Comparer

Jak założyć konto w banku przez internet? Założenie konta bankowego krok po kroku

jak założyć konto w banku przez internet
12/22/2022

Jeżeli chcesz założyć konto w banku przez internet, w tym artykule znajdziesz kilka ważnych wskazówek. Zapraszamy!

W dzisiejszych czasach założenie konta bankowego jest banalnie proste. Przez cały proces, od złożenia wniosku, po uaktywnienie bankowości elektronicznej, możesz przejść, nie opuszczając swojego domu. Aby skorzystać z tej opcji, musisz jednak wiedzieć, w jaki sposób wygląda poprawne założenie konta bankowego online.

Jakie banki oferują założenie konta bankowego online?

W ostatnich latach świat finansów w całości przenieśliśmy do przestrzeni cyfrowej. Nie musimy już czekać w długich bankowych kolejkach, aby zrobić przelew czy wypłacić pieniądze. Również założenie konta w banku jest o wiele prostsze i wymaga wyłącznie dostępu do sieci. Które instytucje oferują opcję utworzenia konta przez internet? Sprawdź również pełne porównanie kont bankowych

1. mBank

Jakie konto oszczędnościowe wybrać - oceniamy mBank!

Założenie konta bankowego online oferuje m.in. mBank. Bank zapewnia, że stworzenie rachunku na platformie marki jest banalnie proste – wystarczy dysponować ok. 5 minutami, aby uzupełnić dane oraz przygotować dokument tożsamości. Po zakończeniu procesu klient może cieszyć się 8% na koncie oszczędnościowym oraz premią do 450 zł! Sprawdź opinie: konto osobiste w mBanku

2. Alior Bank

Zobacz, czy konto osobiste w Alior Bank to najlepsza opcja!

Inna instytucja, która umożliwia założenie konta bankowego przez internet, to Alior Bank. Tu również procedura nie zajmie powyżej kwadransa. Obejmuje tylko 4 etapy: uzupełnienie danych kontaktowych, produktowych, adresowych oraz osobowych. Sprawdź opinie o koncie osobistym w Alior Bank

3. Bank Pekao

Bank Pekao

Fakt, iż założenie konta w banku przez internet nie musi być trudne, potwierdza też Bank Pekao. Wystarczy wejść na platformę pekao24.pl i uzupełnić formularz aplikacyjny, aby cieszyć się wysokim oprocentowaniem konta oszczędnościowego oraz bonusem 200 zł. Ponadto, decydując się na rachunek w Banku Pekao, nie płacimy za jego prowadzenie, obsługę karty czy wypłaty z bankomatów. Sprawdź opinie - Konto Przekorzystne w Banku Pekao

4. BNP Paribas

logo bnp paribas

Internauci wskazują, że założenie konta bankowego online jest intuicyjne również w BNP Paribas, gdzie zyskujemy darmowe prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatów w całej Polsce oraz przelewy krajowe. Jedyne, co musimy zrobić, aby cieszyć się tymi profitami, to złożenie formularza aplikacyjnego.

5. City Handlowy

citi handlowy konto osobiste

Ranking zamyka Citi Handlowy, gdzie za założenie konta bankowego przez internet możemy zyskać do 300 zł na start! Dodatkowo firma gwarantuje nam darmowe prowadzenie rachunku z opcją przewalutowania, 6% na koncie oszczędnościowym oraz 7% na lokacie. Co istotne, konto w tej instytucji otworzymy, wykonując wyłącznie 4 proste kroki, które nie zajmują łącznie więcej niż 15 minut. Sprawdź opinie o koncie osobistym w City Handlowy

 

Założenie konta bankowego przez internet – co będzie Ci potrzebne?

Jeśli zastanawiasz się, jak założyć konto w banku przez internet, oznacza to, że potrzebujesz kompleksowego wyjaśnienia. Zacznijmy zatem od opisania elementów, które będą niezbędne do rozpoczęcia procedury aplikacyjnej. Co do nich zaliczamy?

Po pierwsze znajdź wolną chwilę. Choć założenie konta w banku nie trwa długo, dobrze jest skupić się podczas uzupełniania formularza, aby nie popełnić błędu. Kolejno należy przygotować aktualny dowód osobisty, którym będziemy mogli posiłkować się w trakcie uzupełniania danych osobowych. Dopełnieniem każdego wniosku jest weryfikacja tożsamości potencjalnego klienta. Aby jej dokonać, musimy zdecydować się na jedną z 4 opcji:

  • przesłanie symbolicznego przelewu z innego, aktywnego konta,

  • potwierdzenie SMS,

  • wideoweryfikację lub

  • wizytę w oddziale banku.

Aby założenie konta bankowego online było w ogóle możliwe, musimy wykazać, że posiadamy polskie obywatelstwo i zarejestrowany w kraju numer telefonu.

Sprawdź również inne artykuły, które mogą być pomocne podczas wyboru konta bankowego:

Ile trwa założenie konta w banku?

Dzięki zawartym wyżej informacjom wiesz już, jakie warunki należy spełnić, aby założenie konta bankowego przez internet było możliwe. Kwestią, którą również powinieneś/aś przemyśleć, planując zdalne otwarcie rachunku to, ile trwa założenie konta w banku? Prezentujemy uśrednione dane.

Każdy zainteresowany tematem chce wiedzieć, ile trwa założenie konta w banku bez wychodzenia z domu. Choć nie da się na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, możemy oszacować, że zwykle nowym klientom zajmuje to ok. 15 minut. Oczywiście dokładny czas trwania procesu uzależniony jest od systemu informatycznego wybranego banku oraz naszych umiejętności, dlatego wskazana wartość może wahać się o kilkanaście minut. Zadając pytanie „ile trwa założenie konta w banku”, nie powinniśmy natomiast zachodzić w głowę, czy uzupełnienie formularza będzie wymagało od nas np. wzięcia urlopu w pracy.

jak założyć konto w banku przez internet

Jak założyć konto w banku przez internet?

Proces otwarcia konta online jest prosty i szybki, ale jak założyć konto w banku przez internet krok po kroku? Opisujemy najważniejsze czynności i ich znaczenie. Wykonaj je w podanej kolejności i ciesz się nowym rachunkiem!

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak założyć konto bankowe przez internet, musimy zaznaczyć, iż wybór banku nie ma w kontekście technicznym większego znaczenia, ponieważ procedury są zwykle podobne. Co prawda, czas wypełniania wniosku może być dłuższy lub krótszy w zależności od instytucji, ale schemat nie zmienia się. Dlatego założenie konta w banku rozpocznij od wejścia na platformę wybranego banku i przejdź do zakładki „załóż konto osobiste online” lub podobnej.

Kolejno system poinformuje Cię, ile czasu zajmie założenie konta bankowego online oraz co uzupełniający powinien przygotować. Zwykle wystarczy wyłącznie dowód osobisty, ponieważ wstępnym etapem wypełniania wniosku jest przekazanie swoich danych. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami zawartymi w formularzu. Część banków może prosić nas o wskazanie funkcji, które chcemy mieć za free w ramach prowadzenia rachunku.

Założenie konta bankowego przez internet kończy się weryfikacją tożsamości. Bank musi mieć bowiem pewność, że przyjmuje w szeregi swoich klientów godną zaufania osobę. Potwierdzenie danych najczęściej następuje poprzez symboliczny przelew, wiadomość SMS lub wideoweryfikację.

Sprawdź także inne artykuły powiązane z produktami bankowymi:

Najszybszy sposób, jak założyć konto bankowe przez internet

Wiesz już, jak założyć konta bankowe przez internet oraz ile czasu to zajmuje. W jaki sposób znaleźć ofertę, która spełni nasze oczekiwania? Prezentujemy kilka kluczowych wskazówek.

Wiele osób codziennie wpisuje w wyszukiwarki frazę „jak założyć konto w banku przez internet”, ale równie popularne zapytanie to, „jak znaleźć odpowiednie konto osobiste”. Oczywiście odpowiedź uzależniona jest od indywidualnych potrzeb internauty, jednak istnieje kilka wskazówek, które pomogą ustalić, jaka oferta będzie dla nas najlepsze. Poznaj je i przekonaj się, że założenie konta bankowego przez internet to dobry pomysł!

Po pierwsze, znajdź czas, aby przemyśleć, na jakich elementach najbardziej Ci zależy. Rozważ, czy jesteś osobą, która często dokonuje przewalutowań, wypłat z bankomatów, a może wręcz przeciwnie, cechuje Cię oszczędność? Dzięki temu dowiesz się, które funkcjonalności rachunku osobistego są dla Ciebie kluczowe i ustalisz, jakie warto posiadać za darmo w ramach umowy z bankiem. 

Kolejno poszukaj w sieci ofert odpowiadających Twoim wymaganiom. Możesz skorzystać np. z porównywarki kont osobistych online tj. Comparer. Pamiętaj natomiast, że nie istnieją banki, które w ramach konta indywidualnego oferują wszystkie usługi za darmo. Musisz zatem nadać części funkcjonalności priorytet, a dopiero potem zdecydować się na założenie konta bankowego online.

A zatem założenie konta bankowego online polega na określeniu, na czym nam najbardziej zależy. Banki oferują zwykle kilka wariantów usługi, które skupiają się np. na:

  • płatnościach mobilnych,

  • przewalutowaniach/wypłatach w bankomatach zagranicznych,

  • oszczędzaniu,

  • przelewach krajowych i międzynarodowych.

jak założyć konto w banku przez internet

Podsumowanie: Założenie konta bankowego przez internet

Mamy nadzieję, że niniejszy tekst w klarowny sposób wyjaśnił Ci, jak założyć konto bankowe przez internet szybko i bezpiecznie. Prezentujemy podsumowanie, dzięki któremu utrwalisz kluczowe informacje. Zastosuj rady ekspertów i ciesz się produktem dopasowanym do Twoich potrzeb!

Założenie konta w banku jest dziś absolutną podstawą. Bez rachunku osobistego bardzo trudno byłoby nam funkcjonować w świecie płatności mobilnych i ekspresowej bankowości. Na szczęście otworzenie konta nie wymaga dużego nakładu czasu ani specjalnych umiejętności. Każdy z nas może zrobić to w kilka minut przy użyciu laptopa lub smartfonu.

Choć założenie konta bankowego online nie powinno zająć więcej niż kilkanaście minut, warto wiedzieć, że nie każdy rachunek jest taki sam. W ramach umowy z bankiem możemy mieć zagwarantowane różne benefity, dlatego najważniejsze w całym procesie będzie ustalenie, na których darmowych funkcjach najbardziej nam zależy. Gdy dokonamy wyboru, pozostaje tylko znalezienie instytucji, która oferuje produkt idealnie odpowiadający naszym potrzebom.

Ostatnim etapem, który musisz przejść, aby założenie konta bankowego online było możliwe, to uzupełnienie formularza aplikacyjnego. W tym celu będziesz potrzebować kilku minut skupienia oraz dokumentu tożsamości. Gdy uzupełnisz niezbędne dane, potwierdź swoją tożsamość i poczekaj na odpowiedź ze strony banku.  Sprawdź również porównanie kont bankowych lub ranking kredytów gotówkowych

Inne wpisy
Najszybsza pożyczka online - kiedy liczy się czas ...
najszybsza pożyczka online
Dlaczego warto wybrać pożyczki na dowód na raty?
pożyczki na dowód na raty
Chwilówka na już przez internet - czy i kiedy to m...
chwilówka na już przez internet
Pożyczki prywatne online – czy to bezpieczne?
pożyczki prywatne online
Pożyczka internetowa na raty – wygodne rozwiązanie...
pożyczka internetowa na raty
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności