Comparer

Ranking darmowych kont bankowych: jak wybrać najlepsze konto bankowe za darmo?

ranking darmowych kont bankowych
12/19/2022

Sprawdź, gdzie założysz rachunek bez opłat i jakie konta bankowe polecają nasi eksperci

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami. Część osób od stycznia planuje inaczej zorganizować swoje działania finansowe. Zmiany najlepiej rozpocząć, zakładając darmowe konto w banku, które pomoże nam w kontynuowaniu powziętych postanowień przez 12 miesięcy. Gdzie bez opłat otworzyć rachunek osobisty? Comparer przedstawia ranking darmowych kont bankowych.  

Ranking darmowych kont bankowych - TOP 5 ofert na Comparer.pl

Wybór właściwej oferty może okazać się wyzwaniem, dlatego warto zawsze korzystać z pomocy ekspertów. Poniżej znajdziesz naszą propozycję 5 najlepszych kont bankowych. Jeżeli chcesz zobaczyć szczegółowe zestawienie, sprawdź pełny ranking kont osobistych

1. Citi Handlowy

citi handlowy konto osobiste

Ranking darmowych kont bankowych otwiera Citi Handlowy. To jedna z najpopularniejszych marek finansowych w Polsce. Firma umożliwia nie tylko konto bankowe za darmo, ale także uzyskanie bezpłatnej karty walutowej. Ponadto nowi klienci mogą liczyć na atrakcyjne oprocentowanie lokat oszczędnościowych. Sprawdź opinie o koncie osobistym w City Handlowy

2. mBank

Jakie konto oszczędnościowe wybrać - oceniamy mBank!

Drugie miejsce zajmuje mBank, który ma szeroką ofertę produktów skierowanych do klienta indywidualnego. Jeśli interesują Cię darmowe konta bankowe rozważ m.in. eKonto z zyskiem lub eKonto z oszczędzaniem, w zależności od Twoich potrzeb. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest w obu przypadkach bezpłatne, a ponadto możesz liczyć także na szereg innych bonusów, które ułatwią Ci zapanowanie nad codziennymi wydatkami. Sprawdź opinie: konto osobiste w mBanku

3. Alior Bank

Zobacz, czy konto osobiste w Alior Bank to najlepsza opcja!

Konto bankowe za darmo dostępne jest także w Alior Banku. Marka, dzięki linii „Konto Jakże Osobiste”, marka dba o potrzeby wielu grup konsumenckich równocześnie, ponieważ każdy klient może wybrać idealne dla siebie warunki prowadzenia rachunku dzięki programowi 11 korzyści. Bank oferuje też specjalne konto dla graczy. Ten element wyróżnia Alior Bank na tle konkurencji i sprawia, że firma zdobywa również specjalne uznanie ekspertów Comparer, tworzących niniejszy ranking darmowych kont bankowych. Sprawdź opinie o koncie osobistym w Alior Bank

4. Bank Pekao

Bank Pekao

W Banku Pekao otrzymujemy nie tylko darmowe konto bankowe przez internet, ale także bezpłatne prowadzenie karty debetowej Mastercard. Ponadto marka gwarantuje nam opcję wypłacania środków w bankomatach na całym świecie bez ponoszenia kosztów. W ramach konta osobistego klienci mogą założyć także lokatę „Mój Skarb”, której oprocentowanie to aż 7% w skali roku! Sprawdź opinie - Konto Przekorzystne w Banku Pekao

5. Santander

santander logo

Ranking darmowych kont bankowych Comparer zamyka oferta Santander, gdzie dostępne są różne konta bankowe za darmo. W zależności od tego, na jaką opcję się zdecydujemy, możemy uzyskać dodatkową premię, atrakcyjne oprocentowanie lokaty lub eVouchery Sodexo. Santander proponuje także umowę na wyjątkowych warunkach dla studentów.

ranking darmowych kont bankowych

Co obejmuje darmowe konto bankowe przez internet?

Choć istnieją jeszcze instytucje, w których założenie rachunku jest odpłatne, złotym standardem obowiązującym na rynku staje się darmowe konto w banku. Co powinniśmy rozumieć przez to pojęcie i jakie usługi mogą być bezpłatne? Wyjaśniamy!

Darmowe konto bankowe przez internet to jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz związanych z finansami. Oznacza to, że Polacy nie chcą płacić za podstawowe kwestie tj. proces otwarcia rachunku i uważają, że bank powinien wykonywać taką usługę grzecznościowo, jeśli chce przyciągnąć do siebie nowych odbiorców. Instytucje finansowe uważnie przyglądają się potrzebom klientów, dlatego darmowe konta bankowe szybko zaczęto rozwijać i dodawać do oferty inne bezpłatne opcje. Co do nich zaliczamy?

Do najczęściej spotykanych, darmowych elementów rachunków osobistych, należą:

  • otwarcie konta,

  • prowadzenie rachunku,

  • prowadzenie karty debetowej/płatniczej,

  • tworzenie lokat i kont oszczędnościowych,

  • prowadzenie bankowości elektronicznej i mobilnej,

  • wpłaty/wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą,

  • przewalutowania,

  • ubezpieczenia.

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie konta bankowe za darmo zawierają wszystkie wyżej wymienione opcje równocześnie. Podczas podpisywania umowy z bankiem dowiedz się więc, co dokładnie wchodzi w skład wybranego przez Ciebie pakietu!

Kiedy można skorzystać z oferty darmowe konto w banku?

Ranking darmowych kont bankowych Comparer obejmuje oferty pięciu rozpoznawalnych i szanowanych firm. W większości są to opcje dostępne dla każdego, ale czasem należy spełnić kilka prostych warunków, aby odblokować bezpłatne usługi. O co dokładnie chodzi?

Większość banków umożliwia otwarcie konta dla wszystkich chętnych za free. Są jednak firmy, które bezpłatnie oferują tę usługę wyłącznie klientom do 26 roku życia. Z większymi obostrzeniami spotkamy się natomiast, gdy chodzi o bardziej zaawansowane opcje, tj. np. nieodpłatne prowadzenie rachunku czy karty. W tym kontekście darmowe konta bankowe najczęściej premiują aktywnych użytkowników. Niech nie zdziwi Cię zatem, jeśli Twoja umowa będzie zawierała zapis, iż masz możliwość darmowego prowadzenia karty, ale tylko w przypadku, gdy wykonujesz nią określoną liczbę operacji w ciągu miesiąca itp.

Są także marki, których darmowe konta bankowe umożliwiają indywidualny wybór bezpłatnych opcji. Zaprezentowany w niniejszym artykule ranking darmowych kont bankowych wyróżnia, chociażby Alior Bank, gdzie konsumenci sami dobierają 2 usługi za 0 zł, które uważają za najbardziej przydatne dla siebie. Jest to ciekawy model, doceniany przez tysiące użytkowników.

Sprawdź również inne artykuły o podobnej tematyce, które mogą Cię zainteresować:

Na co zwrócić uwagę, wybierając darmowe konta bankowe online?

Jeśli interesuje Cię darmowe konto bankowe przez internet, z pewnością zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy produkt, bez konieczności osobistej wizyty w oddziale. Na co powinieneś/aś zwrócić uwagę?

Po pierwsze pamiętaj, że darmowe konto w banku powinno przede wszystkim odpowiadać Ci pod kątem parametrów. Nie daj skusić się samej obietnicy bezpłatnego otwarcia rachunku i ustal, co dokładnie proponuje bank w ramach konkretnej umowy. Może okazać się bowiem, że choć założenie konta nic Cię nie kosztowało, inne operacje, które często wykonujesz, np. przewalutowania lub wypłaty w bankomatach, są bardzo drogie.

Nim przejdziesz procedurę zakładania konta, sprawdź więc, co Twoje darmowe konto bankowe przez internet powinno zawierać. Stwórz listę najczęściej wykonywanych operacji finansowych, a także oszacuj kwotę, którą miesięcznie wydajesz za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub płatności mobilnych. Takie przygotowanie merytoryczne pozwoli Ci w jasny sposób określić, które usługi są dla Ciebie atrakcyjne, a które kompletnie bezużyteczne. Ponadto dokładnie przeanalizuj umieszczony wyżej ranking darmowych kont bankowych. Dowiesz się dzięki niemu, jaka marka prezentuje ofertę najatrakcyjniejszą dla Ciebie!

ranking darmowych kont bankowych

Jak założyć darmowe konta bankowe? Krok po kroku

Dziś większość operacji bankowych jesteśmy w stanie wykonać z zacisza swojego domu. Nie inaczej sprawa wygląda, gdy chcemy założyć konto bankowe za darmo. Jeśli mamy pod ręką laptop lub smartfon, możemy zrobić to, siedząc na kanapie lub leżąc w łóżku, oszczędzając mnóstwo czasu. Prezentujemy proces krok po kroku!

Darmowe konto bankowe przez internet nikogo już nie dziwi, choć jeszcze kilka lat temu była to zupełna nowość na rynku. Aby przejść cały proces pomyślnie, musimy zacząć od wejścia na stronę internetową wybranego banku i odszukania zakładki z kontami osobistymi. Następnie zostaniemy przeniesieni do formularza, gdzie system poprosi nas o uzupełnienie wymaganych danych osobowych, a także zaznaczenie koniecznych zgód, m.in. dotyczących przetwarzania informacji.

Ostatnim krokiem bywa najczęściej potwierdzenie tożsamości przez osobę zakładającą darmowe konto bankowe przez internet. W większości instytucji możemy zrobić to, wpisując unikatowy kod, który otrzymujemy w wiadomości SMS. Coraz popularniejsze staje się także uwierzytelnianie z pomocą selfie lub odcisków palców. Jeśli pomyślnie zweryfikowaliśmy nasze dane, pozostaje nam zalogowanie się na darmowe konto w banku przy użyciu strony internetowej lub aplikacji mobilnej, aby w pełni cieszyć się dostępnymi dla nas możliwościami.

Dlaczego warto wybrać ranking darmowych kont bankowych Comparer.pl?

Wiesz już, na co musisz zwrócić uwagę, wybierając konto bankowe za darmo, a także, w jaki sposób przebiega proces wnioskowania o otwarcie rachunku online. Na początku artykułu zapoznałeś/aś się także z zestawieniem określającym, które darmowe konto bankowe przez internet najbardziej się opłaca. Dlaczego warto zaufać porównywarce kredytów online Comparer?

Rozmowy z osobami korzystającymi z platformy Comparer utwierdzają nas w przekonaniu, że współcześnie niewielu z nas ma czas, aby samodzielnie porównywać oferty produktów bankowych. Z tego względu szukamy szybkich odpowiedzi, na krótkie pytania, tj. np. jakie konto bankowe za darmo wybrać? Porównywarka Comparer służy więc pomocą i w mgnieniu oka porównuje setki dostępnych na polskim rynku propozycji.

Dodatkowo ranking darmowych kont bankowych, podobnie jak inne zestawienia dostępne na stronie, są przygotowywane przez specjalistów, którzy wiedzą, na jakie parametry należy zwrócić uwagę w kontekście danego produktu finansowego. Co ważne, Comparer nie reklamuje usług innych podmiotów, a jedynie analizuje ich oferty, dlatego wybierając darmowe konto w banku możesz spokojnie korzystać z informacji zawartych w niniejszym artykule. Jeśli natomiast tekst nie odpowiedział na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, koniecznie odwiedź naszą zakładkę „konta osobiste”, gdzie zapoznasz się z bezpośrednim opisem produktów.

ranking darmowych kont bankowych

Podsumowanie: Załóż konto bankowe za darmo i ciesz się obsługą bez opłat

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu artykułu wiesz już, jakie konto bankowe za darmo wybrać. W celu zebrania wszystkich najważniejszych informacji prezentujemy krótkie podsumowanie. O czym koniecznie powinieneś/aś pamiętać?

Jeśli interesuje Cię darmowe konto bankowe przez internet dowiedz się, jakie są Twoje potrzeby i z których funkcji bankowości elektronicznej/mobilnej najczęściej korzystasz. Kolejno szukaj ofert najlepiej dopasowanych do przygotowanego przez Ciebie profilu konta idealnego. Na końcu ustal również, czy wszystkie opcje, które zostały opisane jako darmowe, nie będą ograniczane pewnymi progami finansowymi lub operacyjnymi. Możesz w tym celu skorzystać ze wsparcia porównywarki Comparer.pl. Gdy upewnisz się, że konto bankowe za darmo, które wybrałeś/aś, jest najkorzystniejsze, wejdź na stronę banku i w kilka minut złóż wniosek o otwarcie rachunku. Zachęcamy również do tego, by przejrzeć pełne porównanie konta bankowych. Powodzenia! 

Inne wpisy
Kredyty ratalne pozabankowe a ustawa antylichwiars...
kredyty ratalne pozabankowe
Najtańsze pożyczki długoterminowe – czy na pewno? ...
najtańsze pożyczki ratalne
Czy i kiedy wcześniejsza spłata pożyczki pozabanko...
wcześniejsza spłata pożyczki pozabankowej
Pożyczka 1000 zł na raty: na co i dlaczego Polacy ...
pożyczka 1000 zł na raty
FAQ: Raty 0 procent przez internet — na czym poleg...
raty 0 procent przez internet
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności