Comparer

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców – pokazujemy, gdzie szukać ofert.

kredyt gotówkowy dla ukraińców
3/23/2022

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce

Napływ ludności z Ukrainy był widoczny już od lat, jednak wskutek inwazji Rosji na Ukrainę został odnotowany jeden z największych wzrostów od ponad dekady. Nie powinno więc dziwić, że coraz częściej pojawiają się w wyszukiwarce zapytania dotyczące wsparcia finansowego dla ludności ze Wschodu. Gdzie można znaleźć kredyt gotówkowy dla Ukraińców? Jak znaleźć właściwą ofertę? Podpowiadamy.

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców – poszukiwany coraz częściej

Każdy z nas potrzebuje nierzadko wsparcia finansowego. Dotyczy to szczególnie osób w trudnej sytuacji, które z różnych powodów nie posiadają stabilnego źródła dochodu. Należą do nich również obywatele Ukrainy. Jakie warunki należy spełniać i czy istnieje kredyt gotówkowy dla Ukraińców?

Imigracja Ukraińców do Polski nie jest nowym zjawiskiem. Od ponad dekady ruch napływowy ludności ze Wschodu na teren naszego kraju sukcesywnie rośnie. Wybuch wojny na Ukrainie w 2022 r. odmienił jednak sytuację o 180 stopni. W wyniku inwazji Rosji na Ukrainę, z terenów objętych wojną uciekło nagle niemal 10 mln obywateli. Polska jest najczęściej wybieraną destynacją ewakuujących się osób, dlatego, jak podaje Służba Celna, na stan z dnia 23 marca 2022 r. państwo polskie przyjęło już ponad 2,17 mln uchodźców. 

Tak nagły proces sprawił, że społeczeństwo polskie stanęło przed nie lada wyzwaniem. W pomoc Ukrainie zaangażowały się także instytucje takie jak banki, które utworzyły specjalne zbiórki na pomoc dla Ukrainy lub zaoferowały ułatwioną procedurę zakładania kont w swoich placówkach dla uchodźców. Wiele osób zastanawia się jednak, jakie będą kolejne kroki instytucji finansowych i czy w niedługim czasie możliwe będzie wprowadzenie innych rozwiązań takich jak kredyt gotówkowy dla Ukraińców na szeroką skalę. 

Nasi eksperci czuwają nad tym, co aktualnie dzieje się na rynku oraz nowymi ofertami dostępnymi na rynku. Zauważyliśmy znacząco wzrost zapytań o produkty takie jak: kredyt gotówkowy dla Ukraińców czy szybka pożyczka dla Ukraińców. Jako porównywarka pożyczek online postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej tematyce i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

kredyt gotówkowy dla Ukraińców online

Czy kredyt dla Ukraińców jest dostępny?

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań dotyczących tego typu produktów finansowych dotyczy ogólnej dostępności ofert. Możemy jasno powiedzieć, że owszem – można otrzymać kredyt dla Ukraińców. Jednak każdy wnioskodawca musi spełniać konkretne warunki. 

Jak już wspomnieliśmy, czekamy na informację czy kredyt gotówkowy online dla Ukraińców stanie się instrumentem finansowym sprzedawanym na szeroką skalę wśród polskich banków. Nie oznacza to jednak, że dotychczas to rozwiązanie nie było dostępne. Sama możliwość pożyczenia pieniędzy w bankach przez obywateli obcych państw funkcjonuje od dawna, jednak zwykle beneficjentami tego rozwiązania zostawały osoby, które podjęły decyzję o długoterminowym pobycie na terenie Polski. Aby pożyczki dla Ukraińców były dostępne, niezbędne jest dostarczenie kilku ważnych dokumentów.

Sprawdź również nasze pozostałe zestawienia:

Co należy zrobić, aby otrzymać kredyt gotówkowy dla Ukraińców?

Kredyt gotówkowy to ważne zobowiązanie dla każdego wnioskodawcy, dlatego każdy musi spełniać określone warunki umożliwiające otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Jeżeli zależy Ci na pozytywnej decyzji kredytowej, musisz dostarczyć kilka ważnych dokumentów. Kredyt gotówkowy dla Ukraińców zostanie przyznany po spełnieniu określonych warunków oraz otrzymaniu pozytywnej oceny zdolności kredytowej.

Konieczne do uzyskania kredytu gotówkowego przez osoby z obywatelstwem ukraińskim było również okazanie dowodu zatrudnienia w przedsiębiorstwie zarejestrowanym w naszym kraju. Jak wiadomo, źródło dochodu oraz wysokość wynagrodzenia są istotnymi parametrami podczas analizy i oceny zdolności kredytowej. Obecnie jest niemal pewne, iż przy tak dużej liczbie uchodźców, nie wszyscy będą w stanie zalegalizować swój długi pobyt w Polsce na zasadach dotychczas praktykowanych. Oznacza to więc, że kredyt gotówkowy dla Ukraińców może być również trudniej dostępny.

Problem pojawia się też nierzadko w kontekście poszukiwania stałego zatrudnienia w polskich firmach. Czy w bieżących realiach istnieje więc jakakolwiek szansa na kredyt gotówkowy dla Ukraińców? Odpowiadając na to pytanie, musimy powiedzieć, że proces przyznawania kredytów gotówkowych obywatelom Ukrainy nadal pozostaje dostępny, jednakże jeszcze nie zostały wdrożone żadne dodatkowe ułatwienia. 

Dlatego wciąż należy ubiegać się o świadczenie wedle standardowej procedury. Musisz mieć więc kartę stałego pobytu oraz stałe zatrudnienie, by bank ocenił Cię jako wiarygodnego płatnika. Pozytywem jest fakt, iż procedury wnioskowania o kredyt gotówkowy dla Ukraińców nie różnią się znacznie od tych, które dotyczą obywateli Polski.

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców a źródło dochodu

Pożyczki dla Ukraińców są dostępne, ale tak samo jak w przypadku obywateli Polski muszą oni spełniać konkretne kryteria. Wnioskodawcy muszą przedstawić zarówno dane osobowe, jak i finansowe. Każda z tych informacji wymaga jednak weryfikacji. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat. 

Jeśli jesteś obywatelem Ukrainy i zamierzasz zwrócić się z aplikacją o pożyczki dla Ukraińców do polskiego banku, pamiętaj, że najpewniej zapytany/a zostaniesz o okazanie dowodu na otrzymywanie legalnego, udokumentowanego i regularnego dochodu na terenie Polski. Aby potwierdzić swoją płynność finansową oraz zdolność do regularnej spłaty zobowiązania, najlepiej udokumentować dochód otrzymywany od co najmniej 3 miesięcy. Dzięki temu kredytodawca potraktuje źródło zarobków jako stałe i stabilne.

Co ważne, nie musisz być zatrudniony/a na klasyczną umowę o pracę. Równie dobrze możesz otrzymywać wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenie czy umowy o dzieło. Do starania się o kredyt gotówkowy dla Ukraińców są uprawnieni także przedsiębiorcy ukraińskiego pochodzenia, którzy prowadzą w Polsce firmę przez minimum rok. 

kredyt dla Ukraińców

Historia kredytowa podczas wnioskowania o pożyczki dla Ukraińców

Na ocenę zdolności kredytowej ma wpływ nie tylko źródło i wysokość wynagrodzenia, ale również historia dotychczasowych zobowiązań wobec instytucji finansowych. Dzięki tym informacjom bank może zweryfikować Twoją rzetelność jako kredytobiorcy. Czy pożyczkodawcy mają dostęp do informacji o zobowiązaniach wobec podmiotów zagranicznych?

Jeżeli składasz wniosek o pożyczki dla Ukraińców, w otrzymaniu niezbędnego wsparcia finansowego w polskiej instytucji pomoże Ci z pewnością pozytywna historia kredytowa. Tu uczulamy, iż polskie instytucje mają dostęp do ukraińskich baz dłużników, więc bank może łatwo sprawdzić, jak zarządzałeś/aś swoimi finansami przed przeprowadzką do Polski.

Na jakie formalności powinieneś się przygotować, jeżeli chcesz otrzymać kredyt dla Ukraińców? Pod kątem formalnym w banku konsultanci najczęściej pytają o okazanie ważnego paszportu i przedstawienie karty pobytu (stałego albo czasowego). Niezbędny będzie także nr PESEL, dzięki któremu Ukraińcy są w stanie założyć np. konto bankowe. Bez konta w polskiej instytucji nie będzie zaś możliwe otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej podczas wnioskowania o pożyczki dla Ukraińców. 

Szybka pożyczka dla Ukraińców – proces wnioskowania

Jeżeli potrzebujesz szybkiego zastrzyku dodatkowej gotówki, możesz otrzymać ją nie tylko w instytucji bankowej, ale również pozabankowej. Szybka pożyczka dla Ukraińców pomoże Ci w realizacji dowolnego celu. Nie musisz udzielać informacji na temat tego, na co przeznaczysz otrzymane pieniądze. Ponadto większość instytucji umożliwia składanie wniosku przez internet. Nie musisz iść do placówki stacjonarnej, by otrzymać potrzebne pieniądze.

Szybka pożyczka dla Ukraińców to rozwiązanie, które możesz otrzymać zarówno w banku, jak i firmie pozabankowej. Musisz jednak wiedzieć, że maksymalna kwota w instytucji pozabankowej może wynosić 60 000 zł w przypadku zobowiązania ratalnego. Kredyt dla Ukraińców obejmuje również wyższe kwoty. 

Proces wnioskowania wymaga przejścia na stronę internetową, wyboru kwoty i terminu spłaty, a także wypełnienia wniosku. Szybka pożyczka dla Ukraińców jest dostępna przez internet, a decyzję kredytową możesz otrzymać nawet w dniu złożenia dokumentów.

Jakie banki oferują kredyt gotówkowy dla Ukraińców?

Jeżeli chcesz otrzyma kredyt gotówkowy dla Ukraińców, musisz przede wszystkim wiedzieć, w jakich instytucjach masz taką możliwość. Nie każdy bank dopuszcza możliwość akceptacji wniosku od obywateli innych państw. Dodatkowo należy pamiętać, że nie otrzymasz wsparcia finansowego w złotówkach, otrzymując wynagrodzenie w obcej walucie.

Dlatego na zakończenie naszych rozważań chcemy wskazać jeszcze kilka instytucji finansowych, które od kilku lat oferują już najlepsze kredyty gotówkowe również dla Ukraińców znajdujących się w Polsce. Dzięki nim masz szansę na otrzymanie niezbędnego wsparcia finansowego, które pomoże Ci w realizacji celów oraz planów. Należą do nich między innymi:

  • Bank Pekao,

  • BNP Paribas,

  • BOŚ Bank,

  • Millenium Bank,

  • mBank,

  • Santander Bank Polska,

  • ING Bank Śląski.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym artykule były dla Ciebie pomocne. Równocześnie sugerujemy czujność w najbliższych tygodniach, ponieważ może okazać się, iż polskie banki będą coraz częściej aktualizowały swoją ofertę skierowaną do odbiorcy ukraińskiego i wprowadzały ułatwienia w zakresie zaciągania kredytu gotówkowego. Bez wątpienia warto zapoznać się wcześniej z wszystkimi dokumentami, które instytucje  udostępniają na swoich stronach internetowych. 

kredyt dla ukraińca

W przypadku dodatkowych pytań warto skontaktować się z konsultantami. Wiele instytucji wprowadza aktualnie do swojej kadry specjalistów posługujących się biegle językiem ukraińskim.

Inne wpisy
Najszybsza pożyczka online - kiedy liczy się czas ...
najszybsza pożyczka online
Dlaczego warto wybrać pożyczki na dowód na raty?
pożyczki na dowód na raty
Chwilówka na już przez internet - czy i kiedy to m...
chwilówka na już przez internet
Pożyczki prywatne online – czy to bezpieczne?
pożyczki prywatne online
Pożyczka internetowa na raty – wygodne rozwiązanie...
pożyczka internetowa na raty
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności