Comparer

Gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy, konsolidacyjny i hipoteczny?

gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy
9/15/2022

Zastanawiasz się, w którym banku najłatwiej otrzymasz kredyt? Sprawdź naszą listę

Decyzje finansowe mogą mieć znaczący wpływ na jakość naszego życia, ponieważ mogą odbijać się na naszym budżecie domowym. Jeżeli nie masz doskonałej zdolności kredytowej, pojawia się dodatkowo wątpliwość, gdzie najłatwiej dostać kredyt. Dzisiaj pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedzi na to nurtujące pytanie. W którym banku najłatwiej dostać kredyt? Sprawdź to!

Gdzie najłatwiej dostać kredyt? Lista ofert

Każdego roku tysiące Polaków stara się o kredyt hipoteczny, konsolidacyjny lub gotówkowy. Niestety często bywa, że wnioskodawcy nie zostają obdarzeni zaufaniem przez bank i muszą odłożyć swoje plany na później. Na negatywną decyzję instytucji finansowej wpływa wiele czynników. Gdzie wnioskować, aby zwiększyć szanse na powodzenie? W którym banku najłatwiej dostać kredyt? Przedstawiamy ranking.

Zapraszamy również do przejrzenia pełnej listy ofert: Ranking kredytów gotówkowych

1.   Alior Bank

alior bank logo

Oferta Alior Banku uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu. Co pozytywnie wyróżnia tego pożyczkodawcę na tle konkurencji? Wyjaśniamy. Po pierwsze, musimy zauważyć, że kredyt gotówkowy w Alior Bank pomoże zarówno osobom o niewielkich potrzebach finansowych, jak i tym, które mają nieco większe wydatki. Maksymalna kwota pożyczki w tej instytucji to bowiem 200 000 zł. Atrakcyjny jest również czas spłaty zobowiązania. Każdy klient może zdecydować się na podpisanie umowy z terminem spłaty nawet do 120 miesięcy. Zastanawiasz się, w którym banku najłatwiej dostać kredyt hipoteczny? Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę?

Uwagę warto zwrócić na Alior Bank słynący ze swojej oferty o nazwie „Megahipoteka”. Dostosowując się do realiów kryzysu finansowego, instytucja przedstawiła swoją wyjątkową propozycję z RRSO na poziomie 10,68% oraz gwarancją stałej raty przez pierwsze 7 lat od podpisania umowy. Bank uwzględnił także możliwość zawieszenia spłaty do 6 miesięcy w roku.

Plusem oferty Alior Bank jest również korzystne oprocentowanie. Na swojej platformie bank gwarantuje RRSO na poziomie 9.04%. Dodatkowo wszyscy zainteresowani pożyczką mogą ubiegać się o ubezpieczenie swojego świadczenia, jeśli wartość kredytu przekracza 70 000 zł. Wszystkie te kwestie wpływają na wysoką ocenę propozycji kredytowej Alior Banku w porównywarce kredytów Comparer.pl – 4.8/5 punktów. Sprawdź Kredyt w Alior Bank opinie

2.   PKO Bank Polski

pko bank polski logo

W jakim banku najłatwiej dostać kredyt? W PKO bez trudu otrzymamy zadowalający kredyt gotówkowy od 1 500 do 255 550 zł z maksymalnym terminem spłaty do 24 miesięcy. Równocześnie bank oferuje także kredyty hipoteczne na atrakcyjnych warunkach. Instytucja obiecuje przyznanie środków przy 10% wkładu własnego oraz zerowej prowizji. Każda osoba, która rozważa, gdzie najłatwiej dostać kredyt na dom, powinna zastanowić się nad opcją PKO.

3.   Bank Pekao

bank pekao logo

Instytucja, gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy to natomiast Bank Pekao. Możemy liczyć tu na pożyczkę nawet do 250 000 zł, której spłatę da się rozłożyć na 120 miesięcy. Duża ilość możliwych rat sprawia, iż uzyskanie pożyczki jest łatwiejsze niż w innych instytucjach. Dodatkowo na rzecz klientów wpływa także akceptowanie różnych źródeł dochodu przez pożyczkodawcę.

Do największych zalet kredytu w Banku Pekao należy:

 • klarowna oferta,

 • akceptowane różne źródła dochodu,

 • maksymalna kwota jest niezwykle wysoka.

4.   Banki dostępne regionalnie

banki dostępne regionalnie logo

Kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach znajdziemy także w Bankach dostępnych regionalnie. Oprocentowanie wynosi zaledwie 1.64%, a RRSO nie przekracza 9.6%. Równocześnie każdy klient firmy może pożyczyć od 1000 do 200 000 zł i rozłożyć spłatę na okres od 3 do 120 miesięcy. Sprawdź opinie o Bankach Dostępnych Regionalnie

Zalety:

 • Firma porównuje oferty wielu pożyczkodawców w jednym miejscu

 • Możliwość zawnioskowania i podpisania umowy bezpośrednio na stronie

 • Posiada oferty kredytów bankowych i pożyczek

5.   BNP Paribas

logo bnp paribas

Ostatnią pozycję na naszej liście prezentujemy szczególnie dla tych osób, które zastanawiają się, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny. BNP Paribas ma znaną i lubianą ofertę wśród klientów borykających się z zadłużeniem. Atutem jest zerowa prowizja oraz możliwość otrzymania gotówki na dowolny cel.

Zalety:

 • Stałe oprocentowanie

 • Możliwość zawnioskowania przez telefon

 • Akceptowane różne źródła dochodu

Nie ma jednej odpowiedzi, gdzie najłatwiej dostać kredyt...

W jakim banku najłatwiej dostać kredyt? Choć powyżej zaprezentowany został ranking TOP 5 banków, w których opłaca się wziąć kredyt w różnych kategoriach, tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi na to, gdzie najłatwiej dostać kredyt. Decyzja każdorazowo zależeć będzie więc od preferencji klienta oraz jego przekonań. Wiele osób wierzy np., że zaciągnięcie pożyczki w banku, w którym prowadzimy konto osobiste, jest korzystniejsze. Czy to prawda?

Gdzie najlepiej dostać pożyczkę? Choć kredyt w sprzyjających warunkach możemy uzyskać niemal w każdym banku, na pytanie „gdzie najłatwiej dostać kredyt” z pewnością należy udzielić odpowiedzi wyróżniającej instytucję, której klientami jesteśmy od dłuższego czasu. Decydując się na złożenie wniosku właśnie w takim miejscu, zwiększamy swoje szanse na przyznanie dodatkowych środków. Jest to spowodowane faktem, iż nasz bank doskonale wie, z jakimi wydatkami i wpływami do budżetu mierzymy się na co dzień.

Dzięki temu banki nie muszą prosić swoich klientów m.in. o dodatkowe zaświadczenia o dochodach lub zarobkach. Dysponując wiarygodnymi danymi finansowymi o potencjalnym pożyczkobiorcy, instytucja najchętniej zdecyduje się przyznać mu kredyt. Dodatkowo istnieje możliwość, że cała procedura będzie trwać znacznie krócej, a także, iż bank spersonalizuje propozycję specjalnie pod nasze potrzeby. Jeśli zatem obmyślasz plan, gdzie najłatwiej dostać kredyt, koniecznie zacznij od złożenia wniosku w swoim, zaufanym banku.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt? Skorzystaj z rankingu

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę? Wiesz już, że podczas poszukiwań, w którym banku najłatwiej dostać kredyt, warto rozpocząć od zapytania o ofertę w instytucji, z której usług korzystasz, prowadząc konto osobiste. Co, jednak, jeśli Twój bank odmówi współpracy lub zaproponuje pożyczkę na niekorzystnych warunkach? Gdzie najłatwiej dostać kredyt w takiej sytuacji?

Jak zapewne wiesz, na rynku funkcjonuje tysiące ofert kredytowych. Nie dziwi więc fakt, iż nie jesteś w stanie wymyślić łatwej odpowiedzi na pytanie o to, gdzie najłatwiej dostać kredyt. Każda instytucja będzie kusiła Cię bowiem innymi promocjami i atutami oferty. Niestety, podejmowanie decyzji kredytowej na podstawie działań marketingowych banków nie kończy się dobrze, dlatego należy zachować trzeźwość umysłu i oprócz zalet poszczególnych propozycji, poszukać na własną rękę także ich wad.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt? Samodzielnie bardzo trudno przygotować pełne zestawienie za i przeciw interesujących nas ofert. Zwykle jest ich przynajmniej kilkanaście. Rozwiązaniem tego problemu może być korzystanie z rankingów, takich jak ten, który zaprezentowaliśmy na początku artykułu. Porównywarka kredytów znacznie szybciej porównuje wiele parametrów ofert pożyczkowych równocześnie i wskazuje te najbardziej preferencyjne. Dlatego niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, w którym banku najłatwiej dostać kredyt hipoteczny, czy jakikolwiek inny, poszukiwanie najlepszej propozycji dla siebie rozpocznij od przejrzenia rankingów na zaufanych stronach internetowych.

Sprawdź również inne artykuły o podobnej tematyce:

Jak wygląda spłata kredytu gotówkowego?

Banki wymagają od klienta tak wielu formalności, ponieważ chcą mieć pewność, że pożyczona gotówka zostanie zwrócona. Ma to szczególne znaczenie przy kredytach hipotecznych, które otrzymały dużą kwotę na długi czasu. W takim przypadku na zdolność do spłaty środków może mieć wiele czynników, często niemożliwych do przewidzenia w momencie pozytywnej decyzji wydanej przez bank.

Długi okres kredytowania wiąże się z ryzykiem zmiany stóp procentowych, które mocno wpływają na powiększenie comiesięcznej raty kredytu. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji im więcej rat do spłaty, tym wyższa będzie kwota zwrotu do banku. Na całkowity koszt kredytu gotówkowego wpływają także prowizje, a do tego banki pochodzą w rozmaity sposób. Część instytucji finansowych za samo wydanie pozytywnej decyzji, inne banki dodają dodatkowe opłaty za wydłużenie okresu spłaty.

Kolejnym czynnikiem, który znacząco wpływa na wysokość raty jest ubezpieczenie. Niektóre banki oferują klientowi taką opcję, która chroni przed niespłaceniem środków. W razie niespodziewanej sytuacji np. ciężkiej choroby resztę kredytu pokrywa ubezpieczalnia.

Co wpływa na decyzje, w którym banku najłatwiej dostać kredyt?

We wcześniejszych akapitach wspomnieliśmy, że proces, który prowadzi do podjęcia decyzji kredytowej, jest długi i skomplikowany. Dzieje się tak, ponieważ pożyczając nam gotówkę, bank musi upewnić się, czy nie ryzykuje zbyt wiele. Jak instytucje finansowe przekonują się o tym, że dany klient zasługuje na zaufanie? Gdzie najłatwiej dostać kredyt? Wyjaśniamy.

Pytanie o to, w którym banku najłatwiej dostać kredyt, nie spędza snu z powiek osobom o bardzo wysokiej zdolności kredytowej. Większość wnioskodawców nie znajduje się jednak w tak komfortowym położeniu, aby otrzymać pożyczkę w dowolnej instytucji. Nad jakimi parametrami powinni pracować klienci w celu zaskarbienia zaufania banku?

Na decyzję kredytową ma wpływ wiele czynników, jednak najważniejszymi z nich są:

 • wiek,

 • wykształcenie,

 • wysokość dochodu,

 • forma zatrudnienia,

 • sytuacja rodzinna (m.in. stan cywilny wnioskodawcy oraz liczba osób na utrzymaniu),

 • ocena historii kredytowej,

 • koszt utrzymania gospodarstwa domowego,

 • koszt ponoszony z tytułu innych, aktywnych zobowiązań.

Spośród wyżej wymienionych elementów składających się na zdolność kredytową pożyczkobiorcy, największy nacisk kładziony jest zazwyczaj na formę zatrudnienia i regularność dochodu. W rzeczywistości są to kwestie ważniejsze nawet od wysokości dochodu, ponieważ bank sprawdza, czy jesteśmy w stanie uiszczać wyznaczone raty w ujęciu długookresowym. Chwilowe, wysokie zarobki nie muszą wcale świadczyć o posiadaniu takowej zdolności. Jeżeli więc pragniemy wybrać bank, gdzie najłatwiej dostać kredyt, powinniśmy szukać pośród instytucji liberalnie podchodzących do co najmniej części wspomnianych powyżej parametrów.

Rodzaj produktu bankowego ma wpływ na to, gdzie najłatwiej dostać kredyt

Choć nie ma banków, które udzielają pożyczek bez wcześniejszej weryfikacji zdolności kredytowej klientów, na rynku łatwo możemy odnaleźć oferty restrykcyjne oraz te bardziej liberalne. Aby dobrze wybrać instytucje, w jakiej złożymy wniosek o kredyt, musimy więc odpowiedzieć na pytanie, w którym banku najłatwiej dostać kredyt ze względu na zdolność kredytową, ale także rodzaj samej pożyczki. Na czym to polega?

Jak powszechnie wiadomo, każdy pożyczkobiorca musi dokładnie poinformować bank, na jaki cel zostaną przeznaczone środki z kredytu. W związku z tym, kluczowym pytaniem nie jest to, gdzie najłatwiej dostać kredyt jako taki, ale gdzie najprościej otrzymać pożyczkę o określonych parametrach. Inne wymagania obowiązują bowiem, jeśli chcemy zaciągnąć zwykłą pożyczkę na niewielki remont, a zupełnie inne w przypadku hipoteki lub kredytu konsolidacyjnego.

Dla przykładu, w momencie, gdy potrzebujemy dowiedzieć się, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, będziemy sprawdzać przede wszystkim, jaką prowizję pobiera pożyczkodawca. Dodatkowo kluczowe staną się elementy zabezpieczające nas jako kredytobiorców, czyli np. możliwość odroczenia spłaty rat i inne udogodnienia. Gdy w grę wchodzi hipoteka, sprawdzimy natomiast m.in. jaki jest wymagany wkład własny oraz minimalna możliwa rata.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?

Starając się o kredyt gotówkowy, jesteśmy w najlepszym położeniu jako potencjalny klient. Ten produkt finansowy należy do najbardziej popularnych, a więc banki nie sprawdzają zdolności kredytowej wnioskodawców aż tak skrupulatnie, jak np. w przypadku hipoteki czy kredytu konsolidacyjnego. Gdzie najłatwiej dostać kredyt tego typu?

Wybór najkorzystniejszego kredytu gotówkowego nie dla wszystkich będzie oznaczał to samo. Osoby aplikujące mają bowiem różne potrzeby i priorytety. Dla niektórych najważniejszą kwestią przy wyborze oferty będzie niskie oprocentowanie, a dla innych maksymalna możliwa wysokość pożyczki. Jeżeli więc zastanawiasz się, w którym banku najłatwiej dostać kredyt i wiesz, na czym dokładnie Ci zależy, koniecznie skorzystaj z pomocy porównywarki kredytowej Comparer.

Platforma Comparer dysponuje specjalnym narzędziem zwanym Asystentem Pożyczkowym, który od każdego użytkownika zbiera indywidualne dane dotyczące wysokości oraz warunków spłaty kredytu, jakie go interesują. Algorytm dzięki tym informacjom jest w stanie w kilka sekund porównać dziesiątki propozycji pożyczkowych dostępnych w sieci i zaprezentować osobie zainteresowanej wyłącznie te, które są idealne dopasowane do jej potrzeb.

Pierwszym krokiem jest przejście na stronę internetową, gdzie znajdziesz kalkulator pożyczki. Za pomocą suwaków możesz wybrać kwotę od 100 do 5 000 zł. Następnie możesz przejść do formularza, gdzie określasz cel pożyczki i wybierasz okres spłaty. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie prostego formularza, na podstawie którego otrzymasz kilka ofert spełniających kryteria. Jeżeli zdecydujesz się na jedną z nich, już na stronie pożyczkodawcy zostaniesz poproszony o wprowadzenie danych osobowych, adresowych, kontaktowych oraz finansowych. Po wypełnieniu wniosku należy zweryfikować swoją tożsamość, co oznacza ostateczne zatwierdzenie decyzji o staraniu się o pożyczkę.

Ostatnim krokiem jest oczekiwanie na decyzję oraz konkretną ofertę. Jeżeli pożyczkodawca zaakceptuje Twój wniosek, pieniądze trafią na konto zgodnie z indywidualnymi zasadami firmy pożyczkowej. Czy w ten sposób da się odnaleźć także odpowiedź na pytanie, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny lub hipoteczny?

W którym banku najłatwiej dostać kredyt hipoteczny?

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę? Platforma Comparer specjalizuje się w pomaganiu osobom zainteresowanym kredytami gotówkowymi. Oznacza to, że korzystając z naszej bazy, nie dowiesz się, w którym banku najłatwiej dostać kredyt hipoteczny, albo inny, specyficzny, długookresowy produkt bankowy. Jak zatem dokonać sprawnego researchu, gdy interesuje Cię otrzymanie dodatkowej puli środków na nieruchomość?

Najprostszy sposób, aby sprawdzić, w którym banku najłatwiej dostać kredyt na zakup domu lub innej nieruchomości, to skorzystanie z wyszukiwarek kredytowych dedykowanych tym produktom. Jak zapewne wiesz, gałąź kredytów hipotecznych jest mocno rozbudowana i niemal każdy bank posiada indywidualną ofertę skierowaną do osób marzących o własnym kącie. W tym kontekście podjęcie decyzji o wyborze oferty kredytowej nie może być pochopne lub przemyślane powierzchownie.

Musimy upewnić się, czy damy radę ponosić koszty spłaty i obsługi kredytu przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Dodatkowo konieczne jest sprawdzenie, czy nie czyhają na nas inne pułapki związane z ewentualną chęcią odstąpienia od umowy lub wcześniejszą spłatą zobowiązania. Każde nasze niedopatrzenie może w razie kłopotów skutkować bowiem utratą upragnionej nieruchomości.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Najprostszy sposób, aby sprawdzić, w którym banku najłatwiej dostać kredyt na zakup domu lub innej nieruchomości, to skorzystanie z wyszukiwarek kredytowych dedykowanych tym produktom. Jak zapewne wiesz, gałąź kredytów hipotecznych jest mocno rozbudowana i niemal każdy bank posiada indywidualną ofertę skierowaną do osób marzących o własnym kącie. W tym kontekście podjęcie decyzji o wyborze oferty kredytowej nie może być pochopne lub przemyślane powierzchownie.

Musimy upewnić się, czy damy radę ponosić koszty spłaty i obsługi kredytu przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Dodatkowo konieczne jest sprawdzenie, czy nie czyhają na nas inne pułapki związane z ewentualną chęcią odstąpienia od umowy lub wcześniejszą spłatą zobowiązania. Każde nasze niedopatrzenie może w razie kłopotów skutkować bowiem utratą upragnionej nieruchomości.

Osobom, które interesuje, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny również należy zalecić rozpoczęcie poszukiwań od wykorzystania profesjonalnych porównywarek online. Oprócz tego klienci zadłużeni muszą jednak wykonać dodatkową pracę i szerzej rozeznać się wśród wyłonionych ofert, które algorytm uzna za najkorzystniejsze. O co chodzi?

Problem każdej osoby zadłużonej charakteryzuje się własną specyfiką i tylko sam zainteresowany (najlepiej z pomocą profesjonalnego doradcy finansowego) może podjąć decyzję o tym, która opcja jest dla niego najlepsza. Mechanizm zaimplementowany w porównywarce kredytowej nie zna naszej historii, a zatem pozwoli wyłącznie na wstępne odsianie niekorzystnych ofert. Nie da nam jednak uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, który będzie spełniał nasze wymagania i nie utrudni naszego życia jeszcze bardziej.

Podsumowanie: przeanalizuj potrzeby, wymagania i dostępne oferty

Mamy nadzieję, że dzięki wiedzy zawartej w niniejszym artykule szybko dowiesz się, w którym banku najłatwiej dostać kredyt o parametrach, które są satysfakcjonujące. Pamiętaj, że należy zwracać uwagę nie tylko na koszt kredytu lub szybkość jego pozyskania, ale również na pozostałe zapisy zawarte w umowie, które mogą nas ograniczać na późniejszym etapie.

Aby sprawdzić, w którym banku najłatwiej dostać kredyt spełniający Twoje wymagania, zastosuj zasadę 3 kroków. Po pierwsze przeanalizuj swoje własne potrzeby. Dodatkowa gotówka nie może być bowiem celem samym w sobie, a jedynie narzędziem, które pomoże Ci spełnić marzenia. Jeżeli dowiesz się już, czego naprawdę oczekujesz, sprawdź, jakie wymagania musisz spełnić, aby wizję uzyskania kredytu uczynić jak najbardziej realną.

Aby sprawdzić, w którym banku najłatwiej dostać kredyt spełniający Twoje wymagania, zastosuj zasadę 3 kroków. Po pierwsze przeanalizuj swoje własne potrzeby. Dodatkowa gotówka nie może być bowiem celem samym w sobie, a jedynie narzędziem, które pomoże Ci spełnić marzenia. Jeżeli dowiesz się już, czego naprawdę oczekujesz, sprawdź, jakie wymagania musisz spełnić, aby wizję uzyskania kredytu uczynić jak najbardziej realną.

W ostatnim kroku pozostaje Ci wyszukanie ofert, które spełniają wyznaczone kryteria, a równocześnie nie wykraczają poza Twoje finansowe możliwości. Na tym etapie zalecamy, abyś skorzystał/a ze sprawdzonej porównywarki kredytów online, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu.

W ramach darmowej usługi online, którą oferuje Comparer.pl, otrzymujesz dostęp do najlepszych ofert od wiarygodnych, renomowanych pożyczkodawców. Samodzielnie wybierasz spośród dostępnych pożyczek tę na najkorzystniejszych dla siebie warunkach. Podczas prezentacji ofert otrzymasz szczegółowe informacje na temat obowiązujących kosztów.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy kredyt to dobry wybór, polecamy również przejrzenie oferty pożyczki ratalne online oraz chwilówki online!

Inne wpisy
Najszybsza pożyczka online - kiedy liczy się czas ...
najszybsza pożyczka online
Dlaczego warto wybrać pożyczki na dowód na raty?
pożyczki na dowód na raty
Chwilówka na już przez internet - czy i kiedy to m...
chwilówka na już przez internet
Pożyczki prywatne online – czy to bezpieczne?
pożyczki prywatne online
Pożyczka internetowa na raty – wygodne rozwiązanie...
pożyczka internetowa na raty
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności