Comparer

Kredyt gotówkowy bez umowy o pracę

pozyczka gotowki online
11/28/2021

Kredyt gotówkowy bez umowy o pracę - czy to możliwe?

Choć bezrobocie w Polsce jest najniższe od lat, nie każdy z nas cieszy się stałym, pewnym zatrudnieniem. Ze względu na fakt, iż prawo pracy zezwala na zatrudnianie pracowników na umowy mniej zobowiązuje od klasycznych kontraktów o pracę, wiele firm, szczególnie małych, zatrudnia część kadry na umowę o dzieło i umowę zlecenie. Czy chcąc zatem zaciągnąć kredyt gotówkowy bez umowy o pracę masz jakieś szanse? W niniejszym artykule udzielimy odpowiedzi na to, jak i kilka innych pytań oscylujących wokół tematu. Gotowy/a? No to zaczynajmy!

Umowa na zlecenie a kredyt

Jak powszechnie wiadomo, banki podczas weryfikowania wniosków o kredyty, biorą pod uwagę szczególnie kryteria tj. nasze dochody oraz stałość zatrudnienia. W najlepszym położeniu znajdują się więc osoby, które są zatrudnione na umowie o pracę i regularnie otrzymują wypłatę na konto. W procedurze kredytowej na gorszej pozycji startowej są przedstawiciele grupy pracowników zatrudnionych na tzw. "śmieciówkach". Czy te osoby są z góry skreślone w oczach pożyczkodawcy?

kredyt gotowkowy bez umowy o prace zlecenie

Mamy dobre informacje! Osoby zatrudnione na umowę o dzieło i umowę zlecenie mogą zaciągać kredyty chociaż prawdą jest, że nie wszyscy pożyczkodawcy są do tego chętni. Dodatkowo wysokość kredytu gotówkowego, którą banki oferują tego typu klientom jest z reguły odczuwalnie niższa aniżeli propozycje, jakie otrzymują pracownicy zatrudnieni na pełen etat.

Kredyt gotówkowy bez umowy o pracę – jak go zdobyć

Jak napisaliśmy powyżej, kredyt gotówkowy bez umowy o pracę jest jak najbardziej możliwy, jednak trzeba spełnić kilka innych warunków. Po pierwsze, jeżeli jesteś osobą zatrudnioną na umowę na zlecenie, powinieneś/aś zadbać o jak najdłuższy staż pracy przed złożeniem wniosku o kredyt. Część pożyczkodawców wspomoże Cię dodatkową gotówką już wtedy, gdy Twoja historia pracy wynosi 3 miesiące, co jest bardzo dobrą informacją szczególnie dla młodych osób bez większego doświadczenia zawodowego. W tym punkcie warto dodać jednak, iż spora część banków nadal będzie potrzebowała bardziej wiarygodnego dowodu Twojego stałego dochodu. Dlatego, nim zdecydujesz się wnioskować o kredyt, sprawdź dokładnie, gdzie zapytają Cię jedynie o 3 miesięczny staż pracy, a gdzie np. o 12 lub 18 miesięczny.

pozyczanie pieniedzy online

Oczywiście pozostałe, standardowe kwestie związane z warunkami otrzymania kredytu pozostają bez zmian. W Polsce zaciągać zobowiązania finansowe mogą wyłącznie osoby z polskim obywatelstwem i legitymujące się dowodem osobistym (a więc powyżej 18 roku życia). Dodatkowo oprócz pytań dotyczących warunków zatrudnienia, aplikant może być proszony o podanie wysokości zarobków. Kolejno w procesie weryfikacyjnym, pożyczkodawca sprawdzi każdego wnioskującego pod kątem zadłużenia, dlatego jeżeli widniejesz na ogólnokrajowych listach dłużników (np. w BIK), Twoje szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego mogą być niższe. Nie zrażaj się jednak, ponieważ nadal istnieje cały szereg instytucji, które udzielają pomocy finansowej osobom z problemem zadłużenia.

Koszty kredytu gotówkowego bez umowy o pracę

Zaciągając kredyt wiele osób zastanawia się jaki będzie ostateczny koszt całego zobowiązania. Oczywiście gdy pożyczamy pieniądze od jakiejś instytucji musimy liczyć się z tym, że nie będziemy oddawać wyłącznie pożyczonej kwoty – musimy bowiem również pokryć odsetki czy opłaty operacyjne. Czy w przypadku kredytu gotówkowego bez umowy o pracę ostateczny koszt pożyczki będzie większy niż gdybyśmy posiadali stabilne zatrudnienie?

kredyt gotowkowy bez umowy o prace

Będziemy szczerzy – może zdarzyć się, że w takich warunkach instytucja pożyczkowa przedstawi Ci ofertę, która będzie kosztami przewyższać standardowe propozycje kierowane do pracowników etatowych. Niemniej wcale nie musi tak być. Najlepiej więc po prostu pytać konsultanta, z którym rozmawiamy lub kontaktujemy się online, jakie występują różnice w warunkach spłaty kredytu w przypadku różnych typów zatrudnienia. Pracownik instytucji finansowej jest zobowiązany do udzielenia nam rzetelnych i prawdziwych informacji.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy bez umowy o pracę w 4 krokach

Abyś miał/a pełną jasność co do tego, w jaki sposób możesz łatwo uzyskać kredyt gotówkowy bez umowy o pracę, przygotowaliśmy schemat czterech kroków, po przejściu których zwiększasz swoje szanse na zdobycie dodatkowych funduszy.

kredyt gotowkowy

Krok 1. WNIOSEK – Po pierwsze musisz złożyć wniosek. Dziś większość ludzi robi to przez Internet ze względu na oszczędność czasu. Jeżeli poszukujesz zaufanej platformy, wejdź na stronę Comparer, gdzie profesjonalna i intuicyjna porównywarka kredytów gotówkowych online wskaże Ci najlepsze oferty i przeprowadzi przez cały proces aplikacyjny.

Krok 2. DOKUMENTY – Po złożeniu wniosku będziesz musiał/a dostarczyć instytucji wymaganych dokumentów, których posiadanie zadeklarowałeś/aś w formularzu aplikacyjnym. Dziś coraz częściej tego typu dokumenty możesz wysłać drogą elektroniczną.

Krok 3. DECYZJA – Gdy wykonasz dwie powyżej wymienione czynności, nie pozostaje Ci nic innego jak cierpliwe oczekiwanie na decyzję w sprawie Twojej aplikacji. Co ciekawe, współcześnie systemy weryfikacyjne są tak zaawansowane, że niektórzy pożyczkodawcy oferują odpowiedź już w 15 minut!

Krok 4. UMOWA – Jeżeli otrzymałeś/aś pozytywny wynik weryfikacyjny podpisz umowę z pożyczkodawcą, aby możliwa była wypłata pieniędzy na Twoje konto. Jeżeli składałeś/aś wniosek online, kontrakt najprawdopodobniej będziesz mógł/a podpisać za pomocą uwierzytelnionego e-podpisu lub za pośrednictwem kuriera.

Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł okazał się pomocny dla wszystkich osób, które nie starają się o kredyt gotówkowy bez umowy o pracę. Jeżeli zaliczasz się do tego grona pamiętaj, że typ zatrudnienia nie pozbawia Cię możliwości zaciągnięcia pożyczki, choć w pewnych aspektach może być ciężej Ci go uzyskać. Nie poddawaj się jednak. Jesteśmy przekonani, że jeśli podejmiesz kilka prób, ostatecznie uda Ci się otrzymać wymarzony kredyt. Powodzenia!

Inne wpisy
Pożyczka długoterminowa online – jak o nią wniosko...
pozyczka-dlugoterminowa-online
Pożyczka na 36 miesięcy i dłużej – gdzie można otr...
pozyczka-na-36-miesiecy
Sprawdzone chwilówki online w Lendon.pl
chwilowki online dla ciebie
Tanie pożyczki pozabankowe – jak znaleźć najkorzys...
tanie-pozyczki-pozabankowe (4)
Pożyczka na 60 dni online – gdzie i kto może złoży...
pozyczka-na-60-dni-online
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności