Comparer

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – gdzie możesz otrzymać?

kredyt gotówkowy bez zaświadczeń
8/24/2022

Sprawdź zestawienie ofert banków, które ograniczają formalności do minimum!

Obecnie kredyt gotówkowy bez zaświadczeń można otrzymać w wielu miejscach. Gdy decydujemy się jednak na tego typu zobowiązanie, chcemy mieć pewność, że instytucja, do jakiej aplikujemy, jest rzetelna i uczciwa. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak sprawdzić, któremu pożyczkodawcy warto zaufać. Dodatkowo odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania w kategorii kredytów gotówkowych i zaprezentujemy ranking TOP 5 najlepszych ofert. Zaczynajmy!

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – lista ofert

Nim zaczniemy omawiać, który kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń jest najlepszy, musimy uświadomić sobie, że w praktyce nie ma produktów pożyczkowych, które można otrzymać bez dostarczania jakichkolwiek dokumentów ze strony potencjalnego klienta. Nawet w przypadku chwilówek i pożyczek ratalnych wymagane są aktualny dowód osobisty oraz numer konta bankowego zarejestrowanego w Polsce. W poniższym rankingu uwzględniliśmy zatem kredyty gotówkowe w bankach, które ograniczają formalności do minimum.

Sprawdź również pełne zestawienie: ranking kredytów gotówkowych

1.  Alior Bank

alior bank logo

Kredytodawca, którego postanowiliśmy umieścić na samej górze naszego rankingu, oferuje bardzo wysokie pożyczki na tle konkurencji. W Alior Banku kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń, które są zbędne, może wynosić aż 200 000 zł. Ponadto dobre wrażenie robi także długi czas spłaty. Regulowanie rat trwa maksymalnie do 120 miesięcy. Ponadto klienci, którzy skorzystali z oferty Alior Banku potwierdzają, że instytucja dysponuje bardzo prostym i intuicyjnym formularzem aplikacyjnym. Sprawdź Kredyt w Alior Bank opinie

2.  Kasa Stefczyka

kasa stefczyka logo

Kolejne miejsce zajmuje dobrze znana Polakom Kasa Stefczyka. Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach jest tu niemal możliwy, ponieważ bank wymaga jedynie minimalnych formalności. Chodzi tu przede wszystkim o udokumentowanie regularnego dochodu. Nie musi on być duży ani pochodzić od tego samego pracodawcy.  Pożyczkodawca bardzo elastycznie podchodzi do zdolności kredytowej potencjalnych klientów, a zobowiązanie można zaciągnąć maksymalnie na 4 000 zł ze spłatą w ciągu 48 miesięcy. Oznacza to, że maksymalnie zapłacimy 25 zł miesięcznie za każdy pożyczony tysiąc. Jeśli więc interesuje Cię tani kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, koniecznie przeanalizuj tę ofertę.

3.  Bank Pekao

bank pekao logo

W środku stawki zdecydowaliśmy umieścić się Bank Pekao, który oferuje kredyt gotówkowy bez zaświadczeń nawet do 250 000 zł. Dokumenty ze strony Pekao są przejrzyste, a czas spłaty stosunkowo długi, ponieważ sięga 3 lat. Minusem tego kredytodawcy jest jednak to, iż wymaga on podpisania umowy osobiście, w placówce. Niedogodności rekompensować może fakt, że w Pekao akceptowane będą różne źródła dochodu, a świadczenia udzielane już od 18 roku życia.

4.  Santander Consumer Bank

logo santander consumer bank

Santander proponuje swoim klientom kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń od 10 000 do 100 000 zł. Co ciekawe, pożyczkodawca elastycznie podchodzi do koncepcji oprocentowania, dlatego podpisuje korzystne umowy nawet z osobami, które chcą w obecnej sytuacji rynkowej skorzystać z opcji stałych odsetek. W banku akceptowane są różne źródła dochodu, a maksymalny czas spłaty to 120 miesięcy. Wadą propozycji Santander Consumer Banku może być to, iż nowi klienci będą w stanie zaciągnąć tu zobowiązanie jedynie do 35 000 zł.

5.  BNP Paribas

logo bnp paribas

Ostatnie miejsce zajmuje BNP Paribas, gdzie kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach zaciągniemy w kwocie od 1 000 do 200 000 zł. Bardzo ciekawą opcją jest to, że instytucja od razu proponuje nam oprocentowanie stałe, co sprawia, że dla wielu osób może być to bardzo atrakcyjna oferta. BNP Paribas otwiera się na kontakt z klientem przez różne kanały komunikacyjne, dlatego aplikować możemy nie tylko w oddziale, ale także przez telefon. Powszechny staje się także kredyt bez zaświadczeń przez internet.

Kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach — to znaczy?

Tak jak wspomnieliśmy na początku artykułu, nie ma produktu, który odpowiadałby w pełni frazie „kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach”. Jest to spowodowane zbyt dużym ryzykiem, które w przypadku takiego świadczenia ponosiłby bank. Z tego względu konieczna jest, chociażby minimalna weryfikacja zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Nie oznacza to jednak, że współcześnie instytucje kredytowe nadal wymagają całego stosu dokumentów i zaświadczeń. Okazuje się bowiem, iż to zupełnie zbędne i sensownego, bezpiecznego kredytowania można udzielić już na podstawie kilku dokumentów. Odchodzi się zatem od bardzo rygorystycznego myślenia o klientach, na rzecz ułatwiania procedury aplikacyjnej. Sprawia to, że choć w praktyce nie istnieje kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach, to niektóre banki na tyle uprościły formularz wniosku, iż jego złożenie nie sprawi problemu potencjalnemu klientowi. W związku z powyższym w dzisiejszym internecie zakorzenił się zwyczaj używania hasła – kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, w stosunku do produktów finansowych z obniżonym progiem formalności.

Zależy Ci na szybkim załatwieniu formalności online? Być może warto skorzystać z oferty pozabankowej. Sprawdź dostępne rozwiązania w zestawieniu: Pożyczki na raty ranking

kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Tani kredyt gotówkowy bez zaświadczeń a regulacje prawne

Polacy często mają przekonanie o tym, iż jeśli dana rzecz jest tania, z pewnością musi być w jakimś stopniu nielegalna. Pora zerwać z myśleniem w ten sposób, ponieważ jak pokazuje praktyka, na rynku funkcjonuje dziś bardzo wiele instytucji pożyczkowych, w których tani kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to codzienność. Dlaczego to możliwe?

Polskie prawo jest skonstruowane w taki sposób, że instytucje finansowe nie mogą działać na niekorzyść swoich klientów, np. w trakcie akcji marketingowych (poprzez manipulację) lub w okresie konsultacji z asystentem (poprzez namawianie, udzielanie nieprawdziwych informacji). Równocześnie przyjmuje się, iż to bank w całości odpowiada za swoje środki i to on podejmuje ryzyko, udzielając kredytu danej jednostce. Jeżeli zatem konkretna instytucja decyduje się uprościć formularz aplikacyjny i łagodniej podejść do weryfikacji zdolności kredytowej konsumenta, jest to wybór w pełni legalny i poczyniony w celu zwiększenia konkurencyjności marki na rynku. Tani kredyt gotówkowy bez zaświadczeń ma zatem prawo funkcjonować z pomyślnością.

Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń a wymagane dokumenty

Z roku na rok sytuacja materialna Polaków polepsza się, jednakże nadal nie każdego stać na inwestycje z własnej kieszeni. Podnoszenie pensji wpływa natomiast na wzrastającą zdolność kredytową, a zatem również częstsze spoglądanie w kierunku banków przez średnio zamożne osoby. Dla takich jednostek kluczowe jest aplikowanie przy minimum formalności. Jakie dokumenty są zatem wymagane, gdy wnioskujemy o o tzw. kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń?

Po pierwsze, w każdej instytucji na wstępie poproszeni zostaniemy o weryfikację swojej tożsamości. Musimy dysponować zatem aktualnym dowodem osobistym. Dobrze, gdy możemy udowodnić, iż jesteśmy również osobami zameldowanymi w Polsce. Ponadto potrzebujemy aktywnego, krajowego konta bankowego i numeru telefonu zarejestrowanego na tych samych zasadach. Jeżeli dysponujemy powyżej wymienionymi danymi, zwiększa się nasza szansa na kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach.

Jeżeli dopełnimy formalności wstępnych, bank zapewne sprawdzi nas pod kątem zadłużenia w specjalnych bazach. Oprócz tego możemy zostać poproszeni o zaprezentowanie wyciągu z konta z ostatnich trzech miesięcy. Ma to na celu ugruntować pożyczkodawcę w przekonaniu, iż jako osoby, które interesuje kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, mamy możliwość regularnej spłaty rat.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach a weryfikacja zdolności kredytowej

Jeżeli interesuje Cię kredyt bez zaświadczeń przez internet, z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób bank nabiera pewności, że jesteś klientem godnym zaufania. Istnieje co najmniej kilka sposobów, aby sprawdzić to szybko i bez obciążania Cię dodatkowymi formalnościami. O co dokładnie chodzi?

Pierwszym krokiem do tego, aby upewnić się, że klient jest wypłacalny, to sprawdzenie jego danych w bazie dłużników. Największy oficjalny tego typu spis stanowi Biuro Informacji Kredytowej (BIK), jednak banki tworzą również prywatne bazy, dzięki czemu wymieniają się danymi klientów między sobą. W ten sposób instytucja zdobywa potwierdzenie, iż osoba wnioskująca nie ma w danej chwili otwartych innych zobowiązań i kredyt gotówkowy bez zaświadczeń staje się dla niej możliwy.

Przejrzyj także artykuły o pozabankowych produktach finansowych z długim terminem spłaty:

kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Kto może wnioskować o kredyt bez zaświadczeń przez internet?

Kolejne pytanie, które stawiają sobie osoby gotowe zaciągnąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń dotyczy tego, kto właściwie może wnioskować o tego typu świadczenie. Odpowiedź jest bardzo prosta i może pozytywnie zaskoczyć. O co dokładnie chodzi?

Tak naprawdę kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach jest dostępny dla każdej osoby, która ma zdolność do czynności prawnych, a więc może zawierać zobowiązania oraz ponosić konsekwencje swoich decyzji. W praktyce mogą funkcjonować inne restrykcje, które uniemożliwią pewnej grupie uzyskanie świadczenia. Chodzi tu np. o cezurę wiekową. Choć większość banków oferuje swoje usługi osobom od 18 roku życia, możemy spotkać się z instytucjami, w których produkty finansowe dostępne są dla klientów po 21 urodzinach. Jeżeli jednak jesteś osobą w średnim wieku, masz w miarę stabilne źródło dochodu (UWAGA: nie jest to równoznaczne z posiadaniem pracy na umowę o pracę!), śmiało możesz aplikować o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń już dziś.

Gdzie szukać kredytów gotówkowych bez zaświadczeń?

Nikt nie chce ryzykować, jeśli chodzi o sprawy finansowe. Z tego względu bardzo wiele osób szuka sprawdzonych miejsc, w których można wnioskować o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. W Comparer.pl doskonale o tym wiemy, dlatego również podpowiadamy, gdzie najlepiej składać zapytanie o świadczenie.

Na samym wstępie pragniemy polecić Ci zapoznanie się z naszym rankingiem, który został umieszczony na początku niniejszego artykułu. Znajdziesz tam najlepsze kredyty bez zaświadczeń dostępne na rynku. Jeżeli jednak zależy Ci na wyrobieniu indywidualnej umiejętności szukania rzetelnych ofert, koniecznie wykorzystaj poniższe wskazówki:

  • sprawdzaj dane instytucji, w której wnioskujesz,

  • czytaj opinie o wybranym banku w sieci,

  • upewnij się, że droga kontaktu z doradcami instytucji nie jest utrudniona.

Stosując się do powyżej uwzględnionych porad, z pewnością uda Ci się znaleźć bezpieczny kredyt gotówkowy bez zaświadczeń.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Poprawne złożenie wniosku o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń nie jest trudne. Mimo wszystko wciąż istnieje spora grupa osób, które obawiają się kontaktów formalnych z instytucjami bankowymi. Jak poradzić sobie ze stresem?

Najlepszym sposobem na opanowanie tremy w procesie aplikowania o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, jest dokładne sprawdzenie, jakich danych i dokumentów wymaga konkretny pożyczkodawca. Ponadto warto upewnić się, czy instytucja oferuje ze swej strony pomoc profesjonalisty w trakcie wypełniania aplikacji. Jeżeli tak, warto skorzystać z takiej opcji.

kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Jak dobrać najlepszą ofertę do swoich potrzeb?

Choć wiele osób z niską zdolnością kredytową skupia się wyłącznie na tym, aby szybko zdobyć świadczenie, w praktyce nie chodzi o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, ale o jego dopasowanie do naszych potrzeb. Jak sprawdzić, czy wybrana przez nas usługa będzie odpowiednia? Wyjaśniamy.

Aby upewnić się, jaki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest dla nas najlepszy, warto pomyśleć, dlaczego w ogóle potrzebne będą nam dodatkowe pieniądze. Inny typ świadczenia wybierze osoba pragnąca dokonać inwestycji, a inny taka, która chce wydać środki w sposób konsumpcyjny. Od obranego celu uzależnione są bowiem inne kryteria tj. odsetki, możliwość ubezpieczenia kredytu czy konieczność otrzymania indywidualnego asystenta pożyczkowego.

Pełne zestawienie: Kredyt gotówkowy przez internet

Dzięki temu artykułowi wiesz już, jakie są najlepsze miejsca do wnioskowania o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Nie oznacza to, że wybrane przez nas oferty muszą w pełni pokrywać się z Twoimi potrzebami. Gdzie możesz więc przeanalizować inne propozycje?

Odpowiedzią jest porównywarka kredytów online Comparer.pl, gdzie znajdziesz wiele ofert kredytowych oraz ich krótką charakterystykę. Na naszej platformie z łatwością możesz sprawdzić również, który produkt będzie najlepszy dla Ciebie, ponieważ dysponujemy nowoczesnym mechanizmem asystenta pożyczkowego, który w kilka chwil analizuje wiele ofert pod kątem wskazanych przez klienta parametrów. O konkretnych firmach możesz również przeczytać recenzje na blogu Comparer.pl, aby dowiedzieć się, jakie plusy i minusy wiążą się ze skorzystaniem z usług danej firmy. Powodzenia! 

Inne wpisy
Najszybsza pożyczka online - kiedy liczy się czas ...
najszybsza pożyczka online
Dlaczego warto wybrać pożyczki na dowód na raty?
pożyczki na dowód na raty
Chwilówka na już przez internet - czy i kiedy to m...
chwilówka na już przez internet
Pożyczki prywatne online – czy to bezpieczne?
pożyczki prywatne online
Pożyczka internetowa na raty – wygodne rozwiązanie...
pożyczka internetowa na raty
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności