Comparer

Czy można otrzymać kredyt 0 procent?

kredyt 0 procent
10/27/2022

Sprawdź listę produktów, które umożliwią Ci zredukowanie obciążenia portfela do minimum!

W czasach kryzysu liczy się każda oszczędność. Również, gdy decydujemy o zaciągnięciu kredytu, powinniśmy szukać najbardziej atrakcyjnych i nieobciążających ofert. Choć współcześnie wydaje się to niemożliwe m.in. przez wielokrotne podnoszenie stóp procentowych, tanie pożyczanie nadal istnieje. Prezentujemy kredyt gotówkowy 0 procent i przedstawiamy TOP 5 miejsc, gdzie można go otrzymać.

Kto oferuje kredyt 0 procent?

Wielu osobom wydaje się, że kredyt zero procent to mit lub tani chwyt marketingowy. Jako porównywarka kredytów online wiemy jednak, że taka oferta jest możliwa. Gdzie najlepiej szukać atrakcyjnych, tanich pożyczek? Prezentujemy 5 wyselekcjonowanych pożyczkodawców.

Sprawdź również pełną listę ofert: ranking kredytów gotówkowych

1. Alior Bank

alior bank logo

W Alior Bank możesz liczyć na kredyt 0 procent prowizji do 200 000 zł. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz na stronie pożyczkodawcy, a gotówka może znaleźć się na Twoim koncie w niecałą dobę. Co ciekawe, instytucja oferuje możliwość ubezpieczenia zobowiązania, pod warunkiem że wynosi ono więcej niż 70 000 zł. Sprawdź opinie o kredycie w Alior Banku

2. Bancovo

bancovo logo

Instytucja proponuje swoim klientom kredyt 0 procent prowizji od 1000 do 200 000 zł z możliwością spłaty w maksymalnie 120 miesięcy. Atrakcyjne jest także oprocentowanie pożyczek w Bancovo, ponieważ nie przekracza ono 1.64%. RRSO to natomiast 9.59%.

3. PKO Bank Polski

pko bank polski logo

Kolejny kredyt gotówkowy 0 procent prowizji oferuje PKO Bank Polski, któremu zaufało już miliony Polaków. Pożyczysz tu od 1500 do 255 550 zł na 24 miesiące. Platforma banku funkcjonuje całodobowo, dlatego formularz aplikacyjny możesz złożyć w dowolnym momencie, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

4. Bank Pekao

bank pekao logo

Czwarte miejsce w naszym rankingu zajął Bank Pekao, w którym kredyt zero procent prowizji to podstawowy produkt. Oferta idealnie sprawdzi się, jeśli jesteś osobą poszukującą większego zastrzyku gotówki, ponieważ instytucja proponuje aż 250 000 zł maksymalnego kredytu. Bank Pekao wyróżnia klarowna polityka oraz długi okres spłaty.

5. Gotówkovo

gotówkovo logo

Ranking zamyka pośrednik Gotówkovo. Firma specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek, ale znajdziemy tam także kredyt zero procent prowizji! Sprawdź ofertę tej instytucji już teraz i pożycz od 1000 do 200 000 zł z oprocentowaniem poniżej 1.7%.

kredyt 0 procent

Czym jest kredy 0 procent?

W sieci często spotykamy się z reklamami, które promują dany produkt jako darmowy. Większość tego typu akcji nie ma pokrycia w rzeczywistości i ostatecznie klient i tak ponosi pewne koszty. Czy kredyt gotówkowy 0 procent to również fikcja? Nic bardziej mylnego!

Na wstępie należy zaznaczyć, że kredyt 0 procent to nie jednolity produkt. Na rynku spotykamy 3 jego odmiany. Są nimi: kredyt gotówkowy 0 procent prowizji, kredyt z zerowym oprocentowaniem oraz z zerowym RRSO. Którego najbardziej pożądamy i dlaczego?

Odpowiedź jest prosta. Najwięcej osób interesuje kredyt RRSO 0 procent, ponieważ jeśli klient zaciągnąłby taki kredyt, niemal nie ponosiłby kosztów spłaty świadczenia. Analogicznie, przy takiej ofercie, to bank staje się podmiotem, który prawie w ogóle nie zarabia (wyłączając prowizję). Z tego względu kredyt RRSO 0 będzie rzadko spotykany, ale czasem instytucje finansowe go proponują, kiedy docelowo chcą nakłonić klienta do skorzystania z innej, głównej usługi.

Również kredyt 0 procent w kontekście oprocentowania nie należy do często proponowanych, jednak tutaj wybór jest już nieco większy. W przypadku zawarcia umowy na takich zasadach klient nie ponosi kosztów odsetek, ale musi uiścić prowizję. Odwrotna sytuacja zachodzi, gdy w grę wchodzi kredyt zero procent prowizji, ponieważ wtedy pożyczkobiorca regularnie opłaca odsetki, ale za to bank zrzeka się prowizji za przyznanie świadczenia.

Jak zatem widzisz, na rynku nie istnieją całkowicie darmowe pożyczki. Nawet jeśli bank proponuje Ci kredyt RRSO 0, musisz liczyć się z koniecznością opłaty prowizji, która, w zależności od warunków zawartych w umowie, również może być sporym kosztem. W przypadku kredytów z zerowym oprocentowaniem i prowizją decydujesz się na dokonywanie opłat, o których wspomniano powyżej. Mimo tego niezależnie, czy podpisujesz umowę o kredyt bez prowizji, czy bez odsetek, jesteś w korzystnej sytuacji, ponieważ ostatecznie poniesiesz koszty mniejsze, niż osoby, dla których kredyt 0 procent nie był dostępny.

Kto może zaciągnąć kredyt gotówkowy 0 procent?

Konieczność posiadania zdolności kredytowej w celu zaciągnięcia zobowiązania finansowego w banku to podstawa, o której wie każdy. Czy to wystarczy, aby uzyskać kredyt 0 procent? Prezentujemy, kto może pozwolić sobie na podpisanie tego typu umowy z instytucją finansową.

O kredyt za zero może aplikować osoba dorosła, która posiada aktualny, wydany w Polsce dokument tożsamości. Dodatkowo klient musi wykazywać zadowalającą zdolność kredytową. Oznacza to, iż pożyczkobiorca posiada materialne predyspozycje do utrzymania siebie i swoich bliskich na satysfakcjonującym poziomie przy równoległym ponoszeniu kosztów kredytu, tj. m.in. spłata comiesięcznych rat.

Ponadto warto zaznaczyć, że banki często oferują kredyty za 0% wyłącznie klientom, którzy nie są dla banku anonimowi. Oznacza to, iż jeśli aplikujesz o świadczenie w placówce, w której wcześniej nie posiadałeś/aś konta, preferencyjny kredyt najprawdopodobniej nie zostanie Ci zaproponowany. Negatywnej odpowiedzi powinni spodziewać się też zadłużeni, gdyż banki dokładnie sprawdzają bazy dłużników.

Sprawdź również inne artykuły:

Ile trzeba zarabiać, by otrzymać kredyt zero procent?

Pojęcie zdolności kredytowej niektórym osobom bezwzględnie kojarzy się z wysokimi zarobkami. Czy faktycznie musimy uzyskiwać miesięczny dochód na określonym poziomie, aby liczyć na tzw. kredyt za zero? Wyjaśniamy.

Planując kredyt lub pożyczkę, wiele osób wpada w pułapkę „niedostatecznego dochodu”. Oznacza to, że potencjalni klienci banków rezygnują z procesu aplikacyjnego, ponieważ samodzielnie stwierdzają, że z pewnością zarabiają zbyt mało, aby w ogóle otrzymać świadczenie. To błąd, ponieważ w praktyce wysokość zarobków jest dla instytucji finansowych drugorzędna.

Najważniejszą kwestią dla banku jest to, aby pożyczkobiorca wywiązywał się ze swojej części umowy i regularnie uiszczał wyliczone raty. Jeśli nasze opłaty kredytowe to np. 500-1000 zł miesięcznie, istnieje duża szansa, że nawet zarabiając przeciętnie, będziemy w stanie spłacać świadczenie bez większych komplikacji. Nie obawiajmy się zatem zawnioskować o kredyt, a jeśli faktycznie mamy poważne wątpliwości co do naszych zarobków, najlepiej przed wypełnieniem formularza skontaktować się z bankiem i zapytać, czy przy określonej wypłacie mamy szansę na kredyt 0 procent.

kredyt 0 procent

Na co uważać, decydując się na kredyt RRSO 0%?

We wcześniejszych fragmentach tekstu wspomnieliśmy, że kredyt z zerowym RRSO to rzadkość. Istnieje zatem spora szansa, że napotkane przez nas w sieci oferty opatrzone tym hasłem, mogą okazać się fałszywe. Na co zwracać uwagę, aby nie zostać oszukanym?

Na początku przeanalizujemy, przez jaki kanał otrzymaliśmy propozycję kredytu z RRSO za 0. Jeśli komunikat dotarł do nas z przypadkowego miejsca, np. wyświetlił się jako baner na stronie internetowej, raczej nie powinniśmy się taką ofertą interesować. Co innego, gdy informacja zostanie przekazana nam mailowo, z oficjalnej domeny banku lub komunikat pojawi się w oknie aplikacji do e-bankowości. Warto wtedy samodzielnie skontaktować się z asystentem marki i dopytać, czy faktycznie mamy szansę na kredyt 0 procent RRSO.

Czy kredyt RRSO 0% jest dostępny online?

Jak natomiast wygląda kwestia z zawieraniem umowy o kredyt 0 procent RRSO w formie online? Wyjaśniamy, czy to odpowiednia droga, aby otrzymać świadczenie. Wskazujemy, jakie wymagania należy spełnić.

Żyjemy w dobie powszechnej informatyzacji. Zjawisko automatyzacji objęło też proces wnioskowania o pożyczki. Łatwo więc domyślić się, że kredyt 0 procent RRSO jest możliwy bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na platformę pożyczkodawcy, który oferuje nam możliwość uzyskania świadczenia na interesujących warunkach i wypełnić formularz.

Proces wnioskowania o kredyt 0 procent

Większość z nas nigdy nie aplikowała o kredyt, dlatego nie dziwi fakt, że wiele osób szuka wskazówek, jak dobrze aplikować i zwiększyć swoje szanse na otrzymanie świadczenia. Przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą Ci bezboleśnie przejść przez ten proces. Zaczynajmy!

Pierwszym krokiem jest oczywiście wejście na stronę wybranego pożyczkodawcy oraz określenie, jaki dokładnie produkt nas interesuje. Kolejno zostaniemy poproszeni o wskazanie kwoty, o którą aplikujemy, a także pożądanego okresu spłaty. Przechodząc dalej, system przeniesie nas do docelowego formularza aplikacyjnego. Konieczne będzie tam podanie:

  • Podstawowych danych osobowych (imię, nazwisko, PESEL),

  • Numeru konta bankowego (koniecznie polski rachunek),

  • Numeru telefonu zarejestrowanego w Polsce oraz e-maila,

  • Opcjonalnie także oświadczeń o naszych zarobkach/wydatkach/kosztach utrzymania.

Sprawdź również artykuł: Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – gdzie możesz otrzymać?

Po uważnym wypełnieniu formularza możemy przesłać go do rozpatrzenia przez bank. Zanim jednak będzie to możliwe, powinniśmy potwierdzić naszą tożsamość. Procedura najczęściej odbywa się poprzez symboliczny przelew lub kod przekazany w wiadomości SMS. Po zarejestrowaniu wniosku pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na informacje ze strony pożyczkodawcy.

kredyt 0 procent

Podsumowanie: Przeanalizuj wszystkie oferty dostępne w Comparer.pl

Interesują Cię kredyty za 0%, a może także inne, atrakcyjne propozycje? Sprawdź stronę Comparer.pl i poznaj najlepsze oferty kredytowe, pożyczkowe i chwilówkowe. Dowiedz się, komu warto zaufać.

Misją Comparer.pl, jako porównywarki kredytów online, jest pomaganie internautom w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert pożyczkowych. Jeśli należysz do tego grona, koniecznie wejdź na naszą stronę, wskaż interesujące Cię parametry kredytu, a nasz algorytm wyłoni kilka idealnych propozycji dla Ciebie. Dodatkowo polecamy także śledzenie bloga Comparer.pl, gdzie na bieżąco umieszczamy ciekawe artykuły o tematyce finansowej, a także oceniamy rzetelność ofert wybranych pożyczkodawców. 

Jeżeli nie potrzebujesz tak wysokiej kwoty zobowiązania, sprawdź również: Najlepsze pożyczki ratalne online

Inne wpisy
Najszybsza pożyczka online - kiedy liczy się czas ...
najszybsza pożyczka online
Dlaczego warto wybrać pożyczki na dowód na raty?
pożyczki na dowód na raty
Chwilówka na już przez internet - czy i kiedy to m...
chwilówka na już przez internet
Pożyczki prywatne online – czy to bezpieczne?
pożyczki prywatne online
Pożyczka internetowa na raty – wygodne rozwiązanie...
pożyczka internetowa na raty
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności