Comparer

Porównywarka kredytów gotówkowych ocenia Automat Kredytowy

Porównywarka kredytów online ocenia Automat Kredytowy
12/4/2022

Czy warto zaufać firmie Automat Kredytowy?

Przedświąteczne wydatki odbijają się na budżecie większości Polek i Polaków. Nie dziwi zatem, że tematyka pożyczkowa przybiera na popularności zwłaszcza w grudniu. Niestety wzmożony popyt na pomoc finansową sprawia, iż na rynku pojawiają się podmioty o wątpliwej reputacji. Z tego względu porównywarka kredytów gotówkowych Comparer.pl wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i recenzuje oferty mniej znanych banków. W niniejszym tekście przyjrzymy się bliżej propozycji marki Automat Kredytowy.pl. Czy warto jej zaufać?

Ranking kredytów gotówkowych a Automat Kredytowy

Często bywa tak, że ranking kredytów gotówkowych, który analizujemy, skupia się przede wszystkim na ofertach rozpoznawalnych banków. Dzieje się tak, ponieważ większość osób jest zainteresowana propozycją marek, których nazwy zna z reklam lub rozmów z bliskimi. Niektórzy chcieliby jednak dowiedzieć się, czy mniejsze firmy w ogóle są konkurencyjne w porównaniu z branżowymi gigantami. Jak wypada na tym tle Automat Kredytowy?

Choć Automat Kredytowy nie jest kredytodawcą tak rozpoznawalnym jak np. Bank Pekao, Alior Bank czy PKO Bank Polski, cieszy się renomą wśród klientów, którzy zdecydowali się na skorzystanie z propozycji marki. Możemy wywnioskować to m.in. z opinii na portalach finansowych oraz z recenzji innych specjalistycznych platform. Doceniana jest zwłaszcza maksymalna kwota pożyczki, którą można uzyskać aplikując w Automacie Kredytowym, a także łatwa procedura aplikacyjna. Gdyby więc oferta firmy były częściej analizowana przez porównanie kredytów, z pewnością zajęłaby wysokie miejsce w zestawieniu.

Porównanie kredytów gotówkowych a Automat Kredytowy

Automat Kredytowy – porównanie kredytów gotówkowych pod kątem jakości

Recenzowany Automat Kredytowy to pośrednik kredytowy, który umożliwia dotarcie do aż 16 instytucji finansowych z pomocą jednego wniosku. Firma ma siedzibę w Krakowie i działa na rynku od kilku lat, dzięki czemu mamy pewność, że jest ona rzetelna i realnie pomaga klientom. Jakie są szczegółowe parametry produktów prezentowanych przez markę? Przedstawiamy porównanie kredytów gotówkowych.

Za pośrednictwem Automatu Kredytowego możemy aplikować nawet o 25 000 zł. Aplikacja w tej firmie bez problemu pokryje więc standardowe wydatki związane z końcem roku i świętami. Co istotne, maksymalny czas spłaty zaciągniętego zobowiązania wynosi 48 miesięcy. Wszystko to sprawia, że porównanie kredytów wypada na korzyść pośrednika. Możemy bowiem pożyczyć sporą kwotę i spłacić dług w dogodnych dla nas ratach.

Automat Kredytowy i kredyt gotówkowy porównanie procedury aplikacyjnej

Wiesz już, ile maksymalnie możesz pożyczyć przez Automat Kredytowy. Jak wygląda natomiast kwestia aplikowania o kredyt w tej instytucji? Prezentujemy najważniejsze informacje i przedstawiamy procedurę krok po kroku!

Aby przejść do etapu wnioskowania o kredyt gotówkowy na platformie Automat Kredytowy musisz wykonać tylko kilka prostych czynności. Należą do nich kolejno:

1.   Wejście na stronę kredytodawcy,

2.   Przejście do zakładki „Formularz”,

3.   Wyznaczenie interesującej nas kwoty i okresu spłaty w panelu kalkulatora,

4.   Wybranie drogi aplikacji (istnieje możliwość telefonicznego lub internetowego złożenia wniosku).

Jak zestawienie kredytów gotówkowych ocenia Automat Kredytowy?

Jeśli zdecydujesz się na kontakt telefoniczny, zostaniesz przekierowany/a do odpowiedniego miejsca na stronie, gdzie uzupełnisz krótki kwestionariusz z prośba o telefon zwrotny od konsultanta. Gdy natomiast interesuje Cię aplikacja internetowa, przechodzisz do wypełniania wniosku składającego się z 6 zasadniczych kroków. Co się do nich zalicza?

1.   Po pierwsze niezbędne będzie uzupełnienie Twoich danych osobowych tj. imię, nazwisko, telefon, e-mail, kod pocztowy, a także PESEL.

2.   W drugim kroku musisz wskazać swój dokładny adres zamieszkania. Dzieje się tak z pewnością dlatego, iż firma nie może udzielać świadczeń jednostkom niezameldowanym w Polsce.

3.   W połowie procedury zostaniesz poproszony/a o szczegółowe dane dotyczące Twojego dowodu osobistego i numeru PESEL.

4.   Kolejno przechodzimy do elementu związanego z zatrudnieniem, gdzie wskazujesz przede wszystkim, w ramach jakiej umowy pozyskujesz środki finansowe.

5.   Przedostatni krok to „Informacje Dodatkowe”, gdzie kredytodawca może poprosić Cię o uszczegółowienie pewnych kwestii, np. dotyczących Twojego ewentualnego zadłużenia.

6.   W ostatniej fazie uzupełniania wniosku weryfikujesz swoją tożsamość i oczekujesz na decyzję ze strony kredytodawcy. Jeśli Twoja aplikacja zostanie zaakceptowana, pieniądze otrzymasz do kilkunastu minut.

Weryfikacja tożsamości w Automat Kredytowy – kredyt gotówkowy porównywarka Comparer

W powyższej części tekstu Twoją uwagę z pewnością przyciągnęła wzmianka dotycząca weryfikacji tożsamości. Termin ten brzmi nieprzyjaźnie, dlatego wyjaśniamy o co dokładnie chodzi. Dlaczego potwierdzenie prawdziwości danych osobowych jest tak ważne?

Jak ranking kredytów gotówkowych Comparer ocenia Automat Kredytowy

Jako porównywarka kredytów gotówkowych doskonale wiemy, że każdego roku wiele tysięcy osób pada ofiarą przestępstw na tle finansowym. Dotyczy to przeważnie spraw, gdy wyłudzone zostały dane poszkodowanych. Z tego względu tak ważne jest, aby zawsze upewniać się, iż platforma, której przekazujemy wrażliwe informacje o sobie, jest rzetelna i nie wykorzysta ich w złych celach. Automat Kredytowy z pewnością nie jest dla nas pod tym kątem zagrożeniem. Dlaczego więc wymagana jest weryfikacja danych?

Chodzi właśnie o wspomniane wcześniej względy bezpieczeństwa. Kredytodawca zabezpiecza się w ten sposób przed atakami oszustów, którzy mogliby chcieć podszyć się pod osoby, jakim wsparcie finansowe w ogóle nie jest potrzebne. Taką procedurę umożliwia m.in. bankowość elektroniczna. Ponieważ dostęp do danych bankowych jest szczególnie trudny to wyłudzenia, Automat Kredytowy wie, iż jedynie osoba realnie aplikująca o dodatkowe środki może ze swojego konta wykonywać poszczególne operacje. Pożyczkodawca prosi zatem swoich klientów o przesłanie na jego konto symbolicznego przelewu w wysokości 1 grosza, aby pracownicy firmy mieli pewność, że przesyłają pożyczkę do odpowiedniego człowieka.

Porównanie kredytów na platformie Automat Kredytowy

Po zapoznaniu się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi parametrów kredytu gotówkowego oraz kwestii bezpieczeństwa, z pewnością zastanawiasz się, do jakich instytucji trafi Twój wniosek, jeśli postanowisz skorzystać z platformy Automat Kredytowy. Prezentujemy 16 firm, z którymi pośrednik ma podpisane umowy.

Lista instytucji finansowych, z którymi Automat Kredytowy współpracuje prezentuje się następująco:

1.   Solven

2.   Millenium Bank

3.   Polożyczka

4.   Wonga

5.   Mondeo Now

6.   Efino

7.   MoneyMan

8.   Vippo

9.   Provident

10.   Ekassa.com

11.   Miloan

12.   Chwilówkomat.pl

13.   Tani Kredyt

14.   Vivus.pl

15.   Zaplo.pl

16.   Credissimo

Jak zatem widzisz, wśród marek, którym pośredniczy Automat Kredytowy są zarówno firmy bardzo znane, jak i te niszowe. Oznacza to, że niezależnie od tego, który ranking kredytów gotówkowych przypadł Ci do gustu najbardziej, możesz wybrać ofertę idealną dla siebie. Jeśli jesteś fanem instytucji ze znajomym logo i nazwą, śmiało skorzystaj z ich wsparcia, jeśli natomiast nie zależy Ci na tych kwestiach, aplikuj do mniej znanych podmiotów, które zapewne będą bardziej liberalnie podchodzić do rozpatrywania wniosków kredytowych.

Porównywarka kredytów gotówkowych Comparer podsumowuje Automat Kredytowy

Mamy nadzieję, że niniejsza recenzja pozwoliła Ci lepiej zapoznać się z marką Automat Kredytowy i ocenić, czy propozycja tego podmiotu jest dla Ciebie odpowiednia. Prezentujemy podsumowanie analizy oraz przyznajemy punkty. Jak porównywarka kredytów gotówkowych ocenia Automat Kredytowy?

Sprawdzamy kredyt gotówkowy przez internet w Automat Kredytowy

Aby sprawiedliwie ocenić Automat Kredytowy, musimy skupić się na bilansie zalet i wad, które prezentuje marka. Jeśli chodzi o dobre strony, należy zaznaczyć, że platforma firmy jest bardzo przejrzysta, dlatego klient szybko może odnaleźć wszelkie interesujące go informacje. Ponadto Automat Kredytowy umożliwia aplikację na dwa sposoby, co sprawia, iż żadna grupa klientów nie pozostaje wykluczona. Inkluzywność marki podkreśla także fakt, że nie jest stosowana cezura wiekowa i formularz wypełnić mogą osoby już od 18 roku życia. Plusem z pewnością jest też duża maksymalna kwota kredytu gotówkowego i dogodny czas spłaty.

Jeśli natomiast chodzi o wady oferty, dla części osób z pewnością status pośrednika kredytowego nie będzie zachęcający. Musimy jednak pamiętać, że informacje dostępne publicznie nie sugerują, jakoby marka obciążała klientów jakąkolwiek prowizją za świadczenie swojej usługi, co powinno uspokoić nieufnych konsumentów. Dla części osób minusem będzie także fakt, że firma nie przyjmuje aplikacji osób zadłużonych i tych, które nie posiadają konta bankowego zarejestrowanego w Polsce.

Jako porównywarka kredytów gotówkowych uważamy, że marka jest bardzo otwarta na różne grupy klientów, a dodatkowo otwarcie komunikuje swój status prawny, nie zatajając, iż funkcjonuje jako pośrednik kredytowy. Ponadto strona internetowa Automat Kredytowy jest klarowna i łatwa w obsłudze, a formularz krótki i możliwy do wypełnienia w 10 minut. Wszystko to sprawia, że eksperci Comparer postanowili przyznać firmie wysoką notę: 4.8/5 punktów.

Inne wpisy
Kredyty ratalne pozabankowe a ustawa antylichwiars...
kredyty ratalne pozabankowe
Najtańsze pożyczki długoterminowe – czy na pewno? ...
najtańsze pożyczki ratalne
Czy i kiedy wcześniejsza spłata pożyczki pozabanko...
wcześniejsza spłata pożyczki pozabankowej
Pożyczka 1000 zł na raty: na co i dlaczego Polacy ...
pożyczka 1000 zł na raty
FAQ: Raty 0 procent przez internet — na czym poleg...
raty 0 procent przez internet
Powered by Contentful
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Zobacz Politykę Prywatności