Comparer

Kredyt dla studenta w banku — czy jest możliwy?

kredyt dla studenta w banku
10/24/2022

Sprawdź oferty banków dostępne już od 18 roku życia klienta!

Młodzi dorośli kontynuujący edukację często borykają się z niedoborem środków, które są niezbędne, by godnie utrzymać się w obcym mieście. Wiele osób w takiej sytuacji poszukuje dorywczej pracy, ale nie zawsze podstawowa wypłata wystarcza na pokrycie wszystkich wydatków tj. czesne czy czynsz. Popularnym rozwiązaniem takich problemów finansowych jest kredyt dla studenta. Wyjaśniamy, na czym to polega.

Kredyt dla studenta — lista ofert

Istnieją banki i parabanki, które w swojej ofercie mają klasyczny kredyt dla studenta. Warto jednak wiedzieć, iż na rynku działa wiele instytucji, gdzie dostępne są zwykłe kredyty konsumenckie od 18 roku życia. Przedstawiamy ranking pożyczek, które będą idealne dla każdej młodej osoby, w tym także studentów. Zachęcamy również do przejrzenia pozostałych kredytów gotówkowych online!

1. BNP Paribas

logo bnp paribas

Pożyczkodawca oferuje od 1000 do 200 000 zł kredytu z oprocentowaniem na poziomie 11.49%, co stanowi korzystną opcję w dobie narastającego kryzysu. Podczas podpisywania umowy mamy możliwość rozłożenia płatności aż na 120 dogodnych rat, dlatego propozycja BNP Paribas świetnie sprawdzi się jako pożyczka dla studenta.

2. Alior Bank

alior bank logo

Choć kredyty dla studentów nie wpisują się w kanon klasycznych produktów Alior Banku, każda młoda osoba powinna wziąć pod uwagę pożyczkę w tej instytucji. Podobnie jak w BNP Paribas, tu także możemy liczyć na 200 000 zł, które należy spłacić maksymalnie do 120 miesięcy. Studiujące osoby z pewnością zainteresuje także fakt, iż Alior Bank oferuje opcję ubezpieczenia kredytu na kwoty wyższe niż 70 000 zł. Sprawdź opinie o kredycie w Alior Banku

3. Kasa Stefczyka

kasa stefczyka logo

Ostatnie miejsce na podium niniejszego rankingu zajmuje dobrze znana Kasa Stefczyka. W tym parabanku nie jest dostępny tak duży kredyt dla studenta, jak w dwóch uprzednio omówionych instytucjach, dlatego aplikować o niego powinny wyłącznie osoby, które mają mniejsze potrzeby finansowe. Kasa Stefczyka oferuje od 1000 do 4000 zł z możliwością rozłożenia spłaty na 48 miesięcy.

Sprawdź opinie o Kasa Stefczyka

4. PKO Bank Polski

pko bank polski logo

Klienci PKO Banku Polskiego wnioskować mogą o kredyt od 1500 do 255 550 zł. W tym przypadku kwota wydaje się bardzo atrakcyjna, gorzej wypada natomiast ilość rat, która ogranicza się do maksymalnie 24. Jeżeli traktujemy zatem pożyczkę w PKO Banku Polskim jako kredyt dla studenta, musimy być świadomi konieczności zwrócenia całego długu w stosunkowo krótkim czasie.

5. NOTUS Finanse

notus finanse logo

Również NOTUS Finanse oferuje produkt, który dobrze sprawdzi się jako kredyt dla studenta. Maksymalna kwota zobowiązania może wynosić 10 000 zł, a wypłata na konto klienta następuje w dzień akceptacji wniosku. Koniecznie wybierz więc tę instytucję, jeśli pilnie potrzebujesz gotówki na pokrycie wydatków związanych ze studiami i nie tylko.

kredyt dla studenta w banku

Kredyt dla studenta jest możliwy, ale nie zawsze...

Każdy z kredytów przedstawionych w naszym rankingu może zostać zaciągnięty przez osobę młodą, która kontynuuje naukę. Trzeba jednak pamiętać, że aby bank udzielił nam świadczenia, musimy spełnić kilka warunków. Co do nich zaliczamy?

Jak zapewne wiesz, każdy pożyczkobiorca zawsze sprawdzany jest przez instytucję pod kątem zdolności do spłaty zadłużenia. Nie inaczej dzieje się, gdy w grę wchodzi kredyt dla studenta lub inna pożyczka dla młodej osoby. Zanim pieniądze trafią na nasze konto, będziemy musieli więc przekonać bank, że posiadamy wystarczającą zdolność kredytową, aby na bieżąco płacić wyznaczone raty. W momencie, kiedy nie spełniamy wymogów banku w tym zakresie, instytucja ma prawo odmówić nam udzielenia pomocy finansowej. Przed aplikacją warto zatem zadbać o poprawę tych parametrów, które wpływają na scoring kredytowy, a jakie jesteśmy w stanie zmienić.

Jakie wymagania należy spełniać, by otrzymać kredyty dla studentów?

Jeżeli interesują Cię kredyty dla studentów z pewnością zastanawiasz się, jakie dokładnie warunki należy spełnić, aby pracownik banku uznał, iż zasługujemy na zaufanie i przyznanie świadczenia. Prezentujemy najważniejsze kwestie, które należy brać pod uwagę przed złożeniem aplikacji.

Wymagania banku, które wiążą się z procedurą kredytową możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwsze z nich mają charakter formalny, a drugie uzależnione są od przyjętej, indywidualnej polityki instytucji, w jakiej zdecydowaliśmy się aplikować. Podczas składania wniosku o kredyt dla studenta należy pamiętać o:

  • Posiadaniu ważnego dokumentu tożsamości wydanego przez polski organ,

  • Posiadaniu zarejestrowanego w Polsce numeru bankowego oraz telefonicznego,

  • Procedurze potwierdzenia tożsamości przed złożeniem wniosku.

W kwestii uzyskania informacji o pozostałych wymaganych dokumentach konieczny będzie kontakt z bankiem, w którym chcemy zdobyć kredyt dla studenta. Najczęściej poproszeni zostaniemy o przedstawienie zaświadczeń tj.:

  • Świadectwo zatrudnienia,

  • Wyciąg z konta bankowego potwierdzający wysokość deklarowanych dochodów,

  • Oświadczenie o liczbie utrzymywanych osób,

  • Zaświadczenie o stanie cywilnym aplikującego,

  • Deklaracja o ponoszonych przez nasze gospodarstwo domowe wydatkach w skali miesiąca.

Choć informacje podane w zaświadczeniach i deklaracjach są ponownie sprawdzane przez pracowników banku, bardzo ważne jest, abyśmy już na wstępie dokonali wszelkich formalności bezbłędnie. Jeżeli w naszych oświadczeniach zweryfikowane zostaną pomyłki, np. dotyczące wysokości dochodów lub/i wydatków, bank może uznać, że celowo próbowaliśmy zataić prawdę. W takim przypadku pożyczka dla studenta stanie się niedostępna.

Jeżeli zależy Ci na produkcie bankowym, który możesz otrzymać szybko i tanio, przejrzyj poniższe artykuły:

Czy umowa o pracę jest konieczna, by otrzymać kredyt dla studenta?

Większość studentów nie posiada pracy na pełny etat, ponieważ ciężko połączyć im to z codziennymi zajęciami. W związku z tym wiele osób obawia się, że kredyt dla studenta nie zostanie im przyznany ze względu na brak stałego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Czy to rzeczywiście konieczne?

Oczywiście umowa o prace wygląda korzystnie w każdej aplikacji kredytowej, ale jeśli chodzi o kredyty dla studentów, nie jest to warunek konieczny. Instytucje finansowe zdają sobie sprawę z tego, że większość młodych, uczących się osób, nie posiada jeszcze stałego zatrudnienia, a równocześnie pozyskuje regularny dochód np. dzięki pracy dorywczej w gastronomii lub handlu. Brak umowy o pracę nie stanowi również przeszkody, gdy chcemy zaciągnąć zwykły kredyt konsumencki, ponieważ dzisiaj wiele instytucji akceptuje różne źródła dochodu. W obu przypadkach niezbędne będzie jednak wykazanie, iż nasze zarobki są stałe i regularne. Większość instytucji nie pożycza pieniędzy, jeżeli wnioskujący nie potrafi wykazać, że otrzymuje wypłatę w zbliżonym terminie przez minimum 3 miesiące.

A czy musimy mieć duże dochody, jeżeli interesuje nas kredyt dla studenta na umowę zlecenie lub o dzieło? Logicznie byłoby przypuszczać, że w chwili, gdy nie możemy pochwalić się stałym, bezterminowym zatrudnieniem, bank będzie wymagał od nas wykazania sporych zarobków. Nic bardziej mylnego, jeżeli chodzi o kredyt dla młodych osób. Dla naszego pożyczkodawcy kluczowa jest zwłaszcza regularność, z jaką otrzymujemy dochód, a jego wysokość to sprawa drugorzędna. Ogólnie przyjęte zasady mówią, że kredyty dla studentów i wszystkie inne pożyczki konsumenckie, powinny być udzielane w momencie, gdy istnieje pewność, iż pożyczkobiorca będzie w stanie godnie utrzymać się i uiszczać comiesięczne raty bez opóźnień.

kredyt dla studenta w banku

A może pożyczka dla studenta?

Wśród studentów jest pewna grupa osób, które obawiają się zaciągania poważnego świadczenia w młodym wieku, ale równocześnie niezwłocznie potrzebują gotówki. Kompromisem pomiędzy tymi dwoma potrzebami może być pożyczka dla studenta. Czym ten produkt różni się od klasycznego kredytu konsumpcyjnego?

Najważniejszy parametr, który odróżnia pożyczkę od kredytu to status podmiotu udzielającego świadczenia. W przypadku umów kredytowych, podpisywać mogą je wyłącznie banki. Pożyczka dla studenta oraz inne tego typu produkty, to natomiast domena parabanków, czyli prywatnych firm. Dodatkowo rozbieżność możemy zaobserwować w oferowanych kwotach.

Maksymalna wysokość pożyczki to kilkadziesiąt tysięcy złotych, kredyty sięgają natomiast kilkuset tysięcy złotych. Przeciwna tendencja obowiązuje w zakresie RRSO, gdyż to banki pobierają niższe opłaty za udzielenie pomocy finansowej. Mimo to, na rynku funkcjonuje wiele parabanków oferujących konkurencyjne produkty, cieszące się coraz większym powodzeniem. Jako porównywarka kredytów uważamy, że pożyczka dla studenta to świetna opcja dla wszystkich tych, których słowo „kredyt” onieśmiela. Zapraszamy do sprawdzenia zakładki „Pożyczki ratalne” na naszej platformie, gdzie regularnie publikujemy najbardziej atrakcyjne oferty.

Jeżeli nie masz stałego źródła dochodu w formie umowy o pracę, sprawdź również artykuł: Pożyczki na umowę zlecenie lub umowę o dzieło

Jak złożyć wniosek o kredyt lub pożyczkę dla studenta online?

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię kredyt, czy pożyczka dla studenta, musisz wiedzieć, jak poprawnie wnioskować o świadczenie. Prezentujemy najważniejsze etapy procedury aplikacyjnej.

Decydując się na złożenie wniosku przez internet, musimy wejść na wybraną wcześniej platformę i wskazać za jej pośrednictwem, jaka kwota kredytu/pożyczki oraz ilość rat nas interesuje. Kolejno, po kliknięciu przycisku „złóż wniosek”, zostaniemy przeniesieni do pełnej treści formularza aplikacyjnego. Na tym etapie powinniśmy uzupełnić wszystkie wymagane informacje.

Najczęściej klienci pytani są o podstawowe dane osobowe, a także oświadczenia dotyczące szacowanych, miesięcznych zarobków oraz wydatków. Po uzupełnieniu formularza konieczne jest potwierdzenie tożsamości wnioskującego. Robimy to zwykle za pośrednictwem symbolicznego przelewu bankowego lub kodu przesłanego w wiadomości SMS. W niedługim czasie po pomyślnej weryfikacji możemy spodziewać się decyzji ze strony pożyczkodawcy.  

Podsumowanie: pożyczka dla studenta nie tylko w banku

Wiesz już czym pożyczka dla studenta różni się od kredytu studenckiego. Mamy nadzieję, że przedstawione dane pomogą Ci pomyślnie złożyć wniosek. Przedstawiamy krótkie podsumowanie najważniejszych informacji.

Po pierwsze, nim wybierzesz firmę, z którą chcesz zawrzeć umowę pożyczkową, upewnij się, że jest to rzetelna instytucja. Możesz tego dokonać m.in. poprzez korzystanie z porównywarki kredytów Comparer.pl, gdzie na bieżąco analizujemy i recenzujemy dostępne na polskim rynku oferty. Aplikując o wsparcie finansowe uważnie czytaj umowę, którą podpisujesz i nigdy nie zatajaj prawdziwych informacji we wniosku. Takie praktyki mogą pozbawić Cię szans na dodatkową gotówkę. 

Sprawdź pełne zestawienia ofert banków i firm pożyczkowych:

Jeżeli potrzebujesz mniejszego zastrzyku gotówki, świetnym rozwiązaniem może być: ranking chwilówek przez internet

Inne wpisy
Najszybsza pożyczka online - kiedy liczy się czas ...
najszybsza pożyczka online
Dlaczego warto wybrać pożyczki na dowód na raty?
pożyczki na dowód na raty
Chwilówka na już przez internet - czy i kiedy to m...
chwilówka na już przez internet
Pożyczki prywatne online – czy to bezpieczne?
pożyczki prywatne online
Pożyczka internetowa na raty – wygodne rozwiązanie...
pożyczka internetowa na raty
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności