Comparer

Pożyczka przez internet w banku – wszystko, co musisz wiedzieć

pożyczki przez internet w banku
9/3/2022

Interesuje Cię pożyczka przez internet w banku? Sprawdź listę dostępnych ofert

Jeszcze kilkanaście lat temu pożyczka przez internet w banku była nieosiągalna. Wynikało to m.in. z braku odpowiednich zabezpieczeń, które pozwalałyby na wykonywanie skomplikowanych operacji finansowych. Część osób nie dysponowała również dostępem do sieci, co sprawiało, że stacjonarne oddziały bankowe były niezbędne i każda instytucja udzielająca pożyczek dbała o wystarczającą ich ilość. Obecnie świat dynamicznie się zmienia, a pożyczka online w banku już nikogo nie dziwi. Jakie produkty finansowe z tej kategorii są najlepsze?

TOP 5: Pożyczka przez internet w banku

Osoby zainteresowanie pożyczką bankową bardzo często rozpoczynają poszukiwanie idealnej oferty od researchu w sieci. Popularne stają się rankingi sporządzane przez eksperckie portale. Z tego względu również w Comparer.pl postanowiliśmy przygotować zestawienie, które wesprze laików w podjęciu odpowiedniej decyzji kredytowej. 

Sprawdź pełną listę dostępnych ofert: Ranking kredytów gotówkowych

1. Alior Bank

alior bank logo

Jeśli interesuje Cię pożyczka online w banku, oferta Alior Bank może wydać Ci się interesująca. Instytucja udziela świadczeń nawet do 200 000 zł w stu dwudziestu miesięcznych ratach. Zainteresowani mogą otrzymać pieniądze w kilka godzin, bez konieczności wychodzenia z domu. Jedyne co należy zrobić, to wypełnić prosty formularz aplikacyjny i poczekać na decyzję banku. Sprawdź Kredyt w Alior Bank opinie

2. BNP Paribas

logo bnp paribas

Drugie miejsce zajmuje instytucja, która przez rzetelną obsługę oraz spersonalizowaną ofertę zjednała sobie tysiące Polaków. Pożyczka przez internet w banku BNP Paribas może wynosić od 1 000 do 200 000 zł. Co ważne, istnieje także opcja uzyskania świadczenia ze stałym oprocentowaniem przy akceptacji różnych źródeł dochodu. 

3. Santander Consumer Bank

logo santander consumer bank

Choć Santander Consumer Bank oferuje pożyczki nieco niższe od konkurencji (od 10 000 do 100 000 zł), warunki świadczenia są zwykle bardzo korzystne dla klientów. Spłata należności może trwać od 3 do 120 miesięcy, a aplikanci mają prawo wyboru między oprocentowaniem stałym a zmiennym. W dobie rozwijającego się kryzysu na rynku finansowym tę opcję docenia wiele osób. 

4. Get in Bank

get in bank logo

Pożyczka online w banku Get in Bank powinna zainteresować szczególnie obecnych klientów tej marki, ponieważ pożyczkodawca gwarantuje, iż osoby, które posiadają konto w Get in Bank mogą liczyć na atrakcyjniejsze warunki. Standardowo bank oferuje świadczenie w wysokości od 2 000 do 200 000 zł z oprocentowaniem, akceptując przy tym różne źródła dochodu. 

5. Banki Dostępne Regionalnie 

banki dostępne regionalnie logo

Ranking TOP 5 najlepszych bankowych pożyczkodawców zamyka marka Banki Dostępne Regionalnie, która proponuje klientom kredyty od 1 000 do 200 000 zł. Aby uzyskać świadczenie w tej instytucji, potrzebujemy wyłącznie dostępu do internetu oraz wolnej chwili, by wypełnić krótki i intuicyjny formularz. Po wykonaniu wszystkich poleceń aplikant czeka na odpowiedź konsultanta, który poinformuje, czy pożyczka przez internet w banku jest w zasięgu zainteresowanego.

Ile kosztuje pożyczka przez internet w banku?

W związku z rosnącymi stopami kredytowymi zdolność kredytowa Polaków wciąż spada. Okazuje się bowiem, że większości z nas nie jest w stanie utrzymać się przy równoczesnym spłacaniu świadczenia. Ile średnio kosztuje pożyczka online w banku?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje pożyczka online w obecnej sytuacji. Każdy pożyczkodawca kieruje się bowiem indywidualną polityką marki oraz warunkami finansowymi, które w aplikacji prezentuje wnioskujący. Mimo tego można wyróżnić pewne trendy i wskazać, jakie elementy kredytu są kluczowe dla ostatecznego kosztu, który będziemy ponosić w ramach spłaty świadczenia każdego miesiąca. 

Rozmowę o cenie kredytu zawsze należy rozpocząć od zwrócenia uwagi na wysokość oprocentowania. Parametr ten zapisywany jest w umowie pomiędzy pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą oraz stanowi o tym, jaką cenę poniesie osoba zadłużona za otrzymanie puli środków na określony cel. Oprocentowanie można postrzegać więc jako czysty zarobek banku. Z perspektywy klienta, im niższa kwota oprocentowania, tym korzystniejsza oferta. Równocześnie warto wiedzieć, że według wytycznych Rady Polityki Pieniężnej działającej przy NBP, żadna instytucja nie może proponować klientom kredytów konsumenckich z oprocentowaniem przekraczającym 20%. 

Poza wysokością oprocentowania, na koszt kredytu gotówkowego może składać się szereg innych opłat. Przykładem są często stosowane prowizje za obsługę pożyczki lub kary stosowane w przypadku złamania przez pożyczkobiorcę warunków umowy. Ostatnia kwestia dotyczy zwłaszcza sytuacji, gdy klient nie uiszcza regularnie rat lub pragnie spłacić zobowiązanie szybciej, niż przewiduje to umowa. 

pożyczki online w banku

Pożyczka online w banku – maksymalna kwota 

Wiesz już, od czego zależy cena kredytu gotówkowego. Kolejnym pytaniem, które z pewnością nasunęło Ci się na myśl, dotyczy maksymalnej kwoty takiego świadczenia. Czy istnieją odgórnie ustalone, maksymalne progi kredytowe, których pożyczkodawca nie powinien przekraczać? Wyjaśniamy. 

Na szczęście dla osób zainteresowanych kredytami, żadna polska instytucja nie reguluje maksymalnej kwoty, jaką może osiągać pożyczka online w banku. Wysokość świadczenia zależy wyłączne od polityki banku oraz zdolności kredytowej osoby zainteresowanej. Ze względu na to, iż instytucje finansowe skrupulatnie zabezpieczają swoje interesy i wykazują skłonność do ograniczania ryzyka, na rynku rzadko spotyka się kredyty gotówkowe przekraczające 300 000 zł. 

Sprawdź również artykuł o produktach, które otrzymasz bez zbędnych formalności: Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Na jaki okres kredytowania możesz otrzymać pożyczki online w banku?

Potrzebujesz dużego kredytu gotówkowego, ale martwisz się, że nie masz wystarczającej zdolności kredytowej, aby podpisać umowę nawet z najdłuższym możliwym okresem spłaty? Prezentujemy, jak wyglądają rynkowe standardy w zakresie długości uiszczania rat kredytu. 

Instytucje finansowe doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich oferta musi być maksymalnie przystępna, ponieważ tylko wtedy marka zwiększa szanse na zwiększenie zysków. Równocześnie banki nie mogą udzielać pożyczek zbyt ryzykownych w kontekście panującej sytuacji gospodarczej w danym okresie. Wszystko to sprawia, iż pożyczkodawcy dążą zarówno do zwiększenia szans potencjalnych klientów na uzyskanie kredytu, jak i ograniczenia ryzyka własnego, poprzez wydłużenie okresu spłaty świadczeń. Obecnie minimalna ilość rat kredytu to 2, a maksymalna 120. 

Jakie warunki należy spełniać, wnioskując o pożyczki online w banku?

Choć każdy bank indywidualnie ustala warunki, na których udziela kredytów, istnieje kilka uniwersalnych elementów, o które należy zadbać, jeśli chcemy aplikować o pożyczkę. Co do nich zaliczamy? Wyjaśniamy. 

Do formalnych warunków, które zawsze należy spełnić, aby nasz wniosek w ogóle został rozpatrzony, należą: 

  • dysponowanie polskim adresem zameldowania, 

  • posiadanie polskiego obywatelstwa, 

  • wskazanie aktywnego, polskiego konta bankowego. 

Poza tym warto zadbać również o:

  • stabilne warunki zatrudnienia,

  • wykazanie regularności otrzymywanych dochodów, 

  • spłatę zaległych zobowiązań,

  • zminimalizowanie wydatków w naszym gospodarstwie domowym. 

pożyczki online w banku

Pożyczka przez internet w banku – jak złożyć wniosek?

Wiele osób myśli, że pożyczka online w banku jest trudna do uzyskania. Nic bardziej mylnego. Dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie wypełnić formularz aplikacyjny w domowym zaciszu, a przez to dokładnie przeczytać warunki umowy. Ogranicza to niebezpieczeństwo podpisania nierzetelnego dokumentu oraz minimalizuje stres, na który klienci banków są narażeni przy bezpośrednim kontakcie z konsultantem. Jak poprawnie złożyć wniosek o kredyt przez internet?

Pierwszą zasadą, o jakiej należy pamiętać podczas aplikowania o pożyczkę online, jest prawdomówność. Chcąc uzyskać świadczenie, nie możemy zatajać informacji, o które bank pyta nas wprost w formularzu. Unikajmy również podawania fałszywych danych np. dotyczących naszego zadłużenia lub wysokości zarobków. Poważne instytucje każdorazowo poproszą nas o poświadczenie słownych deklaracji za pomocą stosownej dokumentacji, a sytuację zadłużeniową aplikanta sprawdzą, korzystając z baz dłużników. Poza tym warto pilnować także, aby aplikację przesłać dopiero w momencie, gdy spełnimy wszelkie wymogi formalne, o których traktuje formularz. Nie należy zostawiać pustych pól i ignorować próśb o załączenie niezbędnych dokumentów. 

Czas oczekiwania na decyzję a pożyczka online w banku

Osoby, które interesuje pożyczka online w banku, najczęściej pragną otrzymać środki jak najszybciej, aby móc realizować wyznaczone cele. Nie jesteś więc sam/a, jeżeli zastanawiasz się, jaki obowiązuje czas oczekiwania na decyzję banku. Wyjaśniamy, czy musisz uzbroić się w cierpliwość. 

Finalizowanie umów kredytowych jest współcześnie bardzo proste dzięki nowoczesnym technologiom. Niemniej przyznawanie pożyczki (szczególnie na dużą kwotę) to nadal ryzykowna operacja z perspektywy banku, dlatego musi on upewnić się, iż jesteśmy osobami, które zaciągnięty dług zwrócą w określonym terminie. Ile trwa rozpatrywanie aplikacji kredytowej?

Przyjmuje się, iż proces analizy wniosku trwa od kilku godzin do kilkunastu dni roboczych, w zależności od wybranej instytucji. W tym czasie pracownicy banku sprawdzają wszelkie parametry zdolności kredytowej potencjalnego klienta i przyznają aplikacji określoną liczbę punktów w ramach scoringu pożyczkowego. Jeżeli wynik jest satysfakcjonujący, konsultant informuje osobę zainteresowaną o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

Sprawdź także: porównanie najlepszych kredytów w banku

Inne wpisy
Najszybsza pożyczka online - kiedy liczy się czas ...
najszybsza pożyczka online
Dlaczego warto wybrać pożyczki na dowód na raty?
pożyczki na dowód na raty
Chwilówka na już przez internet - czy i kiedy to m...
chwilówka na już przez internet
Pożyczki prywatne online – czy to bezpieczne?
pożyczki prywatne online
Pożyczka internetowa na raty – wygodne rozwiązanie...
pożyczka internetowa na raty
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności