Comparer

Czy Konto dla Młodych w PKO Banku Polskim się opłaca?

konto dla młodych pko bp opinie
8/26/2022

Prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące Konta dla Młodych.

W dzisiejszych czasach bardzo trudno funkcjonuje się bez własnego konta bankowego i karty płatniczej. Coraz młodsze osoby chcą zatem mieć dostęp do tych produktów, aby móc decydować o własnych finansach. Po ukończeniu 18 roku życia niemal każdy Polak decyduje się na założenie pierwszego rachunku bankowego. Które firmy dysponują najlepszą ofertą w kontekście kont oszczędnościowych? Dlaczego Konto dla Młodych PKO to doskonała oferta? Poznaj propozycję PKO Banku Polskiego, wybieranego co roku przez tysiące młodych osób!

Najważniejsze informacje o Koncie dla Młodych w PKO BP

Jako porównywarka kont osobistych i kredytów mamy duże doświadczenie w analizowaniu ofert dla rachunków indywidualnych. Czy Konto dla Młodych banku PKO zaskoczy nas nową jakością? Sprawdzamy!

Konto osobiste to podstawowy rachunek bankowy, który jest niezbędny w różnych sytuacjach życiowych. Może służyć między innymi do wypłaty wynagrodzenia, płatności kartą w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, opłacania rachunków, a nawet rat kredytowych. Banki komercyjne w swojej ofercie mają ponad 29 kont osobistych. Czy Konto dla Młodych PKO BP to dobre rozwiązanie? Czy istnieje Konto dla Młodych PKO po 26 roku życia? Czy warto wybrać Konto PKO dla Młodych? Poznaj propozycję PKO Banku Polskiego, wybieranego co roku przez tysiące młodych osób!

Banki doskonale wiedzą, że nie łatwo jest nauczyć się zarządzania pieniędzmi. Szczególnie skomplikowane jest to w sytuacji, gdy osoba zakładająca rachunek nie dysponuje dużymi środkami, np. dlatego, że jeszcze się uczy, a jej dochody są nieregularne. Z tego względu PKO BP postanowiło stworzyć ofertę na miarę wchodzących w dorosłość Polaków i zaoferować wszelkie możliwe ulgi. O co dokładnie chodzi?

PKO BP to jeden z największych banków w Polsce, który oferuje swoim klientom wiele różnych produktów i usług bankowych. Jednym z nich jest Konto Młodzieżowe PKO, które będzie idealnym rozwiązaniem dla osób w wieku 18-26 lat, w tym przede wszystkim studentów.

Konto PKO dla Młodych to oferta bez opłat za prowadzenie konta oraz wypłaty z bankomatów na terenie Polski i poza jej granicą. Klienci mogą korzystać z płatności zbliżeniowych oraz przelewów natychmiastowych na numer telefonu BLIK. Dodatkowo bank oferuje również dostęp do aplikacji mobilnej IKO, która umożliwia łatwe i szybkie wykonywanie codziennych płatności, szybkie sprawdzenie stanu konta i przeglądanie historii wykonywanych transakcji.

Dzięki ofercie Konto dla Młodych PKO można zaoszczędzić na opłatach za prowadzenie konta. Ponadto możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych oraz przelewów natychmiastowych na numer telefonu BLIK pozwala na wygodne i szybkie wykonywanie transakcji bez konieczności korzystania z gotówki.

Konto dla Młodych PKO BP - czy najtańsze?

Czy Konto PKO dla Młodych faktycznie jest najtańsze? Po pierwsze bank pozwala nam na otwarcie rachunku bankowego całkowicie za darmo, jeżeli mieścimy się w przedziale wiekowym między 18 a 26 rokiem życia. Oznacza to, iż nie musisz mieć żadnych środków, aby wszcząć procedurę zakładania indywidualnego konta.

Dodatkowe opłaty nie są również z Konta dla Młodych pobierane podczas wykonywania podstawowych operacji. Chodzi tu głównie o korzystanie z bankomatów lub kart płatniczych. Młodzież może wypłacać swoje środki w dowolnym czasie za 0 zł, niezależnie od tego, jakiej firmy bankomatu używa. Prowadzenie karty płatniczej jest również bezpłatne, jeżeli użytkownik wykona co najmniej 4 płatności przy jej użyciu w miesiącu. Osoby, którym tego warunku nie uda się dotrzymać, nie powinny jednak obawiać się o wysokość dodatkowych opłat, ponieważ wówczas PKO BP pobierze z konta jedynie 5 zł.

Jak powszechnie wiadomo, młode osoby stanowią największą część klientów robiących zakupy w sieci. Wiedząc o tym, bank umożliwia darmowe przelewy w sieci, a także płatności mobilne. Te ostatnie możliwe są za pośrednictwem Blik, HCE, SwatchPay czy Apple Pady. Pasjonaci nowoczesnych technologii powinni być również zadowoleni z Konta dla Młodych w PKO BP dlatego, iż bank posiada jedną z najlepiej rozwiniętych aplikacji mobilnych na rynku, dlatego używanie konta jest bardzo intuicyjne i proste.

Podsumowując, Konto dla Młodych PKO to jedna z najbardziej konkurencyjnych ofert na rynku, jeśli chodzi o konta bankowe dla młodych osób. Jest to oferta bez opłat za prowadzenie konta oraz wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą, co czyni ją bardzo atrakcyjną.

Sprawdź również pełną listę ofert w zestawieniu: Ranking kont osobistych

Porównywarka kont osobistych wyjaśnia, na czym polega bonus w banku PKO BP Koncie Dla Młodych

Zapoznaliśmy się już z podstawowymi parametrami oferty banku PKO Konto dla Młodych. Na czym polega jednak obiecany bonus dla Konta Młodzieżowego PKO? Prezentujemy, jak zyskać od 50 złotych nawet do 3500 złotych, zakładając najlepsze konto osobiste z zyskiem na rynku.

Pierwszą kwestią, którą należy wyjaśnić, jest to, iż bank PKO nie oferuje nam premii za samo otwarcie konta osobistego. To, czy otrzymamy bonus przy złożeniu Konta Młodzieżowego PKO, zależy tylko od nas, ponieważ musimy w tym celu spełnić kilka warunków. Jako porównywarka kont osobistych i kredytów wymieniamy najważniejsze z nich:

1. Pierwsze 50 zł za otwarcie Konta PKO dla Młodych na określonych warunkach.

Bank PKO BP jest sponsorem tytularnym piłkarskiej Ekstraklasy i szczyci się tytułem Banku Ekstraklasy. Jeden z warunków porozumienia mówi o działaniach na rzecz wzajemnej promocji oraz dopuszcza wypłacanie przez bank specjalnych premii klubom, których kibice będą najchętniej korzystali z jego produktów. Zachętą ku temu jest zestaw promocji pod wspólnym hasłem „Kibicuj z PKO BP”, w których do zdobycia są środki na zakupy w sklepie internetowym wybranego klubu Ekstraklasy. Bonus za założenie Konta za Zero lub Konta dla Młodych albo Konta bez Granic wynosi 50 zł. Warto przyjrzeć się bliżej, kto ma szanse na otrzymanie takiej premii? Warunki uczestnictwa w promocji Konta dla Młodych PKO są dość typowe.

Aby złożyć wniosek o wybrany produkt PKO BP, trzeba to zrobić na stronie internetowej jednego z klubów piłkarskiej Ekstraklasy, biorącego udział w akcji, ale regulamin nie wskazuje, że trzeba jakoś udowodnić, że sympatyzuje się z danym zespołem. Wybór może być więc po prostu motywowany chęcią wsparcia wybranej drużyny. Co więcej, należy być także osobą fizyczną posiadające pełną zdolność do czynności prawnych i mającą adres na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Premia za polecenie Konta PKO dla Młodych

Do najnowszego programu poleceń PKO BP przyciąga nie tylko atrakcyjna premia, ale i niezwykle proste zasady akcji. Obecni klienci PKO BP, którzy dokonają skutecznych rekomendacji jego produktów, otrzymają 50 zł za polecenie PKO Konta dla Młodych oraz po 100 zł za PKO Konto za Zero i PKO Konto bez Granic. Obowiązuje limit 10 rekomendacji w każdej z grup, tak więc maksymalna premia dla rekomendującego może wynieść 500 zł + 1000 zł, czyli w sumie 1500 zł.

Aby otrzymać premię, polecona osoba musi spełnić kilka warunków. Przede wszystkim musi założyć Konto Młodzieżowe PKO dokonać na nim jednej wpłaty lub jednej wypłaty. Następnie musi zalogować się do bankowości elektronicznej iPKO i pobrać aplikację mobilną IKO. W ciągu 30 dni od otwarcia Konta dla Młodych PKO polecona osoba powinna przynajmniej raz zalogować się do bankowości elektronicznej lub aplikacji IKO, wykonać jedną transakcję lub zapłacić za zakupy zbliżeniowo.

Sprawdź również opinie o innych kontach bankowych:

Konto Dla Młodych PKO BP pomiędzy 13 a 18 lat – jak to wygląda w praktyce

Aby otworzyć Konto dla Młodych PKO BP, wystarczy Twój dokument tożsamości i legitymacja lub dowód osobisty dziecka. Oto zalety, jakie zyskujesz przy założeniu konta dla młodych:

  • 0 zł za prowadzenie konta, przelewy na telefon, zakupy internetowe oraz wypłaty BLIKIEM,

  • bank w smartfonie – dzięki aplikacji mobilnej IKO można rozliczyć się ze znajomymi,

  • karta wielowalutowa do konta – zakupy bez przewalutowania np. w zagranicznych sklepach online,

  • oprocentowanie zmienne 5% w skali roku do 2 500 zł. 1% dla nadwyżki ponad 2500 zł.

Zalety i wady Konta dla Młodych w PKO BP

Po dogłębnej analizie oferty PKO BP Konto dla Młodych stwierdzić można, iż ma ona wiele zalet, choć oczywiście w niniejszym artykule wspomnimy także o wadach. Zacznijmy jednak od pozytywów. Po pierwsze należy podkreślić, iż samo zakładanie konta w PKO jest bajecznie łatwe, ponieważ nie potrzebujemy do tego celu nawet odchodzić od komputera. Wystarczy wejść na stronę banku i za pomocą kilku kliknięć zarejestrować się w panelu użytkownika.

Poza kwestiami związanymi z darmowymi elementami oferty nacisk można położyć na dobrą ofertę dla studentów, którą dysponuje PKO BP. Posiadając Konto dla Młodych PKO BP, śmiało możesz starać się o pożyczkę na okres kontynuacji edukacji. Propozycja PKO jest niezwykle atrakcyjna i preferencyjna względem młodzieży.

Rachunek dedykowany młodzieży perfekcyjnie sprawdzi się również, jeżeli kochamy podróże (a jak wiadomo, młodzi ludzie są grupą, która zdecydowanie najczęściej się przemieszcza). Zakładając Konto dla Młodych, możesz założyć kartę walutową aż w 10 walutach! Wad Konta dla Młodych jest niewiele, ale oczywiście można kilka wyróżnić. Na pierwszym miejscu warto wspomnieć o tym, że PKO BP nie proponuje młodzieży szczególnie atrakcyjnej oferty konta oszczędnościowego. W dzisiejszych czasach, gdy pogrążamy się w kryzysie, może być to dla części osób kluczowa kwestia.

Sprawdź również artykuły, które pomogą Ci wybrać najlepsze konto bankowe:

PKO PB Konto dla Młodych po 26 roku życia – jak to działa?

PKO nie zapomina o swoich najmłodszych klientach. Jak piszemy w poprzednich akapitach, to właśnie dla nich przygotował promocje Konto PKO BP dla Młodych. Jest to oferta skierowana do osób od 18 do 26 roku życia.

PKO Konto dla Młodych po 26 roku życia jest już niedostępne, ale warto zwrócić uwagę także na inne oferty banku PKO BP. Po ukończeniu 26 roku życia konto jest przekształcane w uniwersalne i za zero opłat. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie ROR-u. A to, co zdecydowanie wyróżnia tę ofertę na tle pozostałych, to możliwość darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.

Otwarcie Konta za Zero w PKO Banku Polskim daje również klientom dostęp do bankowości elektronicznej, która umożliwia łatwe i wygodne zarządzanie finansami z poziomu komputera lub smartfona. Ponadto, klienci posiadający Konto za Zero mają również dostęp do szerokiej gamy produktów oszczędnościowych i kredytowych, co pozwala na korzystanie z różnorodnych rozwiązań dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb.

Zmiana konta w PKO na Konto za Zero jest bardzo prosta i może zostać dokonana w każdej chwili, bez konieczności wizyty w oddziale banku. Klienci, którzy chcą skorzystać z tej opcji, mogą to zrobić na dwa sposoby: poprzez bankowość elektroniczną iPKO lub w tradycyjnie, w oddziale PKO Banku Polskiego. Jeśli klient chce zmienić swoje dotychczasowe konto na Konto za Zero za pośrednictwem bankowości elektronicznej, musi zalogować się do swojego konta i wybrać opcję "Zmień konto". Następnie należy wybrać Konto za Zero i potwierdzić swój wybór. W ciągu kilku minut konto zostanie zmienione na Konto za Zero.

Chcesz więcej? Sprawdź porównywarkę kredytów online!

Jeżeli interesujesz się finansami i chcesz być na bieżąco z innymi recenzjami kont osobistych, koniecznie wpadnij na Comparer.pl, aby przekonać się, co o wybranej przez Ciebie ofercie uważają eksperci. Ponadto zachęcamy Cię do śledzenia naszych kont w mediach społecznościowych oraz do czytania artykułów specjalistycznych, w których staramy się objaśniać najważniejsze zagadnienia z zakresu zarządzania pieniędzmi. Dla zainteresowanych innymi produktami bankowymi i pozabankowymi polecamy zestawienia: Ranking kredytów gotówkowych, Ranking pożyczek na raty oraz Ranking chwilówek online

Inne wpisy
Najszybsza pożyczka online - kiedy liczy się czas ...
najszybsza pożyczka online
Dlaczego warto wybrać pożyczki na dowód na raty?
pożyczki na dowód na raty
Chwilówka na już przez internet - czy i kiedy to m...
chwilówka na już przez internet
Pożyczki prywatne online – czy to bezpieczne?
pożyczki prywatne online
Pożyczka internetowa na raty – wygodne rozwiązanie...
pożyczka internetowa na raty
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności