatwy sposób zidentyfikować wnioskodawcę. Pamiętaj, aby nie korzystać z usług pożyczkodawców, którzy żądają od Ciebie np. zdjęć Twoich dokumentów. Jest to bowiem jedna z najczęstszych oznak, że może być to próba np. wyłudzenia pieniędzy.

Większość firm pożyczkowych oferuje obecnie możliwość uzyskania pożyczki online nawet w kilkanaście minut. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, jednak niektórzy aplikanci sądzą, że jeżeli kredytowanie udzielane jest przez Internet, uda się oszukać pożyczkodawcę, podają np. nieprawdziwe dane w formularzu. Radzimy nie testować tego rozwiązania, ponieważ każdy aplikant po złożeniu wniosku zostaje dokładnie sprawdzony przez instytucję finansową i jeżeli nie figuruje w żadnych bazach, wniosek z pewnością zostanie odrzucony. Pożyczka przez Internet na konto może nie być łatwa w uzyskaniu również dla osób zadłużonych, figurujących w bazie BIK. Jeśli posiadasz zatem wierzycieli, staraj się spłacić swoje zobowiązania przed zaciągnięciem kolejnej pożyczki, a jeżeli potrzebujesz pieniędzy na cito, skontaktuj się z firmami oferującymi produkty finansowe osobom w kryzysie zadłużenia.

O co jeszcze w formularzu może zapytać nas pożyczkodawca? Bywa, iż firmy pytają np., o stałe zatrudnienie, regularny dochód i jego wysokość lub liczbę osób, którą mamy obecnie na utrzymaniu. Niemniej ze względu na dużą konkurencję, każda instytucja pożyczkowa stara się dziś skracać klientowi drogę do uzyskania dodatkowych pieniędzy. Z reguły zatem wystarczy, że otrzymujesz regularną wypłatę (jej wysokość nie jest kluczowa, jeżeli chcesz pożyczyć tylko kilka tys. zł) oraz nie jesteś dłużnikiem i pożyczka przez Internet na konto jest w zasięgu Twoich rąk.

poyczka przez internet

Pożyczka przez Internet na konto – podsumowanie

Jak zatem widzisz, pożyczka przez Internet na konto jest stosunkowo łatwa w uzyskaniu. Charakteryzuje ją skrócona procedura aplikacyjna, szybki czas rozpatrywania wniosku oraz wypłaty na konto pożyczkobiorcy. Obecnie klient może wybierać również między ofertami pożyczek porównując np. wysokość RRSO, maksymalny czas spłaty oraz maksymalną kwotę pożyczki. Narzędziem, które może pomóc Ci ocenić, który produkt jest dla Ciebie optymalny to np. porównywarka kredytów. Rzetelność firm pożyczkowych warto sprawdzać także w oficjalnych rejestrach tj. KRS czy wspomniany w artykule PZIP.

Inne wpisy
Pożyczka długoterminowa online – jak o nią wniosko...
pozyczka-dlugoterminowa-online
Pożyczka na 36 miesięcy i dłużej – gdzie można otr...
pozyczka-na-36-miesiecy
Sprawdzone chwilówki online w Lendon.pl
chwilowki online dla ciebie
Tanie pożyczki pozabankowe – jak znaleźć najkorzys...
tanie-pozyczki-pozabankowe (4)
Pożyczka na 60 dni online – gdzie i kto może złoży...
pozyczka-na-60-dni-online
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności