Comparer

Ranking kont studenckich - jak wybrać najlepsze konto bankowe dla studenta?

ranking kont studenckich
5/5/2023

Sprawdź, jakie konta studenckie polecają nasi eksperci

Każdej jesieni wiele młodych osób decyduje się na podjęcie studiów. Często wiąże się to z wyprowadzką do innego miasta, a nawet kraju. Te zmiany ściśle wiążą się z koniecznością finansowego usamodzielnienia. Proces najlepiej rozpocząć od założenia konta bankowego, idealnie dopasowanego do potrzeb młodego dorosłego. Jak znaleźć najlepsze konto bankowe dla studenta? Wyjaśniamy.

Ranking kont studenckich - najlepsze oferty

Współcześnie wiele instytucji bankowych oferuje produkty dedykowane osobom młodym, w tym również studentom. Jakiej marce warto zaufać, jeśli nie mamy doświadczenia w korzystaniu z usług finansowych? Prezentujemy ranking kont studenckich. Sprawdź również pełne porównanie kont osobistych

Santander – Konto dla Studentów

Czy porównywarka kont bankowych wyróżni Konto Jakie Chcę od Santander?

Ranking kont dla studentów otwiera marka Santander. Tu możesz liczyć na darmowe otwarcie i prowadzenie konta, a także przelewy internetowe za free. Bank umożliwia również wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce z pomocą technologii BLIK. Sprawdź Konto bankowe Santander dla Studentów

Bank Pekao – Konto Przekorzystne dla Młodych

bank pekao logo

Jeśli zastanawiasz się, gdzie najlepiej założyć konto bankowe dla studenta, zapoznaj się z ofertą Pekao, gdzie obsługa rachunku oraz karty jest darmowa, a przewalutowanie przy płatności kartą działa automatyczne i na atrakcyjnych warunkach. Sprawdź Konto Przekorzystne dla Młodych

PKO BP – Konto dla Młodych

pko bank polski logo

Osoby, które interesuje najlepsze konto bankowe dla studenta, powinny przyjrzeć się również propozycji Banku PKO. Tu także nie płacisz za otwarcie i prowadzenie konta, a dodatkowo masz szansę zdobyć do 500 zł debetu na koniec przez pierwsze 30 dni użytkowania rachunku. Sprawdź Konto dla Młodych PKO BP

Najlepsze konto bankowe dla studenta - na co zwrócić uwagę?

Osoby poszukujące idealnego miejsca na otwarcie pierwszego konta, z chęcią analizują ranking kont dla studentów i inne zestawienia. Sama informacja o tym, że dany produkt jest godny zaufania nie powinnam nam jednak wystarczać. Zawsze starajmy się samodzielnie weryfikować dane znalezione w sieci i upewniać się, czy dana oferta to na pewno najlepsze konto bankowe dla studenta. Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Życie studenckie kojarzy się z beztroską, młodością, ale często także trudnościami finansowymi. To naturalne, ponieważ jako osoby bez doświadczenia zawodowego, studenci nie mogą liczyć na świetne zarobki, a utrzymanie w wielkich miastach jest ekonomicznie wymagające. Żaden młody dorosły nie lubi więc dokładać sobie wydatków, jeśli nie są one absolutną koniecznością. Z tego względu warto z ciekawością przyglądać się takim ofertom kont bankowych, które nie obciążają naszego budżetu. Wykonując porównanie kont bankowych dla studentów staraj się w pierwszej selekcji odrzucać takie propozycje, gdzie bank oczekuje opłat za utrzymanie konta lub karty płatniczej.

Najlepsza oferta konta bankowego dla studentów to jednak nie tylko ta, która zawiera darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku. Instytucje wkładające wysiłek w stworzenie atrakcyjnej propozycji dla młodych dorosłych dokładają ponadto funkcjonalności tj.:

  • darmowe przewalutowanie,

  • darmowe wpłaty i wypłaty w bankomatach w kraju i za granicą,

  • dostęp do darmowej bankowości elektronicznej i mobilnej,

  • atrakcyjne bonusy lub premie na start.

Analizując ranking kont studenckich w sieci szukaj więc kont bankowych zawierających wszystkie wyżej wymienione opcje. Pomoże Ci to uniknąć zbędnych wydatków i sprawi, że wkroczenie w dorosłość będzie nieco łatwiejsze.

Sprawdź również artykuły, które pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie:

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe dla studenta? Premia

Wiesz już, że najlepsze konto bankowe dla studenta musi charakteryzować się licznymi udogodnieniami. Część topowych instytucji proponuje młodym osobom również dostęp do bonusów lub premii. Gdzie w takim razie najlepiej otworzyć rachunek, aby najlepsza oferta konta bankowego dla studenta była w naszym zasięgu?

Jeśli uważnie przeanalizowałeś ranking kont dla studentów zaprezentowany na początku artykułu, wiesz już, że część banków łączy w swojej ofercie wszystkie pożądane parametry. Choćby Santander lub Bank PKO to miejsca, w których oprócz wielu bezpłatnych funkcjonalności otrzymamy również premie. Systemy premiowe różnią się w zależności od banków i przed zawarciem umowy warto dowiedzieć się, pod jakimi warunkami uzyskamy dodatkowe środki lub bonusy.  

Odpowiadając na pytanie, gdzie najlepiej założyć konto bankowe dla studenta, należy stwierdzić, że dla większości osób korzystne będą te oferty, które obfitują w nieodpłatne funkcjonalności tj. np. przewalutowanie czy przelewy. Kluczowe jest również, aby prowadzenie rachunku nie obciążało miesięcznego budżetu studenta. Takie preferencje mają najczęściej młodzi dorośli wykonujący porównanie kont bankowych dla studentów we własnym zakresie. Warto jednak pamiętać, że każdy z nas jest inny i ofertę bankową należy dobierać idealnie pod prowadzony przez nas tryb życia oraz inne potrzeby.

Dlaczego warto wybrać ranking kont dla studentów?

Jeśli jesteś osobą, która dokładnie wie, czego oczekuje od banku, wybór oferty rachunku osobistego nie będzie w Twoim przypadku trudny. Jednak młodzież przeważnie nie orientuje się, gdzie najlepiej założyć konto bankowe dla studenta. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi ranking kont studenckich. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Najlepsze konto bankowe dla studenta trudno znaleźć w gąszczu ofert dostępnych na rynku. Każdy bank kusi bowiem atrakcyjnymi reklamami czy premiami. Jak odsiać czcze obietnice od realnych korzyści, na które możemy liczyć podpisując umowę z daną instytucją?

Jeśli posiadasz wiedzę z zakresu finansów i bankowości, z tym pytaniem doskonale poradzisz sobie sam/a. Niestety, większość studentów dopiero zaczyna rozeznawać się w kwestiach tego rodzaju. Często idą wówczas za głosem rodziców lub innych starszych osób. To bezpieczna opcja, ale musimy pamiętać, że nie zawsze perspektywa naszych bliskich łączy się z naszymi oczekiwaniami i potrzebami. Szukając odpowiedniego rachunku osobistego dla siebie, warto zatem przeanalizować ranking kont dla studentów, aby chociaż zapoznać się z ofertą innych banków niż ten, z którego korzystają np. nasi rodzice.

Na początku tego artykułu przytoczyliśmy ranking kont studenckich, w którym zaprezentowaliśmy 3 firmy, które według nas zasługują na uwagę w kontekście produktu, jakim jest najlepsze konto bankowe dla studenta. Zestawienie zostało przygotowane przez osoby z dużym doświadczeniem w zakresie analizy ofert bankowych, dlatego informacje w nim zawarte mogą Ci się przydać podczas podejmowania decyzji, z jaką instytucją chcesz podpisać umowę.

Jakie warunki należy spełniać, by założyć najlepsze konto bankowe dla studenta?

Wiesz już jak znaleźć najlepsze konto bankowe dla studenta. Teraz pora na zapoznanie się z najważniejszymi procedurami i formalnościami, które musisz dopełnić, jeśli chcesz założyć rachunek osobisty. Czy to skomplikowane?

Wiele osób, które nie posiadały konta osobistego w przeszłości, stresuje się przed pierwszym kontaktem z bankiem. Naturalnie pojawiają się pytania o to, czy dopełnienie formalności będzie skomplikowane, a także, o jakie dane możemy zostać zapytani. Uspokajamy – otwarcie konta bankowego jest współcześnie bardzo proste i intuicyjne. Jak przejść przez ten proces pomyślnie?

Po pierwsze warto zaznaczyć, że obecnie możemy otworzyć rachunek bankowy, nawet nie pojawiając się w banku. Wszystko dzięki dostępowi do sieci. Jeśli cenisz sobie oszczędność czasu, wejdź na stronę internetową instytucji, której oferta Cię zainteresowała i złóż wniosek online. Firmy, gdzie dostępna jest najlepsza oferta konta bankowego dla studenta zawsze dysponują opcją przesłania zdalnego formularza w bezpieczny i łatwy sposób.

Warto zaznaczyć jednak, że nie każda osoba może złożyć wniosek o najlepsze konto bankowe dla studenta. Jak zapewne się domyślasz, banki w pewien sposób kontrolują, kim są ich potencjalni klienci i odrzucają kandydatury sprzeczne z ich wewnętrzną polityką. Tak oto, aby założyć swoje pierwsze konto, musisz ukończyć 18 rok życia, dysponować dowodem osobistym i posiadać meldunek w Polsce. Ze względu na tę ostatnią kwestię, robiąc porównanie kont bankowych dla studentów, zawsze bierz pod uwagę wyłącznie firmy funkcjonujące na terenie kraju, którego jesteś obywatelem.

Jak założyć konto bankowe dla studentów?

Przeanalizowałeś/aś ranking kont studenckich i wiesz już, gdzie chcesz złożyć wniosek o otwarcie rachunku? Prezentujemy, jak otworzyć konto bankowe w kilku prostych krokach.

Na początku rozpocznij od udania się do placówki banku lub odnalezienia formularza aplikacyjnego na stronie internetowej firmy. Kolejno zapoznaj się z regulaminem instytucji i rozpocznij wypełnianie wniosku. Podawaj wyłącznie te informacje, które są zgodne z prawdą. Nie oszukuj, ponieważ możesz przysporzyć sobie kłopotów.

W formularzu możesz oczekiwać prośby o podanie swoich danych teleadresowych oraz innych informacji. Często we wnioskach poruszane są kwestie ewentualnych dochodów, stanu cywilnego czy statusu zawodowego. Nie przejmuj się jednak tym, że nie posiadasz jeszcze zadowalającej pacy lub wykształcenia. Chcąc otworzyć zwykłe konto dla studenta, nie podlegasz dużym restrykcjom i masz wysokie szanse na pomyślne założenie rachunku.

Po złożeniu wniosku otrzymasz powiadomienie z banku, iż aplikacja została zarejestrowana. Jeśli dotychczas nie miałeś/aś konta w tej instytucji, prawdopodobne jest, że zostaniesz zaproszony/a na potwierdzenie tożsamości do placówki firmy. To czysta formalność, po dokonaniu której, będziesz już swobodnie korzystać z dostępu do konta.

Lepiej wybrać standardowy rachunek czy najlepsze konto bankowe dla studenta?

Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł pozwolił Ci zapoznać się z największymi korzyściami płynącymi z posiadania rachunku dla studenta. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości co do tego, czy warto decydować się na ofertę skierowaną wyłącznie do tej grupy, w podsumowaniu prezentujemy najważniejsze argumenty za wyborem tego rozwiązania.

Jeśli wykonałeś/aś solidne porównanie kont bankowych dla studentów, wiesz zapewne, na jakie korzyści ekonomiczne mogą liczyć osoby posiadające tego typu rachunek. Brak opłat za założenie i prowadzenie konta to tylko wierzchołek góry lodowej. Kolejno, w przypadku dobrych ofert, możesz oczekiwać bezpłatnych przelewów, wpłat i wypłat, przewalutowania, a także atrakcyjnych bonusów. Poza tym, prawidłowo przygotowane oferty dla studentów, często zawierają opcję zaciągnięcia kredytu studenckiego lub otworzenia lokaty oszczędnościowej na preferencyjnych warunkach.

Krótkie podsumowanie nawiązujące do oferty Comparer.pl

Tej jesieni wybierasz się na studia i pragniesz otworzyć swoje konto osobiste? Wykorzystaj wskazówki zawarte w niniejszym artykule i wybierz ofertę mądrze.

Przed podjęciem decyzji, gdzie założysz swoje pierwsze konto bankowe, zrób solidny research w sieci, a także wśród swoich bliskich. Polecamy Ci korzystanie z różnych gotowych rankingów i zestawień, jednak przed ich analizą sprawdź, czy strony, na których zostały one opublikowane, są godne zaufania. Ze swojej strony zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertami dostępnymi w zakładce „konta osobiste” na platformie Comparer.pl, a także recenzjami blogowymi, w których analizujemy szczegóły wszystkich propozycji dostępnych na stronie.

Inne wpisy
Najszybsza pożyczka online - kiedy liczy się czas ...
najszybsza pożyczka online
Dlaczego warto wybrać pożyczki na dowód na raty?
pożyczki na dowód na raty
Chwilówka na już przez internet - czy i kiedy to m...
chwilówka na już przez internet
Pożyczki prywatne online – czy to bezpieczne?
pożyczki prywatne online
Pożyczka internetowa na raty – wygodne rozwiązanie...
pożyczka internetowa na raty
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności