Comparer

Najtańszy kredyt gotówkowy: Gdzie otrzymać tani kredyt gotówkowy online?

tani kredyt gotówkowy online
9/21/2022

Sprawdź listę najtańszych kredytów gotówkowych online

Każda osoba zainteresowana pożyczką lub kredytem dużą wagę przywiązuje do kosztów, które będą się wiązały z zaciągnięciem zobowiązania. Ostatecznie, spłacając świadczenie, zwracamy pożyczkodawcy nie tylko pulę kredytu, lecz także odsetki. Często zdarza się, iż do wyżej wymienionych wydatków dochodzą dodatkowe koszty pokrywające obsługę zadłużenia. Jak znaleźć zatem najtańszy kredyt gotówkowy, szczególnie w dobie rozwijającego się kryzysu? Odpowiadamy.

Najtańszy kredyt gotówkowy — lista ofert

Najlepszym sposobem, by znaleźć tani kredyt gotówkowy online, jest przeanalizowanie rankingów kredytowych na zaufanych platformach. Jeżeli nie znasz portali finansowych, z których możesz czerpać wiedzę, bezpiecznym wyjściem będzie sugerowanie się klasyfikacjami przygotowywanymi przez porównywarki kredytów online. Jednym z takich narzędzi jest Comparer, gdzie eksperci na bieżąco przygotowują zestawienia atrakcyjnych ofert pożyczkowych. Jeden z takich rankingów prezentujemy również w niniejszym artykule.

Sprawdź również pełne zestawienie: ranking kredytów gotówkowych

1.   Alior Bank

alior bank logo

Zestawienie otwiera bezkonkurencyjna oferta Alior Bank, w którym możemy pożyczyć aż 200 000 zł na 120 miesięcy za pomocą jednego, prostego formularza aplikacyjnego. Oprocentowanie kredytu nie przekracza 8.69%, a RRSO utrzymuje się na poziomie 9.04%. Ważną informacją dla kredytobiorców może być również to, iż bank pozwala ubezpieczyć tani kredyt gotówkowy online, jeśli decydujemy się na zobowiązanie powyżej 70 000 zł. Sprawdź Kredyt w Alior Bank opinie

2.   Gotówkovo

gotówkovo logo

Gotówkovo to firma, która proponuje porównanie wielu ofert w jednym miejscu. Z tego względu za pośrednictwem tej instytucji możemy otrzymać najtańszy kredyt gotówkowy niezależnie od tego, czy potrzebujemy dodatkowego 1000 czy 200 000 zł. Gotówkovo oferuje oprocentowanie na poziomie 1.54%, a RRSO 9.59%.

3.   Bancovo

bancovo logo

W Bancovo również pożyczysz od 1000 do 200 000 zł. W tym przypadku oprocentowanie jest jednak nieco wyższe, ponieważ wynosi 1.64%. Zaletę wnioskowania o kredyt w tej firmie stanowi możliwość uzyskania kredytu bez obaw o cezurę wiekową. Aplikować mogą bowiem wszystkie osoby między 18 a 80 rokiem życia. Warto wiedzieć także, że jeśli tani kredyt gotówkowy online zostanie Ci przyznany w Bancovo, możesz podpisać umowę bezpośrednio na platformie pośrednika i cieszyć się dodatkową gotówką w kilka chwil.

4.   PKO Bank Polski

pko bank polski logo

Na przedostatnim miejscu w rankingu uplasował się dobrze znany większości Polaków PKO Bank Polski. Instytucja oferuje od 1500 do 255 550 zł pożyczki z możliwością spłaty do 24 miesięcy. Tani kredyt gotówkowy online w tym banku oprocentowany jest na poziomie 9.39%, a wniosek złożyć może każda osoba pełnoletnia. Pożyczkodawca gwarantuje czas wypłaty środków na konto klienta maksymalnie do 24 godzin.

5.   NOTUS Finanse

notus finanse logo

NOTUS Finanse to jedyna pozycja w zestawieniu Comparer, gdzie oprocentowanie nieznacznie przekracza magiczną granicę 10%. W przypadku tej instytucji jest to bowiem 10.99%. Tani kredyt gotówkowy online w tym banku będzie świetnym wyborem dla osób, które potrzebują mniejszego zastrzyku gotówki do 10 000 zł.

tani kredyt gotówkowy

Najtańszy kredyt gotówkowy a oprocentowanie

Dzięki powyższemu rankingowi wiesz już, które instytucje oferują najtańszy kredyt gotówkowy. Jak łatwo zauważyć, kwotę kredytu warunkuje w znacznej mierze wysokość oprocentowania. Czym dokładnie jest ten element pożyczki? Odpowiadamy.

Najprościej ujmując, oprocentowanie kredytu to wskaźnik, który przedstawia nam, jaki będziemy ponosić koszt za pożyczenie pieniędzy w ujęciu rocznym. Gdy znamy skalę oprocentowania możemy łatwo obliczyć, jakie odsetki proponuje dana instytucja. Oszacujemy wówczas bezpośredni zysk banku, który łączy się z udzieleniem nam kredytu.

W związku z powyższym każdy bank będzie dążył do sprzedania nam produktu finansowego oprocentowanego jak najwyżej. W interesie klienta jest natomiast, aby wskaźnik odsetek był jak najniższy. Naprzeciw potrzebom kredytobiorców wychodzą instytucje oferujące najtańszy kredyt gotówkowy. Takie oferty wzbudzają wśród odbiorców zainteresowanie i dany bank sprzedaje więcej pożyczek, niż konkurencja, która nie zdecydowała się na obniżenie oprocentowania.

Gdzie najlepiej złożyć wniosek o tani kredyt gotówkowy online?

Jeśli jesteś już klientem banku, np. dzięki prowadzeniu rachunku osobistego lub firmowego, z pewnością przynajmniej raz oferowano Ci pożyczkę. Gdy zgłębisz szczegółowe warunki, które obowiązują przy propozycjach kierowanych personalnie, zapewne okaże się, że są one korzystniejsze od tych ogólnie dostępnych. Czy zatem wnioskowanie o kredyt w naszym banku to najlepsze rozwiązanie?

Doświadczenie wskazuje, że na atrakcyjniejsze oferty możemy liczyć w tych miejscach, gdzie jesteśmy znani. Chodzi przede wszystkim o to, iż bank, w którym prowadzimy swoje konto osobiste lub firmowe wie, jakie posiadamy dochody i wydatki. Poza tym ma także pełen wgląd do naszych danych oraz historii kredytowej. Jeśli zatem interesuje Cię nie tylko najtańszy kredyt gotówkowy, ale także szybkie podpisanie umowy, najlepszym wyborem będzie zaaplikowanie o świadczenie w znajomym banku. 

Czy można otrzymać tani kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Jeżeli tematyka kredytowa interesuje Cię od dłuższego czasu, zapewne zorientowałeś/aś się już, że tani kredyt gotówkowy bez zaświadczeń tak naprawdę nie istnieje. Zawsze będziemy bowiem zobowiązani do podania choćby podstawowych danych o sobie i tym, w jaki sposób zarabiasz pieniądze. Wspomnianym sloganem banki reklamują jednak część swoich produktów, które obarczone są minimalnymi formalnościami. Co to oznacza?

To, co jest znane jako tani kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, to w praktyce produkt bankowy, przed otrzymaniem którego nie musimy okazywać rozbudowanej dokumentacji. Przy tradycyjnym kredycie przeważnie poproszeni zostaniemy m.in. o zaświadczenie o formie zatrudnienia, zarobkach czy naszym stanie cywilnym. Znajomość tych szczegółów będzie potrzebna bankowi do ocenienia zdolności kredytowej klienta, ale to równocześnie przedłuży proces i często wiąże się ze zbędnym stresem. Ze względu na powyżej wskazane utrudnienia wymyślono tani kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. 

Banki oferujące to rozwiązanie najczęściej działają online i umożliwiają szybką aplikację przez internet. W ten sposób klient, którego interesuje tani kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, w jednym formularzu wskazuje najważniejsze dane osobowe oraz prezentuje swoje oczekiwania kredytowe. Kolejno instytucja na podstawie przekazanych informacji analizuje, czy kredytobiorca jest godny zaufania, a następnie decyduje o przydzieleniu świadczenia.

Sprawdź także artykuły o podobnej tematyce:

tani kredyt gotówkowy

Jaki jest czas oczekiwania na najtańszy kredyt gotówkowy?

Czas oczekiwania na wypłatę gotówki to jedna z najważniejszych kwestii dla osób, które aplikowały o tani kredyt gotówkowy online. Czy da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o termin wypłaty świadczenia? Odpowiadamy. 

Każdy bank kieruje się wewnętrzną polityką, jeśli chodzi o formalności. Dlatego nie da się jednoznacznie stwierdzić, kiedy najtańszy kredyt gotówkowy zostanie przekazany na nasze konto. Aby dowiedzieć się, ile maksymalnie będziesz musiał/a czekać na wypłatę gotówki, zalecamy kontakt z biurem obsługi klienta banku, w którym planujesz pożyczkę. Konsultant najdokładniej wie, jak w danym banku wygląda procedura przekazania środków, dlatego będzie on rzetelnym źródłem informacji. 

Inaczej sprawa wygląda, gdy chcesz jedynie zorientować się, ile może trwać oczekiwanie na decyzję, ponieważ jeszcze nie rozpocząłeś/aś procedury aplikacyjnej. Wówczas śmiało stwierdzić można, że średni czas oczekiwania na informację, czy tani kredyt gotówkowy został nam przyznany wynosi od kilku godzin do kilkunastu dni. Wypłata na konto następuje natomiast zwykle do 24 godzin od przesłania decyzji. 

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy? Na co zwrócić uwagę?

Na początku artykułu wskazaliśmy, że najtańszy kredyt gotówkowy to taki, który charakteryzuje się niskim oprocentowaniem. Choć ten czynnik w największym stopniu wpływa na wysokość raty, nie stanowi jedynego elementu mogącego wpływać na koszt spłaty. O czym jeszcze warto pamiętać?

Czasem osoby, które interesuje najtańszy kredyt gotówkowy, wyszukują w sieci ofert o bardzo niskim oprocentowaniu i sądzą, że propozycje tego typu stanowią najlepsze okazje kredytowe. Niestety jeśli zauważamy, iż dany bank oferuje klientom produkty w cenach znacznie niższych od konkurencji, powinniśmy zachować czujność. Może oznaczać to bowiem, że nasz najtańszy kredyt gotówkowy na rynku okaże się jednak bardzo kosztowny. Dlaczego?

Wszystko za sprawą ewentualnych ukrytych kosztów kredytu. Niektóre nierzetelne instytucje kuszą potencjalnych kredytobiorców obietnicą niskiego oprocentowania, ale po podpisaniu umowy okazuje się, iż zadłużony będzie musiał ponosić o wiele wyższe koszty, niż początkowo sądził. Banki działające na granicy prawa mogą próbować wyłudzać od nas pieniądze, np. obarczając pożyczkobiorców całością opłat za obsługę kredytu, a także doliczając koszt wszelkich dodatkowych operacji. 

Jak złożyć wniosek o tani kredyt gotówkowy online?

Procedura składania wniosku o najtańszy kredyt gotówkowy to kwestia, która interesuje wiele osób. Jak dokładnie wygląda aplikacja o dodatkowe finansowanie przez internet? Wyjaśniamy. 

Aby pomyślnie złożyć wniosek o najtańszy kredyt gotówkowy, wystarczy wejść na platformę wybranego pożyczkodawcy i odnaleźć formularz aplikacyjny. Kolejno należy podać wszelkie wymagane informacje zgodnie z prawdą. Wystrzegajmy się naciągania faktów lub ukrywania danych, które uznamy za niewygodne. Banki posiadają dostęp do wielu baz, dlatego bardzo szybko odkryją próbę oszustwa, a to może wiązać się z natychmiastową dyskredytacją naszego wniosku. 

Gdy dopełnimy formalności za pośrednictwem witryny banku, pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość. Od tego momentu aplikacja analizowana będzie przez pracowników banku, a także algorytmy szacujące scoring kredytowy. Po zakończeniu procesu zostaniesz poinformowany/a, czy świadczenie zostało przyznane. Gotówka na Twoim koncie powinna pojawić się do 24 godzin od otrzymania decyzji. 

tani kredyt gotówkowy

Podsumowanie:  najtańszy kredyt gotówkowy z Comparer.pl

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym artykule będą dla Ciebie merytorycznym wsparciem podczas szukania taniego kredytu. Jeśli interesują Cię inne zagadnienia związane z finansami, koniecznie sprawdź naszego bloga. Podczas szukania idealnego kredytu wesprze Cię natomiast nasz asystent pożyczkowy. Co to takiego?

Jako porównywarka kredytów online dysponujemy narzędziem, dzięki któremu klient szybko i sprawnie może znaleźć tani kredyt gotówkowy online. Odwiedź stronę główną Comparer.pl i wpisz satysfakcjonującą Cię kwotę pożyczki oraz ilość rat. Na podstawie tych danych algorytm wskaże spersonalizowaną listę ofert, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas poszukiwań kredytowych. 

Zachęcamy również do przejrzenia naszych innych rankingów:

Inne wpisy
Najszybsza pożyczka online - kiedy liczy się czas ...
najszybsza pożyczka online
Dlaczego warto wybrać pożyczki na dowód na raty?
pożyczki na dowód na raty
Chwilówka na już przez internet - czy i kiedy to m...
chwilówka na już przez internet
Pożyczki prywatne online – czy to bezpieczne?
pożyczki prywatne online
Pożyczka internetowa na raty – wygodne rozwiązanie...
pożyczka internetowa na raty
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności