Comparer

Ranking darmowych kont bankowych: jak wybrać najlepsze konto bankowe za darmo?

ranking darmowych kont bankowych
12/19/2022

Sprawdź, gdzie założysz rachunek bez opłat i jakie konta bankowe polecają nasi eksperci

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami. Część osób od stycznia planuje inaczej zorganizować swoje działania finansowe. Zmiany najlepiej rozpocząć, zakładając darmowe konto w banku, które pomoże nam w kontynuowaniu powziętych postanowień przez 12 miesięcy. Darmowe konto bankowe to jeden z tych produktów, który jest najbardziej poszukiwany przez klientów. Gdzie bez opłat otworzyć rachunek osobisty? Cały proces wypełniania wniosku i zakładania darmowego konta w banku odbywa się przez internet, dlatego nie musisz martwić się brakiem czasu. Dlaczego dobrym wyborem będzie konto bankowe za darmo? Opinie naszych ekspertów pomogą Ci znaleźć odpowiedź. Comparer przedstawia ranking darmowych kont bankowych.

Ranking darmowych kont bankowych - TOP 5 ofert na Comparer.pl

Wybór właściwej oferty może okazać się wyzwaniem, dlatego warto zawsze korzystać z pomocy ekspertów. Poniżej znajdziesz naszą propozycję 5 najlepszych kont bankowych. Jeżeli chcesz zobaczyć szczegółowe zestawienie, sprawdź pełny ranking kont osobistych

1. Citi Handlowy

citi handlowy konto osobiste

Ranking darmowych kont bankowych otwiera Citi Handlowy. To jedna z najpopularniejszych marek finansowych w Polsce. Firma umożliwia nie tylko konto bankowe za darmo, ale także uzyskanie bezpłatnej karty walutowej. Jest to doskonała opcja dla osób, które często wyjeżdżają za granicę lub zarabiają w obcej walucie. Ponadto nowi klienci mogą liczyć na atrakcyjne oprocentowanie lokat oszczędnościowych. Co więcej, konto bankowe w Citi Handlowym jest darmowe od samego początku, nie płacisz także za jego prowadzenie. W ramach promocji Citi Specials możesz ze zniżek w naszych ulubionych sklepach, restauracjach lub podczas podróży. Sprawdź opinie o koncie osobistym w City Handlowy

2. mBank

Jakie konto oszczędnościowe wybrać - oceniamy mBank!

Drugie miejsce zajmuje mBank, który ma szeroką ofertę produktów skierowanych do klienta indywidualnego. Jeśli interesują Cię darmowe konta bankowe, rozważ m.in. eKonto z zyskiem lub eKonto z oszczędzaniem, w zależności od Twoich potrzeb. Otwarcie i prowadzenie rachunku są w obu przypadkach bezpłatne, a ponadto możesz liczyć także na szereg innych bonusów, które ułatwią Ci zapanowanie nad codziennymi wydatkami. Do ciekawych zalet konta bankowego za damo w mBank jest stosowanie nowoczesnych rozwiązań i nagradzanie nowych klientów za otwarcie konta przy użyciu sztucznej inteligencji. Sprawdź opinie: konto osobiste w mBanku

3. Alior Bank

Zobacz, czy konto osobiste w Alior Bank to najlepsza opcja!

Konto bankowe za darmo dostępne jest także w Alior Banku. Marka, dzięki linii „Konto Jakże Osobiste”, marka dba o potrzeby wielu grup konsumenckich równocześnie, ponieważ każdy klient może wybrać idealne dla siebie warunki prowadzenia rachunku dzięki programowi 11 korzyści. Bank oferuje też specjalne konto dla graczy. Ten element wyróżnia Alior Bank na tle konkurencji i sprawia, że firma zdobywa również specjalne uznanie ekspertów Comparer, tworzących niniejszy ranking darmowych kont bankowych. Do ważnych kwestii, na jakie mogą liczyć użytkownicy konta bankowego za darmo, należą:

 • Darmowe, krajowe przelewy internetowe w złotówkach,

 • Dostęp do programu Mastercard Bezcenne Chwile,

 • Dwie aktywne korzyści z 11 dostępnych w pakiecie,

 • Wygodna i intuicyjna aplikacja mobilna Alior Mobile.

Sprawdź opinie o koncie osobistym w Alior Bank

4. Bank Pekao

Bank Pekao

W Banku Pekao otrzymujemy nie tylko darmowe konto bankowe przez internet, ale także bezpłatne prowadzenie karty debetowej Mastercard. Ponadto marka gwarantuje nam opcję wypłacania środków w bankomatach na całym świecie bez ponoszenia kosztów. W ramach konta osobistego klienci mogą założyć także lokatę „Mój Skarb”, której oprocentowanie to aż 7% w skali roku! Sprawdź opinie - Konto Przekorzystne w Banku Pekao

5. Santander

santander logo

Ranking darmowych kont bankowych Comparer zamyka oferta Santander, gdzie dostępne są różne konta bankowe za darmo. W zależności od tego, na jaką opcję się zdecydujemy, możemy uzyskać dodatkową premię, atrakcyjne oprocentowanie lokaty lub eVouchery Sodexo. Santander proponuje także umowę na wyjątkowych warunkach dla studentów, dzięki czemu młodzi ludzie najczęściej decydują się na założenie konta w Santander. Sprawdź opinię o Santander Konto Jakie Chcę

Darmowe konto w banku – jaka jest różnica pomiędzy warunkowym a bezwarunkowym?

Konto darmowe warunkowe jest bez opłat tylko wtedy, gdy klient spełnia zasady ustalone przez bank. By nie płacić na posiadanie konta, każdego miesiąca trzeba np. dokonać określonej w regulaminie liczby transakcji i bezgotówkowych lub dbać o regularne wpływy na rachunek. Niespełnienie narzuconych przez bank rachunków skutkuje pobieraniem każdego miesiąca opłat za prowadzenie konta. Zazwyczaj wynosi ona od 4 do 9 zł.

Inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku konta darmowego bezwarunkowo. Klient nie ponosi żadnych opłat związanych z prowadzeniem rachunku. Niezależnie czy aktywnie korzysta z założonego konta, czy też nie.

Ranking bezpłatnych kont bankowych – jak wybrać najlepsze?

Przeszukując ranking darmowych kont bankowych, warto odpowiedzieć na takie pytania, jak:

 • czy wybranego przez Ciebie konto jest darmowe warunkowo, czy bezwarunkowo?

 • czy ewentualne warunki bezpłatnego prowadzenia konta są dla Ciebie możliwe do spełnienia,

 • czy sprostasz warunkom wymaganym do bezpłatnego korzystania z karty debetowej,

 • czy bank oferuje darmowe wypłaty wyłącznie ze swoich bankomatów?

 • jak przedstawia się sytuacja dotyczące wpłacania pieniędzy z bankomatów należących do innych banków,

 • czy po założeniu konta czekają na Ciebie bonusy? Jeżeli tak, to jakie warunki musisz spełnić, by je otrzymać.

Przy układaniu rankingu darmowych kont bankowych zdajemy sobie sprawę, że każdy ma inne wymagania. Niektórym użytkownikom wystarczy bezpłatny dostęp do podstawowej bankowości, natomiast inni będą szukali bezpłatnej opcji wykonywania natychmiastowych przelewów lub bonusów po założeniu konta bankowego.

Kiedy poznasz już swoje potrzeby, zapoznaj się z naszym rankingiem bezpłatnych kont bankowych. Porównywarka Comparer.pl pomoże Ci znaleźć produkt idealnie dopasowany do Twoich oczekiwań.

Co obejmuje darmowe konto bankowe przez internet?

Choć istnieją jeszcze instytucje, w których założenie rachunku jest odpłatne, złotym standardem obowiązującym na rynku staje się darmowe konto w banku. Co powinniśmy rozumieć przez to pojęcie i jakie usługi mogą być bezpłatne? Wyjaśniamy!

Darmowe konto bankowe przez internet to jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz związanych z finansami. Oznacza to, że Polacy nie chcą płacić za podstawowe kwestie tj. proces otwarcia rachunku i uważają, że bank powinien wykonywać taką usługę grzecznościowo, jeśli chce przyciągnąć do siebie nowych odbiorców. Instytucje finansowe uważnie przyglądają się potrzebom klientów, dlatego darmowe konta bankowe szybko zaczęto rozwijać i dodawać do oferty inne bezpłatne opcje. Co do nich zaliczamy?

Do najczęściej spotykanych, darmowych elementów rachunków osobistych, należą:

 • otwarcie konta,

 • prowadzenie rachunku,

 • prowadzenie karty debetowej/płatniczej,

 • tworzenie lokat i kont oszczędnościowych,

 • prowadzenie bankowości elektronicznej i mobilnej,

 • wpłaty/wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą,

 • przewalutowania,

 • ubezpieczenia.

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie konta bankowe za darmo zawierają wszystkie wyżej wymienione opcje równocześnie. Podczas podpisywania umowy z bankiem dowiedz się więc, co dokładnie wchodzi w skład wybranego przez Ciebie pakietu!

Kiedy można skorzystać z oferty darmowe konto w banku?

Ranking darmowych kont bankowych Comparer obejmuje oferty pięciu rozpoznawalnych i szanowanych firm. W większości są to opcje dostępne dla każdego, ale czasem należy spełnić kilka prostych warunków, aby odblokować bezpłatne usługi. O co dokładnie chodzi?

Większość banków umożliwia otwarcie konta dla wszystkich chętnych za free. Są jednak firmy, które bezpłatnie oferują tę usługę wyłącznie klientom do 26 roku życia. Z większymi obostrzeniami spotkamy się natomiast, gdy chodzi o bardziej zaawansowane opcje, tj. np. nieodpłatne prowadzenie rachunku czy karty. W tym kontekście darmowe konta bankowe najczęściej premiują aktywnych użytkowników. Niech nie zdziwi Cię zatem, jeśli Twoja umowa będzie zawierała zapis, iż masz możliwość darmowego prowadzenia karty, ale tylko w przypadku, gdy wykonujesz nią określoną liczbę operacji w ciągu miesiąca itp.

Są także marki, których darmowe konta bankowe umożliwiają indywidualny wybór bezpłatnych opcji. Zaprezentowany w niniejszym artykule ranking darmowych kont bankowych wyróżnia, chociażby Alior Bank, gdzie konsumenci sami dobierają 2 usługi za 0 zł, które uważają za najbardziej przydatne dla siebie. Jest to ciekawy model, doceniany przez tysiące użytkowników.

Sprawdź również inne artykuły o podobnej tematyce, które mogą Cię zainteresować:

Na co zwrócić uwagę, wybierając darmowe konta bankowe online?

Jeśli interesuje Cię darmowe konto bankowe przez internet, z pewnością zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy produkt, bez konieczności osobistej wizyty w oddziale. Na co powinieneś/aś zwrócić uwagę?

Po pierwsze pamiętaj, że darmowe konto w banku powinno przede wszystkim odpowiadać Ci pod kątem parametrów. Nie daj skusić się samej obietnicy bezpłatnego otwarcia rachunku i ustal, co dokładnie proponuje bank w ramach konkretnej umowy. Może okazać się bowiem, że choć założenie konta nic Cię nie kosztowało, inne operacje, które często wykonujesz, np. przewalutowania lub wypłaty w bankomatach, są bardzo drogie.

Nim przejdziesz procedurę zakładania konta, sprawdź więc, co Twoje darmowe konto bankowe przez internet powinno zawierać. Stwórz listę najczęściej wykonywanych operacji finansowych, a także oszacuj kwotę, którą miesięcznie wydajesz za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub płatności mobilnych. Takie przygotowanie merytoryczne pozwoli Ci w jasny sposób określić, które usługi są dla Ciebie atrakcyjne, a które kompletnie bezużyteczne. Ponadto dokładnie przeanalizuj umieszczony wyżej ranking darmowych kont bankowych. Dowiesz się dzięki niemu, jaka marka prezentuje ofertę najatrakcyjniejszą dla Ciebie!

Ranking bezpłatnych kont bankowych – co zrobić, by Twój rachunek faktycznie nie generował dodatkowych kosztów?

Przy zakładaniu darmowego konta warunkowego pamiętaj, by dopilnować zasad i uniknąć generowanych przez bank kosztów. Jakie są najlepsze praktyki dla zapominalskich?

1. Umów się pracodawcą, by przelewał wynagrodzenie na założone niedawno konto.

2. Ustaw przypomnienie w telefonie o dokonywaniu regularnych wpłat.

3. Ustaw polecenie dokonywania niewielkich przelewów, by za każdym razem nie robić tego ręcznie.

4. Trzymaj w widocznym miejscu kartę płatniczą, by dokonywać transakcji kilka razy w miesiącu.

5. Nie chce Ci się za każdym razem przy kasie sklepowej wyciągać z torby portfela? Dodają swoją kartę do wirtualnego portfela w aplikacji swojego telefonu, dzięki czemu będziesz dużo częściej dokonywał elektronicznych transakcji podczas zakupów.

Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć, zanim założysz pierwsze konto bankowe

Jak założyć darmowe konta bankowe? Krok po kroku

Dziś większość operacji bankowych jesteśmy w stanie wykonać z zacisza swojego domu. Nie inaczej sprawa wygląda, gdy chcemy założyć konto bankowe za darmo. Jeśli mamy pod ręką laptop lub smartfon, możemy zrobić to, siedząc na kanapie lub leżąc w łóżku, oszczędzając mnóstwo czasu. Prezentujemy proces krok po kroku!

Darmowe konto bankowe przez internet nikogo już nie dziwi, choć jeszcze kilka lat temu była to zupełna nowość na rynku. Aby przejść cały proces pomyślnie, musimy zacząć od wejścia na stronę internetową wybranego banku i odszukania zakładki z kontami osobistymi. Następnie zostaniemy przeniesieni do formularza, gdzie system poprosi nas o uzupełnienie wymaganych danych osobowych, a także zaznaczenie koniecznych zgód, m.in. dotyczących przetwarzania informacji.

Ostatnim krokiem bywa najczęściej potwierdzenie tożsamości przez osobę zakładającą darmowe konto bankowe przez internet. W większości instytucji możemy zrobić to, wpisując unikatowy kod, który otrzymujemy w wiadomości SMS. Coraz popularniejsze staje się także uwierzytelnianie z pomocą selfie lub odcisków palców. Jeśli pomyślnie zweryfikowaliśmy nasze dane, pozostaje nam zalogowanie się na darmowe konto w banku przy użyciu strony internetowej lub aplikacji mobilnej, aby w pełni cieszyć się dostępnymi dla nas możliwościami.

Sprawdź więcej informacji o tym, jak założyć konto w banku przez internet

Dlaczego warto wybrać ranking darmowych kont bankowych Comparer.pl?

Wiesz już, na co musisz zwrócić uwagę, wybierając konto bankowe za darmo, a także, w jaki sposób przebiega proces wnioskowania o otwarcie rachunku online. Na początku artykułu zapoznałeś/aś się także z zestawieniem określającym, które darmowe konto bankowe przez internet najbardziej się opłaca. Dlaczego warto zaufać porównywarce kredytów online Comparer?

Rozmowy z osobami korzystającymi z platformy Comparer utwierdzają nas w przekonaniu, że współcześnie niewielu z nas ma czas, aby samodzielnie porównywać oferty produktów bankowych. Z tego względu szukamy szybkich odpowiedzi, na krótkie pytania, tj. np. jakie konto bankowe za darmo wybrać? Porównywarka Comparer służy więc pomocą i w mgnieniu oka porównuje setki dostępnych na polskim rynku propozycji.

Dodatkowo ranking darmowych kont bankowych, podobnie jak inne zestawienia dostępne na stronie, są przygotowywane przez specjalistów, którzy wiedzą, na jakie parametry należy zwrócić uwagę w kontekście danego produktu finansowego. Co ważne, Comparer nie reklamuje usług innych podmiotów, a jedynie analizuje ich oferty, dlatego wybierając darmowe konto w banku, możesz spokojnie korzystać z informacji zawartych w niniejszym artykule. Jeśli natomiast tekst nie odpowiedział na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, koniecznie odwiedź naszą zakładkę „konta osobiste”, gdzie zapoznasz się z bezpośrednim opisem produktów.

Podsumowanie: Załóż konto bankowe za darmo i ciesz się obsługą bez opłat

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu artykułu wiesz już, jakie konto bankowe za darmo wybrać. W celu zebrania wszystkich najważniejszych informacji prezentujemy krótkie podsumowanie. O czym koniecznie powinieneś/aś pamiętać?

Jeśli interesuje Cię darmowe konto bankowe przez internet, dowiedz się, jakie są Twoje potrzeby i z których funkcji bankowości elektronicznej/mobilnej najczęściej korzystasz. Kolejno szukaj ofert najlepiej dopasowanych do przygotowanego przez Ciebie profilu konta idealnego. Na końcu ustal również, czy wszystkie opcje, które zostały opisane jako darmowe, nie będą ograniczane pewnymi progami finansowymi lub operacyjnymi. Możesz w tym celu skorzystać ze wsparcia porównywarki Comparer.pl. Gdy upewnisz się, że konto bankowe za darmo, które wybrałeś/aś, jest najkorzystniejsze, wejdź na stronę banku i w kilka minut złóż wniosek o otwarcie rachunku. Zachęcamy również do tego, by przejrzeć pełne porównanie konta bankowych. Powodzenia! 

Inne wpisy
Najszybsza pożyczka online - kiedy liczy się czas ...
najszybsza pożyczka online
Dlaczego warto wybrać pożyczki na dowód na raty?
pożyczki na dowód na raty
Chwilówka na już przez internet - czy i kiedy to m...
chwilówka na już przez internet
Pożyczki prywatne online – czy to bezpieczne?
pożyczki prywatne online
Pożyczka internetowa na raty – wygodne rozwiązanie...
pożyczka internetowa na raty
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności