Comparer

Konto osobiste – eKonto z oszczędzaniem do 8%

mbank konto oszczędnościowe
11/4/2022

Czy konto oszczędnościowe w mBank to najlepsze konto osobiste na rynku?

Interesuje Cię konto osobiste, na którym uda się zaoszczędzić, ale nie wiesz jakie wybrać? Zdajemy sobie sprawę, że kryzys nie sprzyja trzymaniu pieniędzy na rachunku oszczędnościowym, dlatego sprawdzamy, jakie banki oferują najlepsze parametry takich produktów finansowych. Dziś pod lupę bierzemy mBank i konto z oszczędzaniem do 8%. Zostań z nami do końca i poznaj wszystkie zalety tej opcji.

Ranking kont bankowych a eKonto z oszczędzaniem do 8%

Każdy z nas chce inwestować swoje pieniądze w to, co przynosi zysk. Obecnie na rynku jest jednak zbyt wiele ofert, aby móc samodzielnie przeanalizować je wszystkie. Z tego względu różne porównania czy ranking kont bankowych są niezbędne. W Comparer.pl również przygotowaliśmy niegdyś tego typu zestawienie. Jak wypadł w nim mBank z eKontem?  

Przygotowane przez Comparer.pl porównanie kont bankowych uwzględniło aż dwa produkty mBank. Pierwszym z nich było eKonto z zyskiem, a drugim eKonto możliwości dla młodych z promocją. Rachunek, który jest przedmiotem niniejszego artykułu jest odmianą tego pierwszego typu konta, które w zestawieniu uplasowało się na 2 miejscu! To bardzo wysoka lokata, dlatego dziś sprawdzimy, czy wszystkie odmiany tego produktu są godne polecenia. Zaczynajmy!

Czy mBank ma najlepsze konto indywidualne? Sprawdzamy!

Konto osobiste przez internet w mBanku

W dobie powszechnego dostępu do sieci niemal wszystkie czynności przenosimy do świata online. Pojawienie się bankowości elektronicznej było zatem tylko kwestią czasu. Dziś możemy założyć konto osobiste przez internet niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Co wyróżnia eKonto z oszczędzaniem do 8% pośród innych produktów tego rodzaju?

Na wstępie należy zaznaczyć, iż obecnie nie ma na polskim rynku kont oszczędnościowych z wyższym oprocentowaniem niż 8 procent. Z tego względu jedynymi ofertami, które pod względem odsetek mogą równać się z eKontem są:

  1. Konto oszczędnościowe Banku Pekao (8%),

  2. Konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego (8%) oraz

  3. Konto oszczędnościowe PKO Banku Polskiego (7,5%).

Można zatem podsumować, iż najważniejsza wartość konta oszczędnościowego, którą jest wysokość przyrastających w skali roku środków, została w tym przypadku doskonale spełniona. W kategorii rachunków oszczędnościowych mBank z pewnością ma najlepsze konto oszczędnościowe w kraju.

Najlepsze konto osobiste w mBanku – szczegóły

Jak wspomniano wcześniej, eKonto z oszczędzaniem do 8% to odmiana eKonta z zyskiem. Czy z tym rachunkiem wiążą się podobne benefity? Prezentujemy porównanie kont bankowych.

Korzystając ze standardowego eKonta z zyskiem w mBanku mogliśmy uzyskać benefity w postaci aż 450 dodatkowych złotych. Podobnie jest także w przypadku rachunku oszczędnościowego. Jeżeli założymy konto przez aplikację, możemy liczyć na nadprogramowe 150 zł. Kolejne premie to kwestia aktywności w zakresie płatności bezgotówkowych i kilku pierwszych, dużych przelewów. Jeśli będziemy używać naszego konta często, otrzymamy dodatkowe 200 zł. Ostatnie 100 zł bank przeleje nam natomiast po otworzeniu rachunku juniorskiego, czyli dla osoby, która nie ukończyła jeszcze 18 roku życia. Czym jeszcze charakteryzuje się najlepsze konto osobiste z oszczędzaniem do 8%?

Najlepsze konto osobiste w mBank - recenzja Comparer.pl!

Oczywiście „tytułowymi” ośmioma procentami, które wypadają bardzo atrakcyjnie, jeśli chodzi o porównanie kont bankowych innych instytucji. Takie oprocentowanie zyskamy jednak wyłącznie w jeden, określony sposób. Musimy otworzyć rachunek zdalnie, czyli przez selfie lub e-dowód. Brzmi nieprawdopodobnie? To rzeczywiście nowe podejście do zakładania konta, ale warto docenić ruch mBanku w tym zakresie, ponieważ taka promocja z pewnością przyczyni się do popularyzacji najnowszych technologii bankowych, co wpłynie na wyższą jakość usług w przestrzeni online.

Jeśli natomiast nie czujesz się pewnie w kwestii nowinek technicznych, możesz założyć konto w tradycyjny sposób, jednak wówczas Twoje oprocentowanie wyniesie 7,3%. Jest to nadal atrakcyjna propozycja, którą należy rozważyć. Co ciekawe, niezależnie od tego, w jakim trybie otworzymy rachunek, możemy liczyć na jego bezpłatne założenie, prowadzenie, a także wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za free, pod warunkiem iż wybieramy kwoty powyżej 100 zł. Najlepsze konto osobiste w mBanku zawiera także opcję darmowego prowadzenia karty, jednak, aby aktywować to udogodnienie, musimy wydać bezgotówkowo minimum 350 zł w miesiącu.

Konto osobiste przez internet w mBank – dokładna procedura

Wiesz już, że najlepsze konto osobiste możesz w mBanku założyć zarówno przez internet, jak i analogowo. Przedstawiamy wszystkie opcje otwarcia rachunku krok po kroku. Zostań z nami do końca!

Wśród wariantów na otworzenie konta osobistego online znajdują się:

  • Założenie przez selfie

  • Założenie przez e-dowód z PIN

  • Założenie przez e-dowód bez PIN

Wykorzystując sposób z selfie, musimy pobrać darmową apkę mobilną mBanku i wypełnić za jej pomocą krótki wniosek. Kolejno akceptujemy kodem SMS całą umowę oraz aktywujemy konto zgodnie z instrukcją. W tym przypadku kluczowe jest wykonanie wyraźnego i jakościowego zdjęcia.

Czy opłaca się konto osobiste w mBank?

Element związany z robieniem fotografii eliminujemy, jeżeli wybieramy konto na e-dowód. Równocześnie pozostałe kroki pozostają niemal takie same. Na początku pobieramy apkę, kolejno akceptujemy umowę przez kod SMS i aktywujemy konto potwierdzając tożsamość e-dowodem. W wariancie bez PIN, aplikacja dokładnie poinformuje nas, w jaki sposób zweryfikować konto bez użycia kodu. Czytajmy więc wszelkie komunikaty z uwagą i w skupieniu.

Dodatkowo konto osobiste założymy również z wykorzystaniem strony internetowej w wariancie z dostawą umowy przez kuriera oraz weryfikacją e-dowodem. Poza tym zawsze możemy też wybrać konsultację z asystentem w placówce mBanku i podpisać umowę na żywo. Przy tej opcji musimy jednak pamiętać, iż mimo wszystko, wniosek należy uzupełnić online.

Ranking kont bankowych a mBank – ocena Comparer.pl

Zapoznaliśmy się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi eKonta z oszczędzaniem 8%. Wiemy także, w jaki sposób najszybciej aktywować rachunek, aby zyskać jak najwięcej. Jak porównywarka kredytów Comparer.pl ocenia zaprezentowaną ofertę?

Należy przyznać, że eKonto z oszczędzaniem 8% to jedna z najlepszych propozycji w tej kategorii na polskim rynku. Doceniamy także wkład mBanku w rozwój nowoczesnych technologii w branży bankowej. Równocześnie brakuje nam opcji, która zakładałaby możliwość utworzenia rachunku bez wypełniania wniosku przez internet, aby oferta była inkluzywna dla każdej grupy. Rozpatrując wszelkie zalety i słabości produktu, ostateczna ocena Comparer.pl to 4.8/5 punktów.

Inne wpisy
Kredyt gotówkowy z odroczoną spłatą – wsparcie w t...
kredyt gotówkowy z odroczoną spłatą
Kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą -...
kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą
Porównanie kont osobistych – Konto Otwarte na Cieb...
Jak konto osobiste w BNP Paribas służy obcokrajowcom? Ranking kont bankowych ocenia Konto Otwarte na Ciebie.
Kredyt gotówkowy bez prowizji – kiedy i gdzie możn...
kredyt gotówkowy bez prowizji
Kredyt gotówkowy na oświadczenie online – kiedy wa...
kredyt gotówkowy na oświadczenie online
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności