Comparer

Ranking kont dla młodych – w jakim banku najlepiej założyć konto dla młodych

ranking kont dla młodych
11/18/2022

Sprawdź wskazówki, jak wybrać najkorzystniejszy rachunek bankowy

Problem większości dojrzewających osób to brak środków na własne wydatki. Nastolatki i młodzi dorośli odczuwają dużą potrzebę zarządzania indywidualnym budżetem. Rodzice mogą wykorzystać ten zapał, aby nauczyć swoje pociechy umiejętnego operowania finansami. Pierwszym etapem tego procesu jest znalezienie informacji, w jakim banku najlepiej założyć konto dla młodych. Porównywarka kredytów Comparer prezentuje TOP 5 najlepszych produktów tego typu.

Ranking kont dla młodych 2022

Obecnie niemal każdy bank ma w swojej ofercie produkty dla młodych osób. Jakie jest jednak najlepsze konto dla młodych? Comparer sprawdza i prezentuje ranking! Jeżeli chcesz zapoznać z pełną listą ofert, zapoznaj się z Rankigiem kont bankowych

  1. eKonto możliwości dla młodych (mBank)

Jakie konto oszczędnościowe wybrać - oceniamy mBank!

Pierwsze miejsce zajmuje eKonto możliwości dla młodych proponowane przez mBank. To ciekawa opcja dla osób między 18 a 24 rokiem życia. Jeśli więc chcesz pomóc wejść w świat finansów swojemu dziecku, koniecznie zainteresuj się tą ofertą. Ranking kont dla młodych Comparer wyróżnił mBank dlatego, że klienci mogą liczyć tu na darmowe prowadzenie konta, kartę, przelewy mobilne, a także wypłaty z bankomatów na całym świecie. Sprawdź konto osobiste mBank

2. Konto Jakie Chcę dla Młodych (Santander)

santander logo

Porównanie kont dla młodych wykazało, że na uwagę zasługuje również Konto Jakie Chcę dla Młodych od Santandera. Propozycja obejmuje darmowe otwarcie i prowadzenie konta, 6,25% na lokacie mobilnej, a także możliwość zdobycia 300 zł premii. Jeśli interesuje Cię, jak zdobyć dodatkowe pieniądze, koniecznie sprawdź warunki promocji w zakładce, gdzie opisane zostały najlepsze konta osobiste.

3. Konto Przekorzystne dla Młodych (Bank Pekao)

bank pekao logo

W środku rankingu prezentujemy najlepsze konto dla młodych dostępne w Banku Pekao. Chodzi oczywiście o Konto Przekorzystne, w ramach którego obowiązuje darmowe prowadzenie rachunku, karty oraz przewalutowanie przy płatności bezgotówkowej. Ponadto instytucja zachęca do skorzystania z oferty, proponując premię w wysokości 200 zł.

4. Konto dla Młodych (PKO Bank Polski)

pko bank polski logo

Żadne zestawienie, które analizuje polecane banki dla młodych, nie może pominąć oferty PKO Banku Polskiego, która jest jedną z najczęściej wybieranych w Polsce. Instytucja cieszy się sporym prestiżem, a także zaufaniem społecznym, dlatego klienci banku przeważnie zakładają tam również rachunki swoim dzieciom, jeszcze przed ukończeniem 18 roku życia. Podpisując umowę z PKO Bankiem Polskim nie płacimy za prowadzenie konta, a także wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie. Sprawdź opinie o koncie dla młodych PKO Bank Polski

5. Konto dla Studentów (Santander)

santander logo

Zestawienie zamyka konto dla Studentów Santandera, które nasz ranking kont dla młodych pragnie wyróżnić. Produkt dedykowany jest osobom kształcącym się, dlatego bank zadbał o darmową procedurę otwarcia rachunku, a także jego późniejsze prowadzenie. Na uwagę zasługuje atrakcyjne oprocentowanie na lokacie mobilnej, które wynosi 6,25% i możliwość zwrotu kosztów rachunków do 300 zł rocznie.

ranking kont dla młodych

Dlaczego warto założyć konto dziecku?

Nim zaprezentowany został ranking kont dla młodych, wspomnieliśmy, że założenie rachunku bankowego dziecku może nieść ze sobą sporo korzyści. Jedną z nich jest rozwijanie inteligencji finansowej. O co dokładnie chodzi?

Choć jako dorośli wiemy, że odpowiedzialne zarządzanie własnym budżetem to kluczowa kwestia dla komfortowego i bezpiecznego życia, rzadko rozmawiamy na ten temat z najmłodszymi. Ponadto, w Polsce brakuje także oficjalnej edukacji finansowej. Skutki takich zaniedbań mogą być poważne. Już teraz wiemy, iż osoby niewyedukowane ekonomicznie są mniej przedsiębiorcze, a także mają duże trudności z planowaniem i realizacją spójnej strategii oszczędnościowej. Jak w rozwiązaniu problemu może pomóc najlepsze konto dla młodych?

Ranking kont dla młodych zawiera charakterystykę wielu ofert. Niezależnie od tego, na którą z nich się zdecydujemy, poczynimy pierwszy krok ku oddaniu naszemu dziecku pewnej odpowiedzialności za finanse. Nastolatek posiadający własny rachunek bankowy zacznie nabierać świadomości, na co może sobie pozwolić, a na co musi zaoszczędzić pieniądze. Dodatkowo istnieje szansa, że zainteresują go parametry konta określone w umowie, tj. oprocentowanie lokaty oszczędnościowej, co będzie dodatkowym pretekstem do rozszerzenia wiedzy z zakresu najważniejszych ekonomicznych pojęć.

Proponując naszemu dziecku najlepsze konto dla młodych, pozbywamy się też pewnego obciążenia. Chodzi o to, iż przed założeniem rachunku to rodzic musi wydzielać nastolatkowi środki na każdy zakup, którego ten chce dokonać. Po założeniu konta w banku dziecko wydaje pieniądze w dowolny sposób, a więc rodzice nie występują już w pozycji podmiotów decyzyjnych, co może nawet poprawić ich relacje z nastolatkiem.

Sprawdź również informacje o innych produktach dla młodych osób:

Najlepsze konto dla młodych – jak wybrać?

Analizując ranking kont bankowych dla młodych, który został zaprezentowany powyżej, wiesz już, jakie propozycje uznawane są za najlepsze na rynku. Każdy z nas ma jednak własne preferencje i priorytety, dlatego to, co eksperci uznali za najkorzystniejsze, niekoniecznie musi sprawdzić się u Ciebie. Prezentujemy kilka rad, jak wybrać najlepszy bank dla młodych.

Jeżeli zastanawiasz się, w jakim banku najlepiej założyć konto dla młodych, ta część artykułu może Ci pomóc. Proces podejmowania decyzji w tym zakresie najlepiej zacząć od poznania najważniejszych kryteriów, które mogą zaważyć na tym, czy dany produkt będzie uznawany za jakościowy. Co do nich należy?

Po pierwsze, musimy upewnić się, jakie koszty wiążą się z założeniem rachunku. Ogólnie przyjęte standardy sugerują, że najlepsze konto dla młodych to takie, które możliwe jest niemal za darmo. Nie decydujmy się zatem na współpracę z instytucjami, które oczekują opłaty za samo otwarcie konta lub jego późniejsze prowadzenie. Umowa dotycząca konta dla młodych powinna obejmować też klauzulę o darmowych przelewach i wypłatach. Współcześnie coraz więcej klientów oczekuje również darmowego prowadzenia karty płatniczej.

W jakim banku najlepiej założyć konto dla młodych?

Szukając odpowiedzi na pytanie, w jakim banku najlepiej założyć konto dla młodych, powinniśmy kierować się nie tylko ogólnie przyjętymi standardami, ale przede wszystkim naszymi oczekiwaniami. Choć oferty często są łudząco podobne, każda posiada indywidualny charakter. Gdzie zatem najlepiej ulokować środki naszego dziecka?

Żaden ranking ani porównanie kont dla młodych nie da nam jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie. Musimy samodzielnie ocenić, jakie parametry są dla nas najważniejsze i na tej podstawie wybieramy konkretną instytucję. Oczywiście możemy w tym procesie uwzględnić także polecane banki dla młodych, jednak nie należy ślepo ufać zestawieniom tworzonym przez nieznane nam organizacje czy portale.

Większość osób dużą uwagę przykłada do oprocentowania lokat oszczędnościowych dostępnych w ramach kont dla młodych. Rodzice chcą mieć bowiem pewność, że pieniądze, które powierzają dzieciom, nie będą się dewaluować. Na decyzji często zaważyć mogą także bonusy proponowane przez bank. Niektóre instytucje oferują karty rabatowe i zniżki, a inne system premiowy za wykonanie określonych czynności, związanych z prowadzeniem rachunku. Mimo wszystko trzeba podkreślić, że najlepsze konto dla młodych to zawsze to, które idealnie wpasowuje się w indywidualne potrzeby klienta.  

Sprawdź również opinie o kontach bankowych dla dorosłych:

ranking kont dla młodych

Co wyróżnia polecane banki dla młodych?

Choć w sieci często natykamy się na zestawienia fałszywe lub sponsorowane, istnieje szereg platform, które rzetelnie oceniają oferty dostępne na rynku. Jedną z nich jest porównywarka kredytów Comparer, na bieżąco analizująca pojawiające się propozycje. Dlaczego ranking kont bankowych dla młodych, przedstawiony na początku artykułu, zasługuje na uwagę?

Jako osoby prywatne rzadko dysponujemy rozbudowaną wiedzą z zakresu finansów i bankowości. Nie dziwi zatem fakt, iż nie wiemy m.in. jakie będzie najlepsze konto dla młodych. Odpowiedzi najchętniej szukamy w sieci. Szczególnie atrakcyjne są dla nas te materiały, które zawierają ranking kont dla młodych, ponieważ samodzielne porównywanie tysięcy ofert dostępnych na rynku zajęłoby nam zbyt wiele czasu. 

Wiedząc to, Comparer regularnie przygotowuje ranking kont dla młodych, a także inne zestawienia, które ułatwiają użytkownikom platformy podjęcie ważnych decyzji kredytowych. Tworzone przez nas klasyfikacje zawsze bazują na dokładnej analizie oferty oraz jej zestawieniu z szeregiem konkurencyjnych propozycji. W ten sposób znajdujemy odpowiedź na pytanie, jaki jest najlepszy bank dla młodych lub gdzie zaciągnąć kredyt/pożyczkę.

Dlaczego porównanie kont dla młodych jest ważne? Ranking kont bankowych dla młodych

Analizowanie ofert i porównywanie ich z opcjami dostępnymi u konkurencji jest kluczowe, gdy tworzymy rzetelny ranking kont dla młodych. Jakimi kryteriami warto się kierować, badając poszczególne propozycje? Wyjaśniamy.

Po pierwsze, zawsze należy ustalić, gdzie założenie konta będzie dla nas tańsze. Jeżeli wybieramy pomiędzy instytucją, która oczekuje od nas zapłaty za otworzenie lub prowadzenie rachunku, lepiej będzie skorzystać z oferty konkurencji. Kolejno kluczowe są zapisy dotyczące codziennego użytkowania konta. Firma, która chce uchodzić za najlepszy bank dla młodych, wyjdzie z inicjatywą w kierunku klienta i umożliwia darmowe lub bardzo tanie prowadzenie karty, wykonywanie płatności mobilnych czy wypłaty z bankomatów, zarówno w kraju jak i poza granicami.

Promocje bankowe dla młodych

Oprócz podstawowych kwestii związanych z działaniem konta bankowego, warto zwrócić uwagę także na promocje i bonusy. Jakie są najlepsze z nich i czy ranking kont dla młodych bierze je pod uwagę? Wyjaśniamy!

Dla porównywarki produktów bankowych najważniejszymi aspektami w trakcie analizy są elementy strategiczne. To one wpływają bowiem najmocniej na jakość produktu. Równocześnie nie można ignorować promocji lub bonusów wchodzących w skład badanej oferty.

Obecnie najbardziej popularnym i pożądanym przez klientów rozwiązaniem jest system premiowy. W ramach takich działań, bank może oferować nam od 200 do nawet 600 zł bonusu, pod warunkiem, że spełnimy ustalone kryteria. Część instytucji obejmuje swoich klientów także specjalnymi programami lojalnościowymi lub zniżkowymi. Wszystkie te parametry wpływają korzystnie na ostateczną ocenę oferty banku.

ranking kont dla młodych

Podsumowanie: Ranking kont dla młodych - to ważne!

Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł pomoże Ci ocenić, jaki jest najlepszy bank dla młodych. W podsumowaniu przypominamy raz jeszcze o najważniejszych kwestiach, które należy wziąć pod uwagę podczas zakładania pierwszego konta. Zapraszamy!

Aby szybko i skutecznie założyć konto dla młodych, najlepiej posłużyć się rankingami przygotowanymi przez porównywarki kredytów lub inne specjalistyczne portale. To one na bieżąco analizują, jakie produkty dostępne na rynku są godne zaufania. Korzystając z tego ułatwienia, oszczędzamy czas, który stanowi niezbędny czynnik, aby samodzielnie porównać liczne oferty.

Warto jednak pamiętać, że gdy mamy już dostęp do kilku wyselekcjonowanych ofert, musimy osobiście przemyśleć, która z nich najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Upewnijmy się zatem, że produkt jest korzystny ekonomicznie, sprawdźmy jakie bonusy proponuje bank, a także czy jako klienci spełniamy kryteria, aby skorzystać z wybranej opcji. Pamiętajmy, że konta dla młodych to zwykle produkty skierowane do grupy osób w przedziale wiekowym od 18 do 24 lat, choć możliwe są także konta juniorskie. Sprawdź szczegółowe zestawienie Najlepsze konta osobiste

Inne wpisy
Najszybsza pożyczka online - kiedy liczy się czas ...
najszybsza pożyczka online
Dlaczego warto wybrać pożyczki na dowód na raty?
pożyczki na dowód na raty
Chwilówka na już przez internet - czy i kiedy to m...
chwilówka na już przez internet
Pożyczki prywatne online – czy to bezpieczne?
pożyczki prywatne online
Pożyczka internetowa na raty – wygodne rozwiązanie...
pożyczka internetowa na raty
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności