Comparer

Czy Konto dla Młodych w PKO Banku Polskim się opłaca?

konto dla młodych w pko bp
8/26/2022

Prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące Konta dla Młodych.

W dzisiejszych czasach bardzo trudno funkcjonuje się bez własnego konta bankowego i karty płatniczej. Coraz młodsze osoby chcą zatem mieć dostęp do tych produktów, aby móc decydować o własnych finansach. Po ukończeniu 18 roku życia niemal każdy Polak decyduje się na założenie pierwszego rachunku bankowego. Które firmy dysponują najlepszą ofertą w kontekście kont oszczędnościowych? Poznaj propozycję PKO Banku Polskiego, wybieranego co roku przez tysiące młodych osób!

Najważniejsze informacje o Koncie dla Młodych w PKO BP

Banki doskonale wiedzą, że nie łatwo jest nauczyć się zarządzania pieniędzmi. Szczególnie skomplikowane jest to w sytuacji, gdy osoba zakładająca rachunek nie dysponuje dużymi środkami, np. dlatego, że jeszcze się uczy, a jej dochody są nieregularne. Z tego względu PKO BP postanowiło stworzyć ofertę na miarę wchodzących w dorosłość Polaków i zaoferować wszelkie możliwe ulgi. O co dokładnie chodzi?

pko bp konto dla młodych

Po pierwsze bank pozwala nam na otwarcie rachunku bankowego całkowicie za darmo, jeżeli mieścimy się w przedziale wiekowym między 18 a 26 rokiem życia. Oznacza to, iż nie musisz mieć żadnych środków, aby wszcząć procedurę zakładania indywidualnego konta. Dodatkowe opłaty nie są również z Konta dla Młodych pobierane podczas wykonywania podstawowych operacji. Chodzi tu głównie o użycie bankomatów lub kart płatniczych. Młodzież może wypłacać swoje środki w dowolnym czasie za 0 zł, niezależnie od tego, jakiej firmy bankomatu używa. Prowadzenie karty płatniczej jest również bezpłatne jeżeli użytkownik wykona co najmniej 4 płatności przy jej użyciu w miesiącu. Osoby, którym tego warunku nie uda się dotrzymać nie powinny jednak obawiać się o wysokość dodatkowych opłat, ponieważ wówczas PKO BP pobierze z konta jedynie 5 zł.

Jak powszechnie wiadomo, młode osoby stanowią największą część klientów robiących zakupy w sieci. Wiedząc o tym, bank umożliwia darmowe przelewy w sieci, a także płatności mobilne. Te ostatnie możliwe są za pośrednictwem Blik, HCE, SwatchPay czy Apple Pay. Pasjonaci nowoczesnych technologii powinni być również zadowoleni z Konta dla Młodych w PKO BP dlatego, iż bank posiada jedną z najlepiej rozwiniętych aplikacji mobilnych na rynku, dlatego używanie konta jest bardzo intuicyjne i proste.

Zalety i wady Konta dla Młodych w PKO BP

Po dogłębnej analizie oferty PKO BP Konto dla Młodych stwierdzić można, iż ma ona wiele zalet, choć oczywiście w niniejszym artykule wspomnimy także o wadach. Zacznijmy jednak od pozytywów. Po pierwsze należy podkreślić, iż samo zakładanie konta w PKO jest bajecznie łatwe, ponieważ nie potrzebujemy do tego celu nawet odchodzić od komputera. Wystarczy wejść na stronę banku i za pomocą kilku kliknięć zarejestrować się w panelu użytkownika.

czy konto dla młodych w pko bp to dobry pomysł

Poza kwestiami związanymi z darmowymi elementami oferty nacisk można położyć na dobrą ofertę dla studentów, którą dysponuje PKO BP. Posiadając Konto dla Młodych śmiało możesz starać się o pożyczkę na okres kontynuacji edukacji. Propozycja PKO jest niezwykle atrakcyjna i preferencyjna względem młodzieży. Rachunek dedykowany młodzieży perfekcyjnie sprawdzi się również jeżeli kochamy podróże (a jak wiadomo, młodzi ludzie są grupą, która zdecydowanie najczęściej się przemieszcza). Zakładając Konto dla Młodych możesz założyć kartę walutową aż w 10 walutach! Wad Konta dla Młodych jest niewiele, ale oczywiście można kilka wyróżnić. Na pierwszym miejscu warto wspomnieć o tym, że PKO BP nie proponuje młodzieży szczególnie atrakcyjnej oferty konta oszczędnościowego. W dzisiejszych czasach, gdy pogrążamy się w kryzysie, może być to dla części osób kluczowa kwestia.

Chcesz więcej? Sprawdź porównywarkę kredytów online!

Jeżeli interesujesz się finansami i chcesz być na bieżąco z innymi recenzjami kont osobistych, koniecznie wpadnij na Comparer.pl, aby przekonać się, co o wybranej przez Ciebie ofercie uważają eksperci. Ponadto zachęcamy Cię do śledzenia naszych kont w mediach społecznościowych oraz do czytania artykułów specjalistycznych, w których staramy się objaśniać najważniejsze zagadnienia z zakresu zarządzania pieniędzmi. Dla zainteresowanych pożyczkami i kredytami gotówkowymi rekomendujemy natomiast zakładki tj. „produkty bankowe” oraz „pożyczki”.

Inne wpisy
Kredyty ratalne pozabankowe a ustawa antylichwiars...
kredyty ratalne pozabankowe
Najtańsze pożyczki długoterminowe – czy na pewno? ...
najtańsze pożyczki ratalne
Czy i kiedy wcześniejsza spłata pożyczki pozabanko...
wcześniejsza spłata pożyczki pozabankowej
Pożyczka 1000 zł na raty: na co i dlaczego Polacy ...
pożyczka 1000 zł na raty
FAQ: Raty 0 procent przez internet — na czym poleg...
raty 0 procent przez internet
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności