Comparer

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców – pokazujemy, gdzie szukać ofert.

kredyt gotówkowy dla ukraińców
3/23/2022

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce

Imigracja Ukraińców do Polski nie jest nowym zjawiskiem. Od ponad dekady ruch napływowy ludności ze Wschodu na teren naszego kraju sukcesywnie rośnie. Wybuch wojny na Ukrainie w 2022 r. odmienił jednak sytuację o 180 stopni. W wyniku inwazji Rosji na Ukrainę, z terenów objętych wojną uciekło nagle niemal 10 mln obywateli. Polska jest najczęściej wybieraną destynacją ewakuujących się osób, dlatego, jak podaje Służba Celna, na stan z dnia 23 marca 2022 r. państwo polskie przyjęło już ponad 2,17 mln uchodźców. Tak nagły proces sprawił, że społeczeństwo polskie stanęło przed nie lada wyzwaniem. W pomoc Ukrainie zaangażowały się także instytucje tj. banki, które utworzyły specjalne zbiórki na pomoc dla Ukrainy lub zaoferowały ułatwioną procedurę zakładania kont w swoich placówkach dla uchodźców. Wiele osób zastanawia się jednak jakie będą kolejne kroki instytucji finansowych i czy w niedługim czasie możliwe będzie wprowadzenie rozwiązań tj. np. kredyt gotówkowy dla Ukraińców na szeroką skalę. Jako porównywarka kredytów online postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej tematyce i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

kredyt gotówkowy dla obywateli Ukrainy

Co należy zrobić, aby otrzymać kredyt gotówkowy dla Ukraińców?

Jak już wspomnieliśmy, czekamy na informację czy kredyt gotówkowy dla Ukraińców stanie się instrumentem finansowym sprzedawanym na szeroką skalę wśród polskich banków. Nie oznacza to jednak, że dotychczas to rozwiązanie nie było dostępne. Sama możliwość pożyczenia pieniędzy w bankach przez obywateli obcych państw funkcjonuje od dawna, jednak zwykle beneficjentami tego rozwiązania zostawały osoby, które podjęły decyzję o długoterminowym pobycie na terenie Polski. Konieczne do uzyskania kredytu gotówkowego przez osoby z obywatelstwem ukraińskim było również okazanie dowodu zatrudnienia w przedsiębiorstwie zarejestrowanym w naszym kraju.

Obecnie jest niemal pewne, iż przy tak dużej liczbie uchodźców, nie wszyscy będą w stanie zalegalizować swój długi pobyt w Polsce na zasadach dotychczas praktykowanych. Problem może pojawić się też w kontekście poszukiwania stałego zatrudnienia w polskich firmach. Czy w bieżących realiach istnieje więc jakakolwiek szansa na kredyt gotówkowy dla Ukraińców?

Odpowiadając na to pytanie musimy powiedzieć, że proces otrzymania kredytów gotówkowych przez obywateli Ukrainy nadal pozostaje dostępny, jednakże jeszcze nie zostały wdrożone żadne dodatkowe ułatwienia. Dlatego wciąż należy ubiegać się o świadczenie wedle standardowej procedury. Pozytywem jest fakt, iż procedury nie różnią się znacznie od tych, które dotyczą obywateli Polski.

kredyt gotówkowy dla ukraińców online

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców – główne wymagania banków

Jeśli jesteś obywatelem Ukrainy i zamierzasz zwrócić się z aplikacją o kredyt do polskiego banku, pamiętaj, że najpewniej zapytany/a zostaniesz o okazanie dowodu na otrzymywanie legalnego, udokumentowanego i regularnego dochodu na terenie Polski. Najlepiej gdybyś zarobkował/a od co najmniej 3 miesięcy. Co ważne, nie musisz być zatrudniony/a na klasyczną umowę o pracę. Równie dobrze możesz otrzymywać wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenie czy umowy o dzieło. Do starania się o kredyt gotówkowy dla Ukraińców są uprawnieni także przedsiębiorcy ukraińskiego pochodzenia, którzy prowadzą w Polsce firmę przez minimum rok. W otrzymaniu kredytu w polskiej instytucji z pewnością pomoże pozytywna historia kredytowa. Tu uczulamy, iż polskie instytucje mają dostęp do ukraińskich baz dłużników więc bank może łatwo sprawdzić, jak zarządzałeś/aś swoimi finansami przed przeprowadzką do Polski.

Pod kątem formalnym w banku konsultanci najczęściej pytają o okazanie ważnego paszportu i przedstawienie karty pobytu (stałego albo czasowego). Niezbędny będzie także nr PESEL, dzięki któremu Ukraińcy są w stanie założyć np. konto bankowe. Bez konta w polskiej instytucji nie będzie zaś możliwa pomyślna aplikacja kredytowa.

Jakie banki oferują kredyt gotówkowy dla Ukraińców?

Kończąc, chcemy wskazać jeszcze kilka instytucji finansowych, które od kilku lat oferują już kredyty dla Ukraińców w Polsce. Należą do nich m.in.:

  • Bank Pekao,

  • BNP Paribas,

  • BOŚ Bank,

  • Millenium Bank,

  • mBank,

  • Santander Bank Polska,

  • ING Bank Śląski.

kredyt dla ukraińca

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym artykule były dla Ciebie pomocne. Równocześnie sugerujemy czujność w najbliższych tygodniach, ponieważ może okazać się, iż polskie banki będą coraz częściej aktualizowały swoją ofertę skierowaną do odbiorcy ukraińskiego i wprowadzały ułatwienia w zakresie zaciągania kredytu gotówkowego. 

Inne wpisy
Pożyczka długoterminowa online – jak o nią wniosko...
pozyczka-dlugoterminowa-online
Pożyczka na 36 miesięcy i dłużej – gdzie można otr...
pozyczka-na-36-miesiecy
Sprawdzone chwilówki online w Lendon.pl
chwilowki online dla ciebie
Tanie pożyczki pozabankowe – jak znaleźć najkorzys...
tanie-pozyczki-pozabankowe (4)
Pożyczka na 60 dni online – gdzie i kto może złoży...
pozyczka-na-60-dni-online
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności