Comparer

Sprawdziliśmy dla Ciebie, czy warto skorzystać z pożyczki ratalnej w Nexu.pl

pożyczki nexu.pl opinie
11/20/2022

Jakie zalety i wady ma szybka pożyczka w Nexu.pl?

W obecnych czasach wielu z nas poszukuje dodatkowej gotówki na bieżące wydatki, ale nie tylko. Tutaj z pomocą przychodzi nam szybka pożyczka ratalna online, która cieszy się coraz większą popularnością. Główną zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście krótka i prosta forma składania aplikacji, wysoka przyznawalność, a także (po otrzymaniu pozytywnej decyzji) ekspresowy przelew na konto bankowe! Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że na rynku jest wiele konkurencyjnych firm, które udzielają pożyczek pozabankowych na raty. Łatwo zagubić się w ich gąszczu. Dlatego, aby ułatwić Ci wybór, sprawdziliśmy dla Ciebie pożyczki ratalne przez internet dostępne w Nexu.pl!  Cały proces składania wniosku i wypłacania pieniędzy odbywa się online, dlatego nie musisz martwić się brakiem czasu. Dlaczego dobrym wyborem będą pożyczki Nexu? Opinie naszych ekspertów pomogą Ci znaleźć odpowiedź. 

Szybka pożyczka ratalna online w Nexu.pl – opis marki

Pożyczkodawcą jest grupa Blue Finance sp. z o o. z siedzibą w Warszawie. To międzynarodowa firma, powstała w 2011 r. W Polsce swoją działalność pod marką Nexu.pl prowadzi od 2021 r. W tym czasie zaufały jej setki Polek i Polaków. Czym wyróżnia się na naszym rynku?

Nexu.pl to nowa marka, która wychodzi z propozycją udzielenia swoim klientom dodatkowych środków ze spłatą w ratach do 6 miesięcy. Taka pożyczka ratalna pozabankowa daje Ci komfort spokojnego uregulowania należności w mniejszych kwotach, które nie nadszarpną Twojego budżetu domowego! Dostęp do środków jest dziecinnie prosty – wystarczy krótki wniosek o pożyczkę online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Marka Nxu.pl jest wpisana do Rejestru Instytucji Pożyczkowych KNF pod numerem: RIP000553. Zatem mamy pewność, że można jej zaufać, ponieważ jest to legalnie działający podmiot, który musi sprostać wszystkim ustawowym wymaganiom stawianym firmom pożyczkowym w Polsce. Ponadto, w sieci można przeczytać wiele rzetelnych i niejednokrotnie przychylnych opinii na temat, jakim jest pożyczka ratalna online w Nexu.pl. Na podstawie analizy wniosku otrzymasz rekomendację najlepszej oferty z dostępnej bazy. Dlaczego jednym z najczęściej wybieranych platform są pożyczki Nexu? Opinie klientów wskazują jasno na prosty proces wnioskowania oraz odpowiedź przekazywaną w czasie poniżej 24 godzin.

Pożyczki Nexu – opinie o chwilówce na 6 miesięcy

Pożyczki Nexu to porównywarka, w której pojawiają się oferty pożyczek krótkoterminowych od najlepszych pożyczkodawców na rynku. Dzięki platformie możesz porównać chwilówki dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. 

Wśród zalet, jakie podkreślają klienci, pojawia się przede wszystkim współpraca z wiarygodnymi i sprawdzonymi instytucjami. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego dobrym wyborem będzie Nexu, opinie o elastyczności oraz technologiach zastosowanych na platformie powinny Cię przekonać. Każdy wnioskodawca może wybrać wartość pożyczki oraz okres kredytowania dostosowane do swoich potrzeb. Ponadto zyskujesz oszczędność czasu i pieniędzy dzięki współpracy z najepszymi pożyczkodawcami na rynku.

Kiedy czytamy opinie Nexu, możemy również zauważyć wykorzystanie najnowszych technologii, które zapewniają dyskrecję, szybkość oraz bezpieczeństwo. Ponadto firma zapewnia transparentne warunki współpracy – brak ukrytych kosztów oraz dodatkowych wydatków. Natomiast odpowiedź otrzymasz już w ciągu 5 minut.

Sprawdź również opinie o innych produktach:

Na jakich zasadach możliwe są pożyczki ratalne przez internet w Nexu.pl?

Szczególnie ważnym aspektem pożyczania gotówki online są zasady, w ramach których dana firma udziela świadczenia. Nexu.pl oferuje pożyczki przez internet, płatne w comiesięcznych ratach. Poniżej przyjrzeliśmy się szczegółowo wszystkim parametrom tej propozycji.

Nexu.pl oferuje pożyczki ratalne przez internet od 500 zł nawet do 8 000 zł z elastycznym czasem spłaty – od 2 aż do 6 miesięcy! Oznacza to, że zobowiązanie możesz rozłożyć na 6 dogodnych rat. Nexu.pl udziela pożyczek już od 18. roku życia – to świetne rozwiązanie dla młodych dorosłych, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Co ważne, Nexu.pl nie pobiera żadnych odsetek od pożyczki (wynoszą one dokładnie 0,00 zł), ale nalicza swoją prowizję, której wysokość jest wyliczana w zależności od wnioskowanej kwoty.

Dodatkowe środki z Nexu.pl możesz przeznaczyć na dowolny cel. Podczas wnioskowania nikt Cię o niego nie zapyta. Aby otrzymać taką pożyczkę, musisz spełnić kilka prostych wymogów:

 • posiadać obywatelstwo polskie,

 • być pełnoletnim (od 18 do 70 lat),

 • legitymować się ważnym dowodem osobistym,

 • mieć zdolność do czynności prawnych,

 • dysponować aktywnym numerem telefonu i adresem e-mail do kontaktu,

 • własne konto w banku – proces wnioskowania znacznie ułatwi Ci dostęp do bankowości elektronicznej,

 • stały dochód – firma Nexu.pl akceptuje tutaj różne źródła, m.in.: umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o dzieło, emeryturę lub rentę, zasiłki oraz świadczenia socjalne.

Nie są to zatem wygórowane wymagania, a jedynie konieczne minimum, aby zweryfikować Twoją zdolność i wiarygodność kredytową. Bardzo korzystnie wypada tutaj faktor otrzymywanych dochodów, ponieważ Nexu.pl akceptuje niemal wszystkie możliwe opcje. Nie jest to częstą praktyką na polskim rynku pożyczkowym, a z dużą pewnością wyróżnia tę markę spośród pozostałych firm udzielających dodatkowej gotówki.

Ile kosztują pożyczki Nexu.pl?

Na stronie internetowej pożyczkodawcy od razu zwraca naszą uwagę mini kalkulator, który od razu po uzupełnieniu danych, prowadzi do formularza szybkiego wniosku. Dużą zaletą jest fakt, że można w nim ustawić dowolną kwotę pożyczki (w ramach oferty) i ilość interesujących nas rat, a wszystkie parametry zostają przeliczone i wyświetlone natychmiastowo. Dzięki temu możemy szybko porównać sobie koszty oferty w kilku różnych wariantach i wybrać ten, który okaże się dla nas najkorzystniejszy.

Dla omówienia parametrów pożyczki online w Nexu.pl, pod lupę wzięliśmy przykładową kwotę 3 000 zł ze spłatą w maksymalnym okresie, czyli 6 miesięcy:

 • Miesięczna rata wyniesie: 698,97 zł.

 • Prowizja: 1 193,84 zł.

 • Odsetki: 0,00 zł.

 • RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli koszt pożyczki w skali roku): 237%.

 • Całkowita kwota do spłaty: 4 193,84 zł.

Jak już wspominaliśmy – dużym plusem jest brak odsetek, który obowiązuje zawsze, niezależnie od wysokości pożyczki. Uwagę może zwrócić spora prowizja lub wysokość RRSO, które składają się na całkowitą sumę do spłaty zobowiązania. Jednak warto zauważyć, że w porównaniu z konkurencyjnymi ofertami, nadal jest to stosunkowo niedroga pożyczka ratalna pozabankowa. U innych pożyczkodawców wartość prowizji i RRSO jest najczęściej dużo wyższa – szczególnie, że mówimy tu o spłacie w ratach. W takim przypadku całkowite koszty spłaty świadczenia rosną wraz z ilością ustalonych w umowie pożyczkowej miesięcy.

Niemniej jednak, pod tym kątem w Nexu.pl najbardziej opłaca się wybrać maksymalny okres spłaty. Im będzie on krótszy – tym wyższe RRSO finalnie otrzymasz. Dla porównania, wybierając tę samą kwotę pożyczki ze spłatą w 2 ratach, wyniesie ono 763,30%. Zmniejszy się wtedy prowizja (do 897,95 zł), a co za tym idzie – także całkowita kwota do spłaty (3 897,95 zł). 

Sprawdź również artykuły, które pomogą Ci w wyborze najlepszego rozwiązania:

Jak działa Nexu.pl? Opinie

Większość pożyczkodawców w Polsce oferuje również promocje np. na pierwszą pożyczkę. W Nexu.pl niestety aktualnie nie ma takiej opcji. Jednak mimo braku promocji, koszty tej pożyczki nie są zbyt wygórowane. Dlatego może się ona okazać świetnym rozwiązaniem dla młodych osób po 18. roku życia, które nie są jeszcze w stanie zasięgnąć pomocy finansowej w wielu firmach oferujących pożyczki ratalne przez internet na naszym rodzimym rynku.

W tej sytuacji, nieco wyższe koszty mogą być sprawiedliwą rekompensatą w zamian za możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki na dowolny cel, ze spłatą w kilku ratach.

Jeżeli spełniasz powyższe wymagania, możesz podjąć decyzję o skorzystaniu z usług Nexu. Opinie ekspertów oraz klientów podkreślają wysoką przyznawalność, dlatego bez wątpienia warto wypełnić wniosek właśnie w tym serwisie. Po wejściu na stronę pośrednika zaznacz interesujące Cię parametry pożyczki. Gdy naciśniesz klawisz enter wyświetlone zostaną oferty pożyczek, które są spersonalizowane specjalnie dla Ciebie. Porównaj propozycje i wybierz najlepszą.

Po złożeniu formularza online wniosek jest sprawdzany przez system. Nexu.pl gwarantuje, że odpowiedź o udzieleniu pożyczki zostanie wysłana do Ciebie już po 5 minutach od zarejestrowania wniosku. Wypłata gotówki na konto również jest bardzo szybka, ponieważ czas oczekiwania nie przekracza 24 godzin.

Pożyczka ratalna pozabankowa w Nexu.pl – opis procedury aplikacyjnej

Proces wnioskowania o dodatkową gotówkę w Nexu.pl jest bardzo łatwy, przejrzysty i (co najważniejsze) szybki. Potrzebny będzie Ci tylko dostęp do internetu i dowód osobisty pod ręką. Cały wniosek przejdziemy wspólnie z Tobą – krok po kroku!

Szybka pożyczka ratalna online w Nexu.pl to tylko kilka prostych etapów:

1. W pierwszej kolejności ustaw odpowiednią kwotę i ilość rat pożyczki w kalkulatorze na stronie głównej Nexu.pl

2. Następnie, gdy będziesz zadowolony z uzyskanych parametrów – zatwierdź je przyciskiem „Weź pożyczkę”.

3. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o zalogowanie się do swojego konta na stronie Nexu.pl.

4. Jeśli wnioskujesz po raz pierwszy i jeszcze nie posiadasz konta w serwisie, to w tym momencie masz możliwość je bezpłatnie założyć. Od razu uzupełnisz dane konieczne do otrzymania pożyczki, a następnie potwierdzisz tożsamość za pomocą swojego rachunku bankowego.

5. W ciągu maksymalnie kilkunastu minut Twój wniosek przejdzie weryfikację. Następnie otrzymasz decyzję w sprawie przyznania pożyczki.

6. Gotowe! Środki otrzymasz na konto, zgodnie z sesjami księgowania w Twoim banku. 

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, o jakie dane do pożyczki może poprosić Cię Nexu.pl, to są one następujące:

 • imię i nazwisko,

 • PESEL,

 • numer telefonu zarejestrowany w Polsce,

 • serię i numer Twojego dowodu osobistego,

 • adres e-mail do kontaktu i wysyłki dokumentów,

 • adres do korespondencji (pamiętaj, że musisz być zameldowany w Polsce),

 • typ otrzymywanych przez Ciebie dochodów.

Jak widać – Nexu.pl nie wymaga niestandardowych informacji na Twój temat. Cały proces wnioskowania o dodatkową gotówkę online odbywa się szybko, a co najważniejsze bezpiecznie! Wszystkie formalności załatwisz bez problemu przez internet. Nie musisz martwić się wizytami w placówce czy dostarczaniem dodatkowych dokumentów. Jak złożyć wniosek o pożyczki Nexu? Opinie klientów mówią wszystko – to nic skomplikowanego!

Wysoka przyznawalność pożyczki w Nexu

Możliwość składania szybkich wniosków oraz niemal natychmiastowa wypłata gotówki po akceptacji aplikacji zachęcają do skorzystania z pożyczki Nexu. Jednak czy większość osób faktycznie może liczyć na uzyskanie pożyczki? Pośrednich informuje, że szanse są duże, ponieważ firma ma bardzo wysoki współczynnik przyznawalności.

Wygląda więc na to, że niemal każdy ma szanse na otrzymanie pożyczki Nexu. Polityka firmy zakłada bowiem otwartość nie tylko na osoby z różnym statusem majątkowym czy dochodowym, ale także studentów. Zatem jeśli obecnie szukasz sprawdzonej i rzetelnej strony, na której można pożyczyć pieniądze, koniecznie przetestuj pożyczki Nexu. Gwarantujemy, że nie pożałujesz!

Jakie minusy ma pożyczka ratalna online w Nexu.pl?

W poszukiwaniu dodatkowej gotówki online, z pewnością znajdziesz wiele firm oferujących pożyczki ratalne przez internet. Decyzję o wyborze właściwej z nich warto podjąć świadomie i odpowiedzialnie – znając wszystkie zalety i wady danego rozwiązania. Te pierwsze w przypadku Nexu.pl już znasz, a teraz skupimy się na tych drugich.

Zacznijmy od tego, o czym już wspominaliśmy podczas analizy parametrów pożyczki w Nexu.pl. Mamy na myśli fakt, że marka ta obecnie niestety nie oferuje żadnych promocji dla nowych klientów. Jest to niewątpliwie duża wada, ponieważ konkurencyjne firmy najczęściej proponują pierwszą pożyczkę za darmo. Czyli spłacasz tyle, ile otrzymałeś/aś – bez ponoszenia dodatkowych kosztów, takich jak odsetki i prowizje. W Nexu.pl niezależnie od tego, czy bierzesz pierwszą pożyczkę, czy kolejną, wymagana kwota do oddania będzie wyższa niż ta, którą otrzymasz. 

Kolejną kwestią, która dla niektórych osób może okazać się wadą jest sposób sprawdzania wiarygodności kredytowej przez Nexu.pl. Decyzja o przyznaniu gotówki analizowana jest nie tylko na podstawie Twoich danych we wniosku i historii Twojego konta bankowego, ale także w następujących bazach:

 • KRD – czyli Krajowym Rejestrze Dłużników BIG S.A.,

 • Credit Check – jest to Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowej, często używana w tej branży.

Dla osób, które poszukują wyższych kwot pożyczki od 8 000 zł lub dłuższych okresów spłaty niż 6 miesięcy, oferta Nexu.pl może być niewystarczająca. Warto także zwrócić uwagę, że tak krótki czas na spłatę zobowiązania skutkuje wysoką ratą, ale dzięki temu całkowita kwota do oddania wciąż pozostaje na dość optymalnym poziomie.

Oprócz tego, osoby w bardzo trudnej sytuacji finansowej (bez stałego dochodu) niestety nie otrzymają środków w Nexu.pl. W ten sposób firma zabezpiecza się na wypadek braku możliwości odzyskania od pożyczkobiorcy wypłaconych wcześniej pieniędzy. Warto natomiast pamiętać, że akceptowane są różne źródła dochodów (jak np. renta czy świadczenia socjalne), a nie jest konieczna wyłącznie umowa o pracę.

Dużym utrudnieniem dla wielu klientów jest także brak całodobowego kontaktu z obsługą klienta. W sytuacji, gdy mamy pytania dotyczące pożyczki w Nexu.pl, z pomocy konsultantów możemy skorzystać tylko w dni robocze od 8:00 do 18:00 i w soboty od 9:00 do 16:00. W późniejszych godzinach, niedziele i święta niestety nie będzie to możliwe. 

Podsumowanie: opinie Nexu – łatwa obsługa i prosty wybór

Platforma Nexu jest intuicyjna w obsłudze i umożliwia szybką analizę dostępnych ofert na rynku. Co ważne, korzystanie z serwisu nie wymaga dodatkowych opłat. Jedyny koszt, jaki ponosisz, to ten standardowy obowiązujący w przypadku oferty wybranego pożyczkodawcy. Nie zapłacisz ani złotówki więcej. 

W ramach darmowej usługi online otrzymujesz dostęp do najlepszych ofert od wiarygodnych, renomowanych pożyczkodawców. Samodzielnie wybierasz spośród dostępnych pożyczek tę na najkorzystniejszych dla siebie warunkach. Podczas prezentacji ofert otrzymasz szczegółowe informacje na temat obowiązujących kosztów pożyczki Nexu. Opinie są bardzo pozytywne.

Porównywarka kredytów online Comparer.pl ocenia pożyczki ratalne przez internet w Nexu.pl

Dodatkowa gotówka w ramach oferty Nexu.pl idealnie sprawdzi się dla młodych ludzi, ale także osób poszukujących niewielkich kwot z krótkim okresem spłaty. W naszej opinii jest to atrakcyjna oferta, ale nie bez wad. Tych z kolei jest kilka, jednak dla większości konsumentów mogą one okazać się nieznaczną przeszkodą.

Pożyczka ratalna online w Nexu.pl to świetny wybór, szczególnie dla osób młodych, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. To jedno z wyjątkowo dostępnych rozwiązań ze względu na niewielki wachlarz firm pożyczkowych na rynku, które udzielają kredytów już od 18 roku życia. Zwykle minimalny wiek pożyczkobiorcy zaczyna się od 21 lat lub później.

Kolejna grupa osób, które z pewnością skorzystają na pożyczce w Nexu.pl to klienci z potrzebą niskiej kwoty świadczenia z krótkim terminem spłaty. Dzięki systemowi ratalnemu środki można oddać szybko, lecz bez konieczności zwracania całości środków za jednym razem. To bardzo duży atut tej oferty pożyczkowej, który pozwoli Ci uchronić swój budżet domowy od luki, w wyniku sporego jednorazowego wydatku. Taka sytuacja ma miejsce bardzo często w przypadku pożyczek krótkoterminowych i niejednokrotnie zmusza nas do ponownego zadłużania się, aby tak szybko nie odczuć skutków spłaty dużej kwoty. Stąd już niedaleka droga do niebezpiecznej spirali zadłużenia. Spłata w ratach może skutecznie ochronić Cię przed taką ewentualnością.

Podsumowując, Nexu.pl to godna polecenia firma pożyczkowa online. Wniosek o dodatkową gotówkę jest prosty i szybki, wystarczy do niego tylko dostęp do internetu na komputerze, laptopie, bądź innym dowolnym urządzeniu. Decyzję kredytową, a następnie (jeśli będzie ona pozytywna) gotówkę otrzymasz na swoje konto bankowe ekspresowo. Te czynniki działają zdecydowanie na korzyść Nexu.pl, w którym świetnie zdają sobie sprawę z tego, że pożyczkobiorcy zależy na minimum formalności i szybkim dostępie do środków.

Nasza ocena końcowa pożyczki w Nexu.pl to 4.5/5 ze względu na drobne wady tej oferty i brak promocji. Pomimo kilku omówionych mankamentów, ta firma posiada dużo zalet, które wpłynęły na naszą opinię o tym pożyczkodawcy. Zdaniem ekspertów porównywarki pożyczek Comparer.pl jest on zdecydowanie godny polecenia.

Inne wpisy
Najszybsza pożyczka online - kiedy liczy się czas ...
najszybsza pożyczka online
Dlaczego warto wybrać pożyczki na dowód na raty?
pożyczki na dowód na raty
Chwilówka na już przez internet - czy i kiedy to m...
chwilówka na już przez internet
Pożyczki prywatne online – czy to bezpieczne?
pożyczki prywatne online
Pożyczka internetowa na raty – wygodne rozwiązanie...
pożyczka internetowa na raty
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności